Převodka řízení

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Převodka řízení

Nový příspěvek od Ondřej »

Nevíte někdo zda je stejná převodka řízení s posilovačem na YJ a TJ.
Sháním převodku a zatím mám možnost jen TJ rv. 2000 :question:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodka řízení

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Nejsem schopen si uvědomit proč by se měly převodky lišit Onřeji.Jestli potřebuješ mám jednu z TJ k dispozici.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodka řízení

Nový příspěvek od Jirka »

Jednak je spoustu druhů převodek - pravdou ale je že na YJ je jich většina shodná a pasuje i z Cheokeeze, ale akorát pozor na upevnění do rámu /TJ má jiné-některé šrouby skrz rám, některé jen na držáku/ ale hlavní rozdíl je v posilovači - jsou jiné druhy napínání řemenu, jiné druhy řemenu /klínový nebo plochý/, tudíž jiné délky a tudíž jiné uchycení na motoru! A délky hadic jsou posledním úzkým místem /jsou jiné jednak na 2,5l, a jednak na 4l, ale i na stejné obsahy se trochu liší dle umístění ostatních agregátů v motorovém prostoru.
TAky je jiný tisícihran na výstupu z převodky, takže nutně potřebuješ i origo "hebel" na konci. Pak je taky jiný tisícihran na vstupu - tedy na řídící tyči. Ale je pravdou, že tam se dá "narvat" cokoli. Jen to samo není profesionální, ale už jsem to bohužel viděl u kamaráda.....Ale když asi u pátý převodky pasovalo vše a tohle bylo to poslední, tak to tam narval a stáhmńul tou objímkou nahoře.... :lol: A funguje mu to dodnes.

Řešení? Jedině zkouknout, předběžně odměřit, pak půjčit, zkusit namontovat a pokud vše sedne, pak poplatit.... Bohužel.....
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodka řízení

Nový příspěvek od Ondřej »

Čejka Jiří píše:Nejsem schopen si uvědomit proč by se měly převodky lišit Onřeji.Jestli potřebuješ mám jednu z TJ k dispozici.
Mám od kamaráda slíbenou k zapůjčení převodku z cherokee,protože jí má teď ve wráně a tu origo přetěsňuje. Tak až bych tu z číra namontoval,přijel bych porovnat YJ A TJ. :up:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodka řízení

Nový příspěvek od Ondřej »

Hurá sehnal jsem YJ a zdá se být dobrá :up:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti