Hlavní světlomety

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Sob

Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Sob »

Nemáte někdo nějaké legální řešení jak zlepšit bídnou účinnost tlumených světel na JK?
Také mi neustále přestávají svítit obrysovky v parabolách, stačí se jen dotknou objímky a zase svítí, ale dostat se k ní znamená sundat přední masku a vyndat parabolu (hlavně u pravé), což je opruz. Co s tím? Díky.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od cihlík »

Ty tlumené třeba potřebují jen výškově seřídit :wink: ...na mém JK dovezeném z USA byly zase "namířeny" příliš vysoko, takže svítili až moc a každý mě problikával a musel jsem si je nechat seřídit v servisu...nesvítí ti náhodou do země?...pokud máš evropskou verzi, tak by ty světlomety měly jít seřídit z místa řidiče u amerických musíš bohužel přes masku :rolleyes:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od cihlík »

A co takhle nějaké pořádné přídavné světlomety na rampu :lol: ....mizerná účinnost potkávacích světel tě pak nemusí zajímat :cheche:
Sob

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od Sob »

Taky jsem na přídavné světla na rampě myslel, ale žiju v domění, že to můžou být jen dálková. Jestli máš nějakej tip na tuzemského výrobce rampy, nebo prodejce, tak budu rád. Z US se mi to nechce samotné objednávat.
Já mám EU verzi, seřízení světel z kabiny a samozřejmě je musím nastavit na druhou nejnižší polohu aby na mě protijedoucí stále neblikali. Nastavení výšky, ale nemá na svítivost vliv, je to spíše tím, že je ve světlech použitá zastaralá H4, světla nemají čirou optiku atd.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Kdysi dávno mi kdosi říkal (myslím, že to byli lidi od ofiko dovozce), že už dokonce na TJ čko se dají koupit a nainstalovat opravdické xenony. Koukals všude, jestli neexistuje něco i pro JK?
Sob

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od Sob »

Na fotkách na jeep.com to vypadá, že na modelech 09 už jsou paraboly s čirou optikou. Tak je možné, že už budou i u CZ dovozce jako náhradní díl, pokusím se to zjistit.
Xenony v nabídce na US shopech jsou, ale někde jsem v techtipech četl, že to je u nás nelegální a policie po tom při kontrolách jde.
Jaký žárovky jsou podle vás dobrý?
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od Tom »

čirou optiku u JK má US verze a svítí hůř než EU... Xenony ofiko nejsou, páč chybí automatické klopení světel... :confused:
Sob

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od Sob »

Tak jsem koupil žárovky Philips X-treme power, vyměnil za původní a jel to potmě vyzkoušet. O na obalu slibovaných 80% to sice lepší než původní není, ale o 50% určitě. Krásně bílé světlo a svítí to tak o 15 metrů dál. Snad taky vydržej, protože levný zrovna nejsou.
Mimochodem nevím, proč s sebou musíme vozit rezervní H4, protože než na cestě sundavat přední masku, vyšroubovat parabolu a vyměnit žárovku, to radši pojedu s jedním světlem. Na levou by se snad dala protáhnout ruka od motoru, ale na pravou ani náhodou.
Teď ještě sehnat nový gumy. V rozměru 255/75 R17 se snad u nás nedá nic koupit.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety JK

Nový příspěvek od Standa »

Zdarec,

Já mám US verzi a čirou optiku a svítivost světel také žádná paříž. Jak již psal Robin, tohle byla bolest Jeepů a obecně amerik vždy. Navíc v US verzi je žárovka H13, u nás asi nesehnatelná (alespoň já ji tedy nesehnal) a musíš jí koupit u Chryslera, nebo někde v servisu kde dělaj Jeepy apod. Kupoval jsem ji před nedávnem - cena 900kč za 1 ks. :eek: :bit: :cheche: Jó to je holt američan. :lol:
Jinak nejlepší řešení, přídavná světla. Doporučuji IPF, která jsem kdysi jako první zkusil a od té doby je máme na autech snad všichni. Dobrý design a dost dobrá kvalita za přijatelnou cenu. viz např. moje galerie. :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Harley »

Tak já,ač mám US verzi,tak němci tam dali na přihlášení Hella paraboly.Já to vrátil na čirou optiku,jako mají US verze ale nepoužil jsem origo Jeep světla ale nějaký 7" universály,co mám v katalogu na motorky.Krom toho,že mají EU homologaci a taky samostanou patici pro parkovačky,tak mi příjde ,že svítí mnohem víc jak EU verze světel od Hella. Mám v nich Philips žárovky,se standartní watáží ale plněný xenonovým plynem a tudíž extra bílý světlo. Jo a sou na H4 žárovky

Obrázek

už si nepamatuju co stojí ale nějak kolem 15stovek kus. Měl-li by někdo zájem,mám je stále v nabídce.Jak svítí,se můžete u mě podívat. Já u JK nepocítil,že svítí málo.

Obrázek
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od meett »

:up: :up:
asi nejlepší řešení na JK ..... já mám ted rampu . tak az mi ji zakážou rok 2015 .. tak je kopim taky .
jinak IPF přídavný 1A .
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím, zkoušel prosím někdo, do JKáčka vrazit H4/100w? Co na to řídící jednotka která vše ovládá? Děkuji.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od PETARDAK »

Zdravím, tak po "úrazu" :frown: jedné origo paraboly HELLA jsem použil no-name paraboly s čirou optikou co výše nabízel HARLEY za pár korun :wink: .Že JéKáčku sluší :todáš: je fajn,ale v kombinaci s "vysokosvítivými" H4 je změna v noční vyditelnosti obrovská :todáš: .Vřele doporučuji :todáš: a Tomášovi dík :tožvitaj:
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

Zdarec přátelé,
tak jak jsem pročítal tohle vlákno mám dotaz pro znalé.
1, stále trvá že nejlepší volbou je žárovka Philips X-treme power (vision), nebo máte už lepší objev?
2, má xenonová žárovka jinou patici než H4? Já ještě žádnou v ruce neměl.
Někdo někdy v SRN v mém JK nainstaloval do parabol Hella xenony. Levý ode dneška nesvítí. Zvažuji že bych vzhledem k jejich dostupnosti a pořizovací ceně raději přešel na něco co seženu tady a taky to dokážu vyměnit. Budu vděčný za každý názor nebo radu, než rozeberu předek auta...
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Radek 66 »

Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti