Hudba ve Wranglerech

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

uvidíš jakej to bude kladivovej poslech :lol:
:bit: a :bit: a :bit: a :bit:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Henry »

Zdarec všeci, tak přidám taky trochu do mlýna hudebního .....
Nejprve basové tóny - vzhledem k málo místa v autě, nutnosti kvůli výkonu mít aktivní zesilovač jsem zvolil aktivní subw Pioneer, který dělá 150W nejplacatější aktivní skříňku např. zde :
http://www.prohifi.cz/subwoofery-do-aut ... r-ts-wx11a
ten jsem v prvním TJ namontoval do prohlubně nasvislo před zadní podběh v kufru ... hrálo to tam dost slušně, celý zesilovač je vybaven dálkovým ovládáním a řízením zesílení, filtrem nastavení spodních frekvencí ... takže se dá docela slušně nastavit celý zvuk podle momentálního stavu interiéru, to by jste se divili, co vše se dá rozvibrovat .... :wink:
V druhém TJ ho zkusím umístit na držák ze stropu mezi dělený soundbar, přeci jenom v tom kufru byl občas dost na ráně ... i když mám tedy i vestavěný basák ve středním sloupku, ale ten fakt nestíhá a je takový nevýrazný, ale to bez koncáku ani jinak nejde...
Další problém jsou výšky, ve všech reprácích jdou úplně mimo uši posluchačů, což je zásadní problém. Osvědčila se mi instalace malých twitrů na boční sloupky předního okna ve výšce hlavy, stačí malinký výkon a průměr cca 3cm a přes kondík napojit paralelně na ty repráky pod palubkou. Stojí pár korun a jestli hrají do 18kHz nebo 22kHz je úplně jedno. Výrazně se zlepší vjem hudby.
No a teď střední kmitočty ... momentálně vybírám vhodné náhrady na výměnu jak pod palubku, tak do soundbaru. Nahoře jsou 13cm, chce to koax. provedení, ale hlavně s vyšším zatížením, tak 50W sinus a ve špičce tak 120-140W. Ta rezerva je důležitá, ať se tomu dá bez zkreslení přidat. Pod palubku je to podobné, akorát rozměr je 4x6".... favorité jsou pro mne od fy JBL a stojí cca 1300-1500,- za pár, což se dá snést.
No a pak to chce buď spolehlivé autorádio, všichni uvádějí 4x50W, ale tomu se nedá věřit, bo to jsou výkony hudební či špičkové, takže ty repro to bez zkreslení stejně neutáhne. Takže asi bude nejlepší přidat aspoň další konec 2x50-100W sinus pro tyto repro. Ostatně Standa to popisoval a vzpomínám si jak vyhrávak na náměstí v Plzni :up:
No na závěr nelze zapomenout na pár drobností jako např. dodatečnou filtraci kvůli rušení ... vyrovnávací kondík (cca 1-2 F) v napájení kvůli výkonu (ale ten být nemusí, když to nepůjde do extrémního výkonu), kvalitní baterii a dobré dobíjení, dobré kabely a poctivé provedení spojů, bo se vám to v těch našich třasech rozpadne a utřepe ... :cheche:

Tožtak jen na úvod
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

:up:
Naposledy upravil(a) Michal - Semiš Breznický dne 12 dub 2010, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Henry »

:up: :up: Semišu :up: :up:
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Lůca »

tak jste mě pěkně rozhodili...asi si počkám na Plzeň a tam vše okouknu.. :eek:
Je fakt, že Standovo TJ "bydlí" v mém okrese a mohla bych to jet okouknout.
No uvidím, ale díky za všechny názory.
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Michael »

Ja volil soundbar nad hlavu, nemuzu si dovolit davat repraky na podlahu a nebo do kufru.Porad neco taham a vsichni vime jak to je u Wranglera s mistem
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Lůca »

No Michaeli a stačí ti to? Já totiž taky věčně něco tahám, letos uvažuju o úplném vyndání zadní sedačky a tím pádem rozšíření úložného prostoru..
Vím, že když je hodně kvalitní aparatura v autě, tak je to perfektní, ale já zase až o takovém zásahu do auta a elektriky neuvažuju...(zatím).
A ještě jedna blbina - soundbar nad hlavou má i světýlka, která bych mnohdy za tmy ocenila - já než si zvykla, že v noci sahám nad hlavu do vzduchoprázdna a marně hledám rozsvícení jekéhokoli světla, když jsem něco hledala (zvyk z osobáku).. :blb: Samozřejmě, že jsem dneska už jinak vybavená..
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Michael »

Me to staci, urcite by se dala koupit kvalitnejsi aparatura, ale to mas tak se vsim. je to pokazdy dilema vykon-cena.
Svetylka tam mam , je to zapojeny stejne jako to jediny na hard topu, kdyz otevru, tak se to rozsviti. beru to jako bonus k tem repro,
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Michael »

a podsviceni modrejma ledkama a cepici s ksiltem :cheche:
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Michael »

Robine, to bylo ironicky , takovou hruzu si opravdu tezko predstavit :cool:
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Lůca »

jooo, jako pojízdná diskotéka... :blb: ...hrůza
dickee

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od dickee »

Ahoj, nejkrásnější zvuk je zvuk motoru a ševelení okolí při staženém softopu s volným prostorem nad hlavou. Osobně jsem při objednávání nového Wraníka odmítl i příplatkový subwofer kvůli místu v kufru. Myslím, že to co Jeep nabízí v základu je dostatečné, ale proti gustu žádný "dišputát" :o) :wink:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

Tak TJ je dodělaný, aktivní basová bedna v 1/2 kufru dělaná tak, aby šla jednoduše odpojit a vytáhnout.
Tohle TJ má i sound bar se 6 ti, vepředu jsou originál, rádio už bylo měněné (1Din Kenwood).
Zvuk samozřejmě super :lol: ( 12" bass )
Tady samozřejmě platí to co u motorů - obsah nenahradíš :up: .
V tomto případě majitel oželel 1/2 kufru za kvalitnější basy.
Stejně ale tvrdím, že nejpraktičtější a ralativně levné je řešení ploché bass repro pod sedačku řidiče s 8 " basákem, ať už aktivní nebo pasivní,
Origo basák ve středovým tunelu v podstatě zruší odkládací prostor, což je škoda.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od Radek 66 »

Ještě k originál předním repro.
Chrysler se snažil o dobrý zvuk, ale v místě kde to v podstatě nejde.
Proto je bedýnka relativně složitá, 2 pásmová ale hlavně uzavřená, bohužel malinká.
:eek: zarazila mě ohmáž této bedny, někde nad 20 ohmů, což je neobvykle moc ( 4 nebo 8 )
Šlo by dát jiný oválný reproduktor,( až 18x12 cm) ale nebyl by uzavřený ani vhodně nasměrovaný,
Souhlasím s názorem již zmíněným, že zkvalitnění předních repro je lépe řešitelné malými pomocnými repráčky na palubce nebo sloupcích, zapojených buď paraelně nebo s vlastním zesilovačem.
Opět by nemuselo jít o nikterak horentní sumy.
Naposledy upravil(a) Radek 66 dne 14 úno 2010, 11:57, celkem upraveno 1 x.
elvis

Re: Hudba ve Wranglerech

Nový příspěvek od elvis »

No nevím, myslel jsem si, že Wrangler je na něco jiného než na poslouchání muziky v něm. A když jsou volné finance, tak určitě na něco užitečnějšího pro něj. Toď můj názor, jelikož proti gustu žádný dišputát.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host