CB

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

CB

Nový příspěvek od Michael »

Kam se vám podařilo umístit uvnitř auta CB? Pořád koumám kde bych našel místo. :rolleyes:
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Tak to ti povím úplně přesně, protože to náhodou vím. Pořid´ si přenosnou Alan 42 Multi a stačí ti takový malý držáček na výdech ventilace, foto mohu zaslat. Výhoda je v tom, že když právě " nelelkuješ", tak odneseš CB domů. Má to i doktor a Josef - všichni alany přenosné :lol:
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michael »

na ty fotky jsem samozřejmě koukal, sice hulím, ale popelník bych oželel, jenže když jsem proměřoval volný místo před řadicí pákou, nějak mi to nevychází. Nevím jak ty, ale já mám ještě na střední konzoli před řadičkou vypínání airbagu.Ne že bych ho potřeboval, ale zabírá místo :(((
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od meett »

cau , ja sem s tim měl taky problem tak sem ji dal nahoru jak ma robin budíky a de to sice to občas vrže o přístrojovku tak to podložit nějakym molitánkem ( lehce ) .
Fox

Nový příspěvek od Fox »

Protože nemám origo rádio tak jsem ji dal nad radio co tam mám.Po drobné úpravě tam sedla jako prdel na hrnec.Mám tam i externí reproduktor aby bylo líp rozumět když je taklhe schovaná a ten jsem dal místo popelníku.Jestli chceš tak ti můžu poslat foto :wink:
Fox

Nový příspěvek od Fox »

Obrázek

Tak nakonec jsi mě Robine ukecal a přece jen jsem si to album založil :up:
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michael »

tak mně zatím jako nejlepší místo přijde ze zadní strany středovýho kastlíku co je mezi sedadly
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michael »

Tak další dotaz:))) Kudy jste protahovali kabel od anteny do kabiny?
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od meett »

cau já ji mám nahoře na přístrojovce , tak tam topením
ale ted sem dovnitř dostával ovladač k navijáku a je tam v prostředku gumová prostupka ( do kabiny od motoru )tím mi de i antena . delali mi to v dílně , tak už jsem koukal jen jak je to hotový .
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Nevím jak ty, ale já mám ještě na střední konzoli před řadičkou vypínání airbagu. Ne že bych ho potřeboval, ale zabírá místo :( A jsem tady se svým dotazem: když startuji motor, tak se mi na tom místě vypínání Airbagu vždy rozsvítí OFF. Je to tak dobře??? At´ s tím zámečkem otáčím kam chci / do ON nebo OFF /, tak při startu svítí vždy OFF. Nevím, jestli když přepnu do ON by také při startu nemělo svítit ON.... Tak už toho nechám, nebot´ jsem se do toho nějak zamotal. Prosím někoho, kdo by mi to vysvětlil. Moc děkuji :lol:
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

Lelku, i když nemám vypínač airbagu, tak vždycky při startu jak v Jeepu nebo Land roveru mě svítí vždy kontrolky Off (nefunkční). Ale během chvilky zhasne a je ready. Takže sem usoudil, že když postupně zhasínají kontrolky olej, airbag.. tak je všechno "olrajt". Horší je když se potom rožnou, to už musím jezdit s peřinou na volantu :up: Tony
Zdeněk Viktorin

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

Lelek píše:Nevím jak ty, ale já mám ještě na střední konzoli před řadičkou vypínání airbagu. Ne že bych ho potřeboval, ale zabírá místo :( A jsem tady se svým dotazem: když startuji motor, tak se mi na tom místě vypínání Airbagu vždy rozsvítí OFF. Je to tak dobře??? At´ s tím zámečkem otáčím kam chci / do ON nebo OFF /, tak při startu svítí vždy OFF. Nevím, jestli když přepnu do ON by také při startu nemělo svítit ON.... Tak už toho nechám, nebot´ jsem se do toho nějak zamotal. Prosím někoho, kdo by mi to vysvětlil. Moc děkuji :lol:
TO JE OK. Tak to má přesně bliknout.
Ahoj
Krtek

Umístění antény pro CB

Nový příspěvek od Krtek »

Čau, chlapi. Takže řeším taky CB. Jsem trochu z branže a vím že anténa by ideálně potřebovala protiváhu adekvátní 6m čtverečním plechu. Je jisté že umístění na nárazník nebo do zadu na rezervu degraduje dosah antény. Nicméně víte jaká je praxe a pokud nechceme vyhodit 1600 za plastovou lodní CB anténu, která nevyžaduje protiváhu, musíme se s tím smířit a na naše potřeby to asi stačí. Co tedy doporučujete? Kam umístit a jaký držák použít. Klidně lípněte fotku. Taky mě doporučte CB. Vidím to na Harryho ale třeba máte jiné zkušenosti. Vím jen že tam chci S-metr a scan a možná přímou volbu nouzového volání. Takže díky za rady.
PS: Sorry veliteli za ty nová vlákna. Šak já sa to naučím...
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Zdar Krtku, nevím jak a kdy a kde chceš Cbčko používat, ale pokud nemáš jiné požadavky na funkci, než se dorozumět s kolonou Jeepů, tak vynech scan i S-metr - jsou ti k ničemu a nikdy je nepoužiješ....Jsou to jen zbytečná "kurvítka" a prodražují zbytečně CB. Budeš stále jezdit jen na "čtyřce", občas si pustíš kamiony na "10" a to je asi tak všechno. A když zjistíš, že máš špatnej signál, co uděláš??Stejně nic....A anténu ti po montáži jednou naladí a tím je to OK.
Anténu pořeš tak, jak se ti líbí - když se bavíš o nejlepší pozici, je to samozřejmě na plechové střeše......Takže u Jeepa stejně nemáš co řešit.... Dej ji tam, kde se ti líbí, účinek bude vždy plus minus stejný. Za kopec ti stejně nedosáhne a v koloně se v pohodě domluvíš. Přední nárazník, nebo většina je máme na zadním čele kastle - jo musíš holt do toho trochu vrtat....Ale to asi takovej problém není, stejně na tom Jeepu budeš dělat jiných zásahů víc než dost.
Ale - spíš koukej na kvalitu vysílačky - když jedeme v koloně, je mezi námi pár vysilaček, kterým prostě rozumět není a je zbytečné, že je ti lidé vůbec mají. Nicméně - alespoň rozumí. Jinak - Robinovo Harry je perfektně slyšet vždycky, já mám novější TTI, velmi levné, ale taky je myslím v pohodě, atd atd....Myslím že když zaběhneš do krámu s vysilačkama, velmi rádi ti poradí, co se pro tvoje finanční představy hodí, protože hlavně o tom je. Taky se ty modely dost obměňujou a astále jsou novější a novější....A co moc nefunguje, ti většinou řeknou taky, pokud si neoběhneš Jeepy naše. :up:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Myslím že klasický TURBO v delším provedení se snad hodí úplně ke všemu....Ta je prostě perfektní...Výkonově suprová, skoro by se ani ladit nemusela..... :wink: Otázkou je, jestli ale líbí....
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host