Hlavní světlomety

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

Jako inspirace dobrý :wink: Tady se ale nějak hromadí problémy ( nefunkční Soft Top / momentální počasí). Aby mě to až tak nemrzelo, nově nefunkční levý hlavní světlomet (až na obrysovky), takže auto v garáži. Čert našeptal předchozímu majiteli nechat nainstalovat (si myslím) přestavbovou sadu HID H4 6000K. Rozebral jsem světlomet, zjistil že +- 60 km okolo o xenonovou výbojku nezakopnu a učinil objednávku na internetu. Nyní se v duchu modlím aby problém byl skutečně ve výbojce. Wranglera ale potřebuji na denní ježdění, tak se snažím neztrácet čas. Až budu moci zase na silnici bude čas i na přemýšlení, co dál, jak lépe a kde na to vzít.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Harley »

Dej tam normální světlomet s čirou optikou a dobrou H4 žárovkou a krom toho že to bude spolehlivý,laciný,bude to dobře svítit a vypadat,tak to bude i dle předpisů.

Obrázek
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

Také mě to napadlo jako asi nejlepší dlouhodobé řešení, krátkodobě mám ale obavy s předrátování elektriky. Za pochodu se učím od začátku a nejbližší servis na Jeep je daleko. Právě se chystám namontovat LED světla na denní svícení tak bych to potom docela rád spojil i s výměnou hlavních světel jak píšeš. Při téhle příležitosti se chci zeptat nebylo by možné je koupit u tebe, předpokládám někde v Praze? Mám tam dceru tak by to mohla zařídit, když budeš tak laskav :wink: .
Jeepa

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Jeepa »

Já mám asi půl roku na JKU světla od Dořáka a velká spokojenost.
http://www.jeep4x4shop.cz/jk-elektrika- ... opa-i1061/
Bob Holoubek

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

To vypadá dobře.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Harley »

džei džei píše:Také mě to napadlo jako asi nejlepší dlouhodobé řešení, krátkodobě mám ale obavy s předrátování elektriky. Za pochodu se učím od začátku a nejbližší servis na Jeep je daleko. Právě se chystám namontovat LED světla na denní svícení tak bych to potom docela rád spojil i s výměnou hlavních světel jak píšeš. Při téhle příležitosti se chci zeptat nebylo by možné je koupit u tebe, předpokládám někde v Praze? Mám tam dceru tak by to mohla zařídit, když budeš tak laskav :wink: .

je to možný.
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od TomaNovy »

Ja poridli tyto Angel Eyes a zatim spokojenost. Sviti to az moc ... takze je musim hodne klopit. Patice H4 i redukce na H13.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6589 ... 0031194522

Navic jsem nakoupil i nejake pridavne za dobrou cenu ... sviti vice nez dobre

http://www.aliexpress.com/snapshot/6628 ... 2363444522
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

Může někdo poradit jak nejelegantněji (kam) připojit LED světla pro denní svícení :nápad: .
Problém nefunkčního xenonu mám vyřešen, po nákupu nové dvojice výbojek problém nalezen v Ballastu. Takže další nákup, ale svítím.
Rád si nechám poradit od lidí co mají přehled (Harley) takže v regálu v garáži čekají dva nové čiré světlomety a čtyři X-treme Vision na svou příležitost až mě chytnou.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Harley »

Já Ti v tomhle neporadím. Nejsem příznivcem extra světel na denní svícení. Mám rád,když auta svítí přes den na plno předníma i zadníma světlama. Když už bych chtěl mít denní svícení,tak si ho zapnu ProCalem a buď mi budou svítit hlavní světlomety na polovic voltů a nebo jako denní zvolím mlhovky. LED světýlka bych si na předek nikam nebastlil.
Teď mám Procalem zvolený automatický rozsvícení všech světel po vyřazení páky s "P".
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

I tak děkuji za názor. Já se prozatím motám v začarovaném kruhu začátečníků. Asi tuším jak dlouholetým vlastníkům téhle legendy připadají některé dotazy :cheche: :blb: :cheche:. Způsob zapojení LED denních světlometů do eletroinstalace vozu mě zajímá :nečtešnevíš: protože je už mám koupené a :
-po opravě levého xenonu mě doma zůstaly dvě rezervní nové výbojky a jeden Ballast :blb: , takže proč je ještě nespotřebovat
-protože nechci provokovat tak mě kulaté LED reflektory připadaly za daných podmínek jako dobrý :nápad:
-protože mám ještě plastové nárazníky, které stejně dříve či později vyměním, tak ani nemám problém s vrtáním děr na jejich upevnění :cigarko: .
Řešení celého problému ProCalem je samozřejmě elegantní a nejlepší, jenže ho nemám a jeho funkce pouze tuším na základě útržkovitých informací na fóru. Další mou neznámou, za současného stavu, je reakce řídící jednotka verzus xenonová výbojka / Ballast na snížení voltů :blbost: . Už mám připravené dvě čiré paraboly a X-treme Vision žárovky, tam by problém nebyl, jenže až budou zamontované. A je tu další problém začátečníka, jak je připojit do elektroinstalace. Tuším že to musí jít poměrně snadno, vždyť tam nějaké H4 původně instalované asi byly, když mám Hella paraboly.
Takže, zazapojoval někdo denní světlomety ač je to s využitím ProCalu, vlastně hloupost...
Jeepa

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Jeepa »

Já jsem denní svícení vyřešil výměnou parkovací žárovky v hlavním světlometu za halogenovou žárovku 20w a za světla nikdo nepozná,že nesvítí hlavní světlomet:Šetřím tak hlavní halog.žárovku.Taky nemám rád přidělané další světla,jen na denní svícení.Mám černy auto,tak chci aby bylo vidět.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Harley »

Oto,a máš spočítaný,kolik si ušetřil?? :cheche: :cheche:
Jeepa

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od Jeepa »

Tady nejde o elektřinu,tam se nic neušetří a já nejsem nějaká korunka,jen zapínám světla na 1 a nesvítí hlavní žárovky.Stejně víc el.to bere v noci,protože svítím hlavníma a porkovačkou místo 2w,tak 20w.Šetřením bylo myšleno hlavní žárovku,která pokud nesvítí,tak si myslím je méně náchylná na prasknutí.
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

Pánové mě ale jde hlavně o to, abych světla nemusel zapínat vůbec, při čemž se bohuže, občas, přistihnu obzvláště v pravé poledne při popojíždění po městě. Řešení které popsal Harley nemá chybu je logické a připravuji si na něj matroš. Nyní ale koketuji s myšlenkou předtím ještě zužitkovat co už mám na ty xenony. Při tom možná ProCal nepomůže, já nevím. Jinak pro Jeepa, v parabolách nám místo objímek na parkovačky zasunuté plošáky se světelnou diodou, takže bych rozběhl další problém. Jinak ale dík :wink:
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní světlomety

Nový příspěvek od džei džei »

Všechny zdravím. Dovolím se opakovat. Prosím poraďtě jak nejsnáze do elektroinstalace vozu připojit přídavné LED světlomety pro denní svícení. Řešení pomocí ProCalu mám v plánu až po demontáži xenonů a jeho nákupu. Jsem asi lajdák, to stálé rozsvicování, při popojíždění městem, mě skutečně nejde. Předem moc děkuji za záchranu :wink: .
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů