Kvalita nového JK

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Mutt

Kvalita nového JK

Nový příspěvek od Mutt »

Dobrý den,
napište mi prosím vaše zkušenosti s kvalitou nového modelu Wrangler. Všeobecně, myslím model JK 2007 a novější. Chci si pořídit nový Wrangler Rubicon (krátký), 2,8 CDR, automat od českého prodejce a po přečtení některých příspěvků někdy nabývám dojmu, že to auto je poruchové nebo, že kvalita pokulhává. Je to tak nebo se nemusím bát a případně na co si dát pozor. Rád bych ho používal jako třetí auto do rodiny na výlety, ale také na cesty do přírody a terény (Ukrajina, Slovensko - Dukla) s kamarády. Děkuji za každý rozumný a věcný názor.

PS: do dneška mám zkušenosti jen se starým veteránem Ford Mutt M 151 A2, ale to je úplně jiná písnička.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita nového JK

Nový příspěvek od meett »

jestli muzu tak se toho ujmu jako první ... :cheche:

myslím, že je to dobrá volba :up:

image a styl - 5hvězd
funkčnost v terénu (jízdní vlastnosti) - 5 hvězd
pohoda cestování/konfort - 5 hvězd
nájezový a i v tvym případě přecoidový uhly - 5 hvězd
music - 5 hvězd +++
dostupnost dílů - 5 hvězd
nezmam uplne Diesel (jen z vypraveni ) - nehodnotím je to krátká doba
karoserie - EU verze 5 hvězd - snad jen u offroadu chyba vystrčených klik
tuhý rám ošetření EU verze - 5 hvězd

zpracování kroserie (slícování ) - 3 hvězdy
bezpečnost - nevím :eek:
interiér plasty - 3 hvězdy

3 dílná hadrtop střecha - 1 hvězda


volba doplňků - klasika - 5 hvězd
je to proste auto ......

nedostatky
- věčnně řešíš diagnostiku
- špatně řešenej odpojovač stabíků /model rubicon/
- při brodění nad 0,6 m teče přez dveře i těsnícíma zátkama v podlaze
- vedení brzdového systému/trubiček / na rámu
- při off ježdění nedostatečné chránění spoj. tyčí řízení
- velká netěsnost hardtopu - prostě tam teče- nechá se vyřešit softem :cheche:

dalsí téma se nechá věnovat taky doplnkům ..... co brát a co ne.

jinak to je klenot a není k tomu co víc dodat ....
myslim ze nemas jinou lepsi volbu pro 3tí auto :eek: :eek: .....

hodně zážitků a vítej mezi námi :cheche: :cheche: a i tak zjistíš že Ford Mutt M 151 A2 je jen jeden :cheche:
mutt

Re: kvalita nového JK

Nový příspěvek od mutt »

nedostatky
- věčnně řešíš diagnostiku
- špatně řešenej odpojovač stabíků /model rubicon/
- při brodění nad 0,6 m teče přez dveře i těsnícíma zátkama v podlaze
- vedení brzdového systému/trubiček / na rámu
- při off ježdění nedostatečné chránění spoj. tyčí řízení
- velká netěsnost hardtopu - prostě tam teče- nechá se vyřešit softem :cheche:


Ahoj Martine a děkuji za info. Jen ještě k těm uvedeným nedostatkům:
- co máš namysli tou diagnostikou - vykazuje to nějaké zásadní chyby či co?
- promiň, ale stabík, tím je myšlen odpojovač stabilizátoru přední nápravy :frown: ? A špatně řešenej myslíš jak?
- ta ochrana spoj. tyčí, máte to nějak vyřešený
- netěsnost hardtopu - moje auto bude se softtopem sunraider, ten je OK?

Děkuji za odpověď.

PS: že Muttík je jenom jeden to je pravda, byl to miláček. Ale věřím, že Wraník mi ho vynahradí :wink:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita nového JK

Nový příspěvek od meett »

diagnostikou myšleno
- ani né tak zásadní chyby jako že si to věčně na něco stěžuje u mě třeba na palivovou soustavu.
odpojovač stabíku
- ano přesně ten mám na mysli - je docela na ráně a hlavně o něj i zatéká ( né snad při jednom průjezdu vodou) a ta elektronika co tam je té se to moc nelíbí
spojovací tyče a tyč řízení
- existujou kryty - ale ty jsou spíš na nenazvedaný auto
- a taky je celkem pěknej kit ( má Tom ) kdy to dostaneš trošku vejš tím že jsou dělaný horní úchyty a né spodní jak je to origo .
netěsnost Hardtopu
- softop je pohoda . u Pevný střechy tam dělaj časem brikule hlavně ty 2 díly nad řidičem a spolujezcem

Měj se
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nového JK

Nový příspěvek od Harley »

Příjde mi to jeko velice povedený a spolehlivý auto. Mám ho rok a má najeto přes 70tis.Km. Každý den s ním jezdím.Jsem detailista a jakákolv anomálie či nedostatek by mě velice sral a věř,že tu nic zásadního není.
Nevidím u něj žádnou slabinu.Možná jen by to chtělo větší a silnější motor ale jinak OK.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nového JK

Nový příspěvek od Jirka »

Přidávám se k Harleyovi - je to dobrý auto - jo už píšu "auto", protože už to není ten správnej "Jeep" :lol:

A že je poruchový? No to máš tak - nic není nezničitelný - je to jen "kus železa" a to se prostě opotřebovává - takže poruchy a závady jsou úměrný ničení...Ale to je stejný u všech aut. Budeš-li na něj hodnej ty - bude ti to v pohodě vracet. Budeš-li ho ničit - taky ti to bude vracet :cheche:
Je tam ale taky hodně elektroniky a ta dělá brikule taky ve všech aut - takže opět - standart.....
Mutt

Re: Kvalita nového JK

Nový příspěvek od Mutt »

Děkuji Vám za rozumné názory a příspěvky. Myslím, že jste mne docela uklidnili. :wink:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nového JK

Nový příspěvek od Tom »

mam naftu od novice, jsem první majitel, najeto 55.t.km a zatim bez problému. Z okolí ostatních ropáků taky bez problémů. Jediná vyjímka je kdy známýmu v 80.t.km začal házet olej do vody. Netlakuje, nevaří. Bude to chladič mot.oleje vlevo na bloku, zatim ale nemám potvrzeno. Počítej se zvýšenou spotřebou pokud dáš větší pneu, jako že dáš. Zvedne se tak o 1 ltr/ 100 km u 33". Hlídej si korozi podvozku, je to jen amerika a sůl nemá ráda. Sic evropský verze jsou stříkaný, je nutno se o podvozek starat pokud ho nechceš mít v barvě zrzi...
dickee

Re: Kvalita nového JK

Nový příspěvek od dickee »

Tom píše:Sic evropský verze jsou stříkaný, je nutno se o podvozek starat pokud ho nechceš mít v barvě zrzi...
... to určitě nechci. Starat myslíš jak, např. nějaký antikorozní nátěr od počátku, ještě u nového auta? S čím máte zkušennosti ve smyslu koroze? Bude to nové a rád bych, aby tak vypadal, pokud možno několik let. Díky za rady.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nového JK

Nový příspěvek od meett »

nejlepší je klasickej gumoasfalt :cheche: :cheche:

já osobně mám US verzi ( tam je to nutností ) a mám to dělaný TLUMEXem z Detechy
2 roky a drží to perfektně i na té původní barvě.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti