Laděný výfuk

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Marek »

Já jsem to vyřešil US spztkou, nárazník pod značkou jsem odřízl a odmotoval osvětlení. Nechal jsem si ze slzičkovýho plechu vyříznout přesně kopirující díl, který jsem nechal černě matně eloxovat a přišrouboval ho. Z dálky není nic vidět a z blízky je to decentní. A celý jsem to pořídil docela za pusu.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od elvis »

Marek píše:Já jsem to vyřešil US spztkou, nárazník pod značkou jsem odřízl a odmotoval osvětlení. Nechal jsem si ze slzičkovýho plechu vyříznout přesně kopirující díl, který jsem nechal černě matně eloxovat a přišrouboval ho. Z dálky není nic vidět a z blízky je to decentní. A celý jsem to pořídil docela za pusu.
A co ten držák s osvětlením na US SPZ? To se dá někde koupit?

Jestli máš foto tvého řešení, tak by jsi ji mohl sem dát.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Harley »

elvis píše:
Harley píše:Noa co ten ohavnej EU držák SPZ odříznout a celý střed nárazníku zakrýt krytem ze Sahary, a značku buď dát na bok jako US verze a nebo na rezervu?

http://www.google.cz/search?q=jeep+wran ... 66&bih=643
No to je hezký, ale jak se k tomu dostat? A levný to asi nebude. A kdyby k tomu došlo, tak jedině SPZ na bok, na rezervu ne. Zkusím nejdřív tu mojí verzi s osvětlením z boku a zatím jsem našel toto http://www.e-xenony.cz/led-osvetleni-in ... omologace/

Dosat se k tomu složitý není.Třeba tady:
http://www.ebay.com/itm/RUGGED-RIDGE-12 ... e5&vxp=mtr

Tam jsem ho já kupoval (i přední)
Cena není špatná.Pokud potřebuješ US držák SPZ,tak ten třeba zde:
http://jeepshop.cz/product_info.php?cPa ... ts_id=1716
Samozřejmě si musíš zažádat o výměnu SPZ.Proto jsem psal,dát značku stávající na rezervu.

takhle to mám já ale mám US verzi,tak jsem nárazník ani držák značky neřešil.Zase sem musel řešit mlhovky.

Obrázek
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Marek »

Držák US SPZ mám od Toma a výměna SPZ nebylo nic složitýho, o foto se pokusím :-)
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od elvis »

Takže výfuk půjde asi dolů, znovu jsem to zkoušel a to hučení v kabině není to pravý ořechový. Jedině, že by se to dalo vyřešit nějakým průchozím tlumičem na rouru uprostřed auta.
Na čtyřválec naftu bude určitě dobrej jak píše David. Šestiválec benzin přeci jenom ví točí a to asi dělá to hučení.

Pokud by nějaký nafťák ( nebo mlaďas benziňák), měl zájem tak je k mání. Je již nastříkán černou žáruvzdornou barvou a vypadá dobře. Je mi ho líto, možná kdybych byl mladší, tak by mi ten zvuk vyhovoval.
Stál 6.050 Kč a lze odečíst DPH.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Harley »

Plně Tě chápu a přesně vím o čem mluvíš. Mě taky trvalo dlouho,než jsem našel kombinaci,která je zvukově OK.
Byl jsem dost překvapenej,jak blbej zvuk má V6 motor,když se mu trošku povolí výfuk.

Teď jsem ale velice spokojenej. Krom toho,že mi tlumič zmizel s podkufru,tak auto je slyšet,do kabiny to neruší a i venku je trošku poznat,že nejedu natuněným čtyřválcem 1,6L.
Byl u mě Jirka si to poslechnout i za jízdy a taky se mu to líbilo.Myslím,že objednal stejnou kombinaci.

Zajímavý ale je,že když jsem tuhl variantu hodil na dvě koncovky ,tak zvuk blbej a i přesně ve stejných otáčkách jako u Tebe. .Se solo výstupem OK.. Je to škoda,to zadní rozdvojení se mi moc líbilo.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Jirka »

Jo jo, potvrzuju - naprosto super zvuk a můj Flowmaster už je doma a asi se bude montovat o víkendu :todáš: Tak už se na to moc těším!!

Kdyby byl zájem, já zase jeden průchozí tlumič zpod řidiče budu vyndávat - tak bude taky k mání - za hubičku :todáš:
Třeba na vyzkoušení dobrej - tak dejte vědět kdyby někdo měl zájem.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od elvis »

Jirka píše:Jo jo, potvrzuju - naprosto super zvuk a můj Flowmaster už je doma a asi se bude montovat o víkendu :todáš: Tak už se na to moc těším!!

Kdyby byl zájem, já zase jeden průchozí tlumič zpod řidiče budu vyndávat - tak bude taky k mání - za hubičku :todáš:
Třeba na vyzkoušení dobrej - tak dejte vědět kdyby někdo měl zájem.
Jaký má rozměry?
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Jirka »

o víkendu změřím :wink:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Jirka »

Tak vejfuk vyměněn - a super!
Harley - díky za možnost "poslechu" tvého auta - vyplatilo se :todáš: :todáš:


Ten "válec" co jsem ho vyndal má průměr 130 mm a délku 630 mm.

A mám doma ještě jeden - trošku tlustější a kratší - ten je vyráběnej, nerezovej - rozměry případně dodám.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Harley »

:todáš:
Rád sem pomohl. A šlo vše v poho i na krátkým (normálním :cigarko: ) Wrangleru?

Jen se divím,že nikdo ve světě na tak jednoduchou a zvukově pěknou kombinaci ještě nepřišel. Přitom Flowmaster tlumiče jsou jedny s nejpoužívanějších
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Jirka »

Ano ano, i na "JEEPU" to šlo bez problémů...... to je v podstatě normálka... .........se spíš divím, že se to dá aplikovat i na "autobusy".... :cheche: :cheche:

Já to zatím dotáhnul jen nad zadní nápravu-resp. kousek za ní - ještě musím doladit koncovku, ale i tak je to super......

No já myslím že vím proč to nikdo neřeší - buď lidi chtěj aby to bylo tichý - což je z fabriky, a nebo aby to bylo hlučný, což se řeší jinak. Jenom my dva jsme asi ti blázni, co to chtějí nějak "napůl" :cheche:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od elvis »

Jirka píše:Ano ano, i na "JEEPU" to šlo bez problémů...... to je v podstatě normálka... .........se spíš divím, že se to dá aplikovat i na "autobusy".... :cheche: :cheche:

Já to zatím dotáhnul jen nad zadní nápravu-resp. kousek za ní - ještě musím doladit koncovku, ale i tak je to super......

No já myslím že vím proč to nikdo neřeší - buď lidi chtěj aby to bylo tichý - což je z fabriky, a nebo aby to bylo hlučný, což se řeší jinak. Jenom my dva jsme asi ti blázni, co to chtějí nějak "napůl" :cheche:
No já se taky hlásím k "bláznům". Máš ten samej jako Harley? A odkud? A nehodíš sem nějaký fotky?
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od Jirka »

fotky časem-nestíhám a příští týden odjíždím..............
známej mi ho dovezl....
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk

Nový příspěvek od elvis »

Včera jsem sundal panely z hardtopu a ta rezonance při přechodu 2000 ot. zmizela. Dnes ho sundám komplet a uvidíme.
Možná pod softtopem by to taky znělo jinak. Takže musím sehnat softtop.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti