CJ 7 Golden Eagle

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Jeepů CJ a starších modelů

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

konečně jsem dodělal ložiska předních kol. V Albánii se mi jedno protočilo a tak nové ložisko v náboji kloktalo... Náboje dorazily, odpočaly si ve skladu a konečně jsem je minulý týden namontoval. Tím jsem doufam kauzu - ložiska předních kol, uzavřel :bit:
A jelikož bylo o víkendu fakt krásně, dopřál jsem si výlet bez střechy za bublání 304 :todáš:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

Další krásná projíždka byly Bratronice. Teplíčko a motor jen předl. V Bratronicích lehké zařádění, no a na zpátečku jsem v jedné jamce vyčesal půlku zubů na předním diferáku :frown: Teď jsem na čekačce na nové soukolí...
Ale vše špatné na něco dobré, se soukolím připlave i uzávěrka. To se to bude česat :cheche: Možná bych si těch soukolí měl nabrat více :hopsa:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Harley »

:cheche: :todáš:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

Diferák ještě neopraven (stále mi cosi chybí...) a už mam další perlu! Po srazu v Plzni jsem se musel nechat odvléct domů. Ráno jsem chtěl nastartovat, ale jen chrčení. Hmm slabá baterka. Moc nejezdim, je to možný. Ale nepomohly ani kabely ani jiná baterka. Při přivedení plusu přímo na starter to krásně svařuje, ale nestartuje. Diagnóza - prošlehlé vinutí. Kruciš, nedávno po repasi... no nic, je to automat a tak na lanku dom...
Startér jsem vymontoval a vypadal pěkně. Žádné ošklivosti a tak jsem ho testnul přímo na baterku. Hle, točí jak o život! A tak zpět do auta a zkusit start! A zas nic! Takhle jsem laboroval asi 20 minut a pak mě napadlo neřešit plus, ale mínus. Startovacím kabelem jsem natáhl mínus od baterky na startér a ten konečně obnovil spolupráci! Sláva, chyba objevena! Dnes jsem hledal příčinu. Kostřící kabel, novej kabel s novou koncovkou, zoxidoval na straně motoru pod šroubem... Koncovka očištěna, použit nový, lepší šroub a Eagl opět startuje.
Kruci, taková blbost! Už se těšim na diferák! Ten bude taky pěkná perla! On ten locker má jiný ložiska a shims se dávaj vně ložisek... to jsem na sebe zvědav, za jak dlouho s tim mrsknu o zeď :cheche:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Ondřej »

Že by ježek v kleci? :nototo:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

Tak jsem se dokopal k opravě předního difu. Ten původní skončil špatně
IMG_2686.JPG
Jak jsem psal, s novým soukolím jsem si pořídil elektromagneticky ovládanou uzávěrku od Eaton Locker. Podobná funguje v zadním difu na H3
IMG_2690.JPG
Normálně se u předního difu na D30 dávají vymezovací podložky mezi koš difu a košová ložiska. U uzávěrkového difu se vymezovací podložky dávají vně košových ložisek. To mi práci značně zjednodušilo. Ale i tak jsem zubovou vůli nastavil až na 3-tí pokus. Zuby kreslí hned na první pokus velmi obstojně. To se povedlo díky stejné toleranci nové a staré hrušky.
IMG_2691.JPG
Nastavení předpětí ložisek hrušky u CJ na D30 je poměrně přijemná práce. Odpadá zde jakási předpěťová bortící se objímka jako u YJ/TJ. Je to zde klasicky vymezovacími podložkami a tak stačí přidat/ubrat podložky a pokaždé si přeměřit, jaký odpor při točení hrušky ložiska dávají. Před montáží difu jsem ještě vyměřil a vyvrtal průchod pro elektrickou kabeláž uzávěrky
IMG_2689.JPG
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

No a na závěr zas ještě bojovka s rozpadlými ložisky z Albánie. Jasně že jsem je v minulosti vyměnil. Ale také jsem přišel na to, že se ložiska protočila jak na náboji, tak i v unašeči
IMG_2694.JPG
IMG_2695.JPG
Jelikož se při vyndavání poloos za účelem demontáže difu musí komplet rozebrat náboje - ložiska kol, měl jsem náboje i unašeče s ložisky a gufery již připravené nové. Tak teď už jen doufat že jsem se nedopustil žádné chyby!
IMG_2697.JPG
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Henry »

Kurňa ogare, přestože tomu vůbec nerozumím, tak to vidím na pěknou práci .... :todáš:

Při tvém skákání si ty špéry ani nestačíš zapnout :cheche:

tožtak
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

konečně jsem sehnal stavitelné sedačky z YJ! Teď postupně jedou k čalouníkovi (jdou do hnědé a měl by se zachovat vzhled CJ sedaček, tvarově jsou srovnatelné). Už se těěšim!
Tuhle tankuji benzin a koukam jak mi benál od nalévací hadice mezi víčkem a nádrží kape rovnou na vejfuk... Jo zub času je potvora. Hadice ztvrdlá a popraskaná... takže výměna. Při té příležitosti jsem dal i novou hadici k ofuku předního skla(konec zamlžování), tu starou sežral zub času a zbyla po ní jen kovová šroubovice... To je prostě paráda, když lze jakoukoliv prkotinu objednat!! Zkrátka se stále utvrzuji že Jeep je ta nejlepší stavebnice!
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

po trialovém poježdění v Bratronicích mi začal vytékat olej u levého zadního kola. Pakárna, odešel as simerink. Co naděláš, dam novej. Ale na D20 je ložisko se simerinkem řešeno jinak oproti D35... Sundal jsem kolo, brzdovej buben a za pomoci stahováku sundal unašeč kola z poloosy. To bylo docela peklo a vzpomínal jsem na starou Š120... Konečně jsem se dostal ke čtveřici šroubů které drží kuželíkové ložisko a přez podložky vytváří předpětí ložiska. Pak stahovák a poloosa s ložiskem a simerinkem ven. Za ložiskem je ještě druhý simerink. Ten drží olej diferáku a ložisko samo má svoji vlastní náplň vazelíny. V mém případě byl špatný vnitřní simerink, propouštěl olej do ložiska, znehodnotil vazelínu a následně protékal skrz vymezovací podložky ven. Po naražení nového vnitřního simerinku putovala zpět poloosa s ložiskem a nový venkovní simerink. Poté jsem vrátil vymezovací podložky a sešrouboval stahovací objímkou. Předpětí ložiska je dáno podložkami z výroby a není nutné jej měnit. Nyní nalisovat zpět unašeč kola. Ten je nasazen na tisícihran a nalisován zajišťovací maticí tlakem 400Nm. Konec poloosy který kouká z unašeče musí být dlouhý 1 a 5/16". Ještě si dam repete s pravym kolem, tak snad udělam nějaký fotky.

Máme za sebou vejlet do Tisovce. Byla to paráda. Cesta tam i zpět po ose, v terénu přes 100km. Ke slovu přišla i přední uzávěra a pomohla z několika šlamastik! CJ šlapalo jak hodinky! Vlastně jeden problémek se vyskytl... při cestě na Slovensko mi zdechl motor. Podle měřáku 1/4 nádrže, ale karbec suchej. Prej normální, ale mě ukazoval vždy dobře! Jožka nelenil a přivezl mi od benzinky 15l. A nic. Benzín stále neteče, ukazatel benzinu na 1/2. Hadička za benzinovym čerpadlem dolu a foukam do nádrže, voči jak králik z důlků a nic! Za čerpadlem mam ještě rozbočovač - vracečka benzinu a tak rozbočovač ven. Ha! Ucpanej. Vylil jsem z něj benál a profoukl. Hadičky a vracečku pospojovat a motor zas šlapal jak hodinky.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

Dlouho jsem se odmlčel... to asi tím, že Golďák mi dělal jej a jen radost! Tedy občas mě vyškolil, jako třeba jak jsem zůstal viset na dálnici s prázdnou nádrží. Zatímco měřák tvrdil že je tam víc jak půlka... Taky jsem nakonec zgenerálkoval ložiska kol na zadní nápravě, oni začaly propouštět olej simerinky... ale to už jsem psal.
A nyní, protože se uvolnilo místo v garáži po JK, došlo na slibované Frame Off. Jak tak vše odstrojuji, různě si drbu hlavu zda to někdy dam do kupy a jindy jsem zas vesel, že jsem to dále neodkládal. Ona Californie je prima stát, koroze minimální. Ale tady u nás chudák CJ začal chytat větší a větší lišku a tak mne čeká pískování karoserie před lakováním... Po pískování bych rád použil kataforézní lakování jako základ pod barvu, ale zatím nevim kam se obrátit. Kdyby měl někdo s kataforézou zkušenost, sem s ní!
Přílohy
01042013079b.jpg
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Lelek »

Ahoj Tome, zkus firmu Lakol, s. r. o. Za Školou 320, 281 04 Plaňany, provozovna Havlíčkova 260, 280 58
Kolín 4. tel.: 321 751 130, email: lakol@lakol.cz. Držím palce :wink:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

díky za tip! žel jejich vana má velikost 120 x 60cm a bouda na CJ má 250 x 150 cm... :frown:

a tak zatím hledám :blbost:

mimo jiné se objevily i původní decals! a tak mohu študovat :nečtešnevíš: copak měl můj CJ v rodokmenu
Přílohy
decal.jpg
záď.jpg
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Tom »

tak karosérie je na opískování. Teď mě čeká rozebrat převodovky, motor a vše přetěsnit. Mezitím doholim rám, kterej taky půjde opískovat a do zinku. Nápravy, vzhledem k nedávno montovaným ložiskům a přednímu difu s uzávěrou, budu jen odrezovat a lakovat (do kompletní rozborky, nutné k opískování, se mi nechce).. No a už začínám vymejšlet co s vejfukama. Jejich stav se mi moc nelíbí a tak bych docela uvítal tip na firmu, která by individuálně vytvořila výfuky od svodů dál.
Přílohy
odstrojeno.jpg
piskovna.jpg
Honza1

Re: CJ 7 Golden Eagle

Nový příspěvek od Honza1 »

To je neuvěřitelný, ještě nedávno jezdil... Krásná práce :todáš: Tome, stíháš to do Šikláku, nebo bude Pentastar? Můj "nový" TJ by to potřeboval asi také tak, ale já zatím jen zprovozňuji. Obdivuju Tě a přeji, ať jde práce od ruky :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Jeep CJ a starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů