Průhledná krabička s ozubenými kolečky

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Průhledná krabička s ozubenými kolečky

Nový příspěvek od Konopnik »

Na motorové stěně uvnitř auta, přibližně uprostřed je jakási průhledná krabička, uvnitř které jsou vidět plastová ozubená kolečka. Při zapnutém klíčku v tom trochu chřestí, asi jak se kolečka otáčeji. Co to je? K čemu to je? Musí to tam být? YJ 4,2l, 89. Děkuji předem za odpověď
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 390
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na součástku

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Je to auto dovoz z Kanady nebo USA? Jesli ano,může to být zařízení na sledování intervalu emisního měření,ktewrý je jinak celkem k ničemu,dá se odpojit,max.na palubovce může začít svítit některá oranžová kontrolka.Kdysi jsem toto řešil u Cherokeeho,dovezeného z Kanady.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na součástku

Nový příspěvek od Jirka »

Přesně tak, časový záznam na výměnu lambda sond a jiných podobných zařízení sledujících emisní vývoj auta.... Odpojit není problém, ale začne ti brzo svítit "check engine". Nejlepší je nevšímat si toho :lol: Neboj, nic se nestane....

Ono to sleduje třeba i počet startů, proto ti to "chrastí" při zapnutí klíčku.... :lol:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na součástku

Nový příspěvek od Standa »

Sakra už si to moc nepamatuji, ale 4,2 jsem měl a tohle tam snad ani nebylo. Ono u mě nebylo tedy víc věcí, tak tohle je asi jen detail. :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na součástku

Nový příspěvek od Jirka »

Já měl 2,5, 1989 a tahle kouzelná klrabička tam byla. Vedle plynovýho pedálu. Ale jak říkám - při pravidelné údržbě žádný problém a sledovala akorát to, co jsem psal výše. Možná by se teď mohl přidat Fox - pár kiláků navíc už najel ale myslím, že to taky nic neříká. Nazval bych to jednoznačně "kurvítkem"..... A taky myslím že to měly akorát kanadské verze. Možná i US? To si nejsem jist.....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na součástku

Nový příspěvek od Harley »

Já měl US verzi XJ ,92rok a měl jsem tam ten emisní timer. Je to nastavený aby se to rozsvítilo při každých 90tis.Mil/120tis.Km. To je životnost katalizátoru,lambdy a uhlíkovýho filtru,kdy ještě tyhle komponenty plní plně svou funkci.Rozsvítí se oranžová kontrolka "Maint.req.".Nic to neovlivňuje ,jen to svítí.Jde to vymazat na diagnostice.Mě to mazali DRBem
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů