Hudba ve Wranglerech

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

Chtěl bych zde založit diskusi o hudbě ve Wranglerech jako takové.
Asi se mnou budete souhlasit že standartní aparatura a teď myslím hlavně TJ, YJ a starší není zvukově nic moc. Nemyslím přímo zdroj - rádio, ale výsledný zvuk.
Chci se zeptat jestli někdo řešil jiné reproduktory, zesilovače, bass boxy a pod.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Harley »

Mě by stačil jeden reproduktor uprostřed palubky.Bejt to pod soundbarem elegantní,kdyby tam byl kulatej profil a né jekl,tak sundám i ten.Bohužel,bez něj to nevypadá hezky.

Jo,za to TV -DVD a DVB-t to je základ každýho auta! :lol:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

Já to teď dodělal na svojem TJ a je to něco jinýho :lol:
Celkem 8 původních repráků a k nim další 4 + 1x bass.
Ale teď dodělám aktivní bass do jinýho TJ čka a pak dám vědět.
Našel jsem vcelku slušný a ne moc drahý řešení.
Jinak rádio není špatný, je to jenom o akustice v autě a nevhodných reproduktorech, naví na špatných místech, ale i to ke Wranglerům patří :up:
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Lůca »

Tak o tomhle problému tady dost přemýšlím - ale mě by možná stačil nějaký solidní sound bar nad hlavu - máte-li nějaké zkušenosti, jestli pořídit ten či onen nebo vůbec,hoďte to sem....Ď.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

U TJ je na bass box málo místa.
Ve svojem jsem dal takovou vlastní aparaturu 4+1 a basová bedna vlezla pod sedačku řidiče
:lol: ale já mám sedačku zvedlou na podložkách o cca 4 cm, tak že to šlo.
V tom TJ co teď řeším je sound bar se 6 ti reprákama, hraje to líp, ale pořád to není ono.
Majitel ale svolil udělat bass box do 1/2 kufru, osadil jsem ho 12" reprákem.
Znít to bude super, ale přeci jen 1/2 už tak malýho kufru je celkem ztráta. :frown:
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Lůca »

týýý brďo Radku - my jsme se ještě asi neviděli, viď? :eek: Já kdybych si zvedla sedačku byť od jeden cenťák, tak už budu mít hlavu nad čelním sklem... :cheche: :cheche: a sound bar kolem krku.. :blb: :blb:
A o zmenšení kufru taky neuvažuju - kudy bych pak lezla ven, kdyby mi zamrzl softop jako loni...,žééé. Ani nevíš, jak jsem byla ráda,že nemám hardtop :exclaim: a že je možnost úniku alespoň zadními dvířky...a teď ještě k tomu plazit se přes bass box.. :confused: ,tak to zatím nee.
Tak říkáš sound bar se 6 repráky..?? No uvidíme..
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Harley »

A nezapomeňte k tý muzice ještě tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=SGeYRc4X ... re=channel

:cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

:frown: neříkám :lol:
Podle mě sound bar se 6 ti moc nevyřeší.
Nikdy nic neřeší hudba zezadu shora.
Jinak já mám 184 cm, a Harley tenkrát dal podložky a já je tam už pak nechal, ale nad hlavou mám místa dost.
Ještě k těm basákům.
U TJ Evropa je jinak držení sedaček než u TJ usa.
Pod us verzi - sedačka řidiče se dá dodělat spešl basák, aniž by zabíral místo.
Je to jen 8" bass, ale takovej průměr nakonec používá i originál TJ ve středovým boxu nebo i JK vzadu, oba shodně osazují 8 "
Ve středovým boxu má basák třeba Petr Koudelka v LJ , hraje to slušně ale zase je tam místo už jen na cca 5 kazet nebo CD.
Dr.Ti.

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Hudbu si pouštím rád,ovšem v TJ s origo repro na hrazdě nad hlavou
je reprodukce postrádající hluboké tóny slyšitelná do max 2000ot/min/motor 2,5/, při vyšších otáčkách,které motoru svědčí a které motor potřebuje k výkonu,přestává mít poslech hudby smysl.
Problémem je lokalizace Subwooferu,opravdu jediný místo vzhledem k jeho velikosti na něj zbylo v kufru. Jelikož toho moc nevozím, tak i ta půlka kufru pro základní výbavu bude stačit. Na rozdíl od Lůci vylézám zásadně dveřmi a jezdím s Hardttopem.Protože se s Radkem dobře známe, pomohl mi už s více věcma,dohodli jsme se i na tomhle řešení- výsledek předvedeme na Srazu v Plzni. :lol:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

:lol:
pokud to do té doby neshoří
:cheche:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Standa »

Jo to znám. Mám taky rád pěknou muziku s přiměřenou hlasitostí, což je ve Wr... problém.
U TJ jsem vyměnil repra v palubce + nechal vyrobit a očalounit sound bar nad hlavu. Bylo to z MDF, s kvalitními repro Pioner, průměr cca. 25 cm. K tomu byl vzadu subwofer Rockford Fosgate průměr 25 cm a celkem to poháněli dva zesilovače umístěné na krásném plechu pod zadní sedačkou aby to nelákalo.
Zesáky byli opět rockford fosgate, jeden pro sound bar a druhý pro subwofer. Musím říci, že výsledek byl poměrně hodně slušnej a muzika měla i při vyšší hlasitosti při jízdě bez střechy a okolním hluku slušněj přednes. Dalo to sice trochu práce ale byl na to i pěknej pohled a poslech taky OK. Jestli někde najdu hodím sem i foto. Zesáky se krásně vešli do té fugi pod zadní sedačkou.
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Vždycky jsem si myslel,že na americkém autě je nejhezčí zvuk vysokoobjemového mnohoválce.Asi jem se mýlil.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

:lol: :lol:
To s tím nemá nic společnýho :lol:
Je potřeba mít oba ty zvuky dobrý :up:
Jak od motoru tak i od repráků.
Šetřím místem jak se dá. Ten prostor pod zadní sedačkou je dobrej, ale taky myslím že je ho škoda.
Vozím tam už teď co tam vleze.
Kdybych jel někam dál nebo expedici, bez zadních sedaček, asi by ty zesilovače zavazely.
Dost a slušnýho místa je ale třeba vepředu před spolujezdcem nebo před řidičem, pod palubkou nad nohama.
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Možná máš pravdu,veliteli,začínají je teď montovat do sportovně laděných elektromobilů,aby alespoň zvukem připomínaly auto. :lol:
Dr.Ti.

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Mít dobrou reprodukci hudby neznamená v žádném případě nepřetržitě puštěný rádio, jde o to,že když už si tu hudbu pustím,tak ať z toho poslechu něco mám, něco mezi nemá smysl, takže buď bez rádia a poslouchat jenom motor,nebo mít navíc i kvalitní poslech přes vyšší hladinu vnitřního hluku.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů