17.11.1989

... nikdy není na škodu připomenout si události a výročí, na které se už často zapomíná
Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.11.1989

Nový příspěvek od Standa »

Zdarec kamarádi, přátelé, Jeepaři, :lol: :exclaim:

Dnes ráno když jsme vstali, tak jsme si s Ivkou říkali, že by bylo fajn dát do naší rubriky "výročí historických událostí" pár řádek k dnešnímu dni.
Nakonec nás předběhl Robin s videi a tak jsme si v klidu užívali dnešního svátečního dne. Já prakticky celý den sledoval dobové dokumenty, rozhovory a zpravodajství z dnešních oslav 20. výročí vyhnání Bolševika od moci. :wink: :lol: :up:
Musím říci, že na podzim 1989 mi bylo 21 let, přišel jsem z vojny a člověk žil i tak trochu v takové euforii z návratu do civilního sektoru a užíval si života. :lol:

Možná mě ani v té době úpně nedošlo jaké úžasné a neopakovatelné okamžiky člověk vlastně prožívá. Nakonec jsem se aktivně zapojil alespoň do organizování generální stávky v rámci svého tehdejšího pracovistě a to "Škodových závodů" v Plzni. :lol: Vím jaký měli do poslední chvíle zvláště starší kolegové z práce strach z toho jak to dopadne a jaké by mohli být případné postihy.

Je dobře, že všechno nakonec dopadlo tak jak dopadlo, a dnes přestože máme mnohdy důvod k nespokojenosti a nadáváme na všchno možné okolo nás, tak že žijeme ve svobodné zemi a nemusíme poslouchat projevy různých Jakešů, Štěpánů, Bilaků a jim podobných kreatur.

Zaplaťpámbůh se těchto změn dožili i moji rodiče a je dobře, že naše generace už může bez obav jezdit s našimi i americkými vlajkami, jezdit na naše oblíbené expedice, a vlastně i jen taková drobnost, že všichni vlastníme Jeepy a užíváme si společných akcí je možná jen díky tomu, co se v roce 1989 stalo. :up: :up: :up:

Takže nezapomínejme, že to ještě není tak dávno co by tohle všechno nebylo možné, važme si toho v jaké době žijeme a nebojme se veřejně říkat co si myslíme. :up:

Já si teď půjdu nalít skleničku dobrého vínaa pak si možná pěkně nahlas z okna zakřičím své oblíbené heslo
"Bolševici všech zemí, vyližte si prd..." :lol: :up: :lol:
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.11.1989

Nový příspěvek od Lůca »

jo,jo, taky jsem zavzpomínala na boty pokapané voskem, na obtisklý obušek na pravé straně mé hýždě...a na vše co se dělo u nás v Teplicích už 13.11... :down:
Stando, jdu tě následovat se skleničkou vína..... :up:
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.11.1989

Nový příspěvek od Marek »

Stando, líp bych to nenapsal :up: ,dnešek jsem strávil skoro celý u televize a nostalgicky a se slzou v oku si vzpomínal dobu před 20 ti lety, kterou jsem prožil jako prvák na vysoké, bylo to neuvěřitelný a jsem rád, že jsme si dnes opět zavzpomínali na ty okamžiky a měli bychom si neustále připomínat,že SVOBODA není samozřejmost. A teď si půjdu taky zakřičet z okna ( ale potichu,abych nikoho nevzbudil :lol: )
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.11.1989

Nový příspěvek od Standa »

Jo to je ono. :up: :cheche: :up: :cheche:
Honza 68

Re: 17.11.1989

Nový příspěvek od Honza 68 »

Stando tak koukám že máme společnou nejen barvu auta.
Taky jsem se vrátil na podzim 89 z vojny do Škodovky, já konkrétně k "sedmý" bráně do údržby. :lol:
Rád na tu dobu, kdy jsme rovnou z práce chodili na náměstí, vzpomínám. :up:

Škoda jen že jsme těm bolševikům tu pr... nenakopali o trochu víc.
Odpovědět

Zpět na „Výročí historických událostí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů