Čelní sklo

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
BOB

Čelní sklo

Nový příspěvek od BOB »

Zdravím vás, může mi prosím někdo poradit s čelním sklem na YJ ? Koupil jsem sklo a těsnění. Staré poškozené sklo jsem odstranil. Nevím zda se sklo lepí, nebo nemám vhodné vnitřní těsnění. Pravdou je, že není úplně stejné jako to původní. Předem díky za radu.
Bob
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od Tom »

sklo na Wraníky je vlepené do karosérie. Těsnění není od toho aby těsnilo, ale plní účel vyplnění mezery mezi karosérií a sklem. Takže, odstraň zbytek starého lepidla z rámu karosérie tak, aby na karosérii zůstala minimální stopa seříznutého starého lepidla. Nešahej na ni - máš mastné ruce! Sklo odmasti (ne tech. benzinem - je mastný jako prase!) a v místech kde bude dosedat lepidlo, natři primerem (černá barvička). Nech 20 min. zaschnout. Po obvodě skla nasaď nový rámeček a nanes lepidlo. Vše dohromady vsaď do rámu, můžeš zajistit lepící páskou a nech v klidu min 2 hodiny zaschnout. Jízdu doporučuji až po 5-ti hodinách schnutí a to i když budeš mít hodinové lepidlo.
To a tak zhruba v cuku letu, pokud budeš mít zájem a jseš z Prahy, nabízím ti profi pomoc.
BOB

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od BOB »

Tome díky za radu, velice uvítám nabízenou pomoc, případně konzultaci. Jsem z Prahy, ale auto je na chalupě a bez čelního skla. Staré těsnění jsem odstranil, zároveň s korozí a rám okna natřel. Těsnění mám dvě, vnitřní a venkovní, koupeno v RDR podle roku výroby, ale jak jsem psal, není stejné jako to původní. Auto je z roku 1987 a říkám si, jestli tam nemá být ještě z CJ7.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od Tom »

baf! CJ mělo sklo klasicky do gumy (jako stará dobrá Š120) a YJ vlepený do karoserie. Pokud jsi sklo vyřezával z rámu, pak je vlepený. Jedna část gum.rámečku je vnitřní profil co se nasazuje na hranu plechového rámu skla, druhá část se nasazuje na sklo. Pokud jsi však sklo pouze vytlačil z rámu, pak je to montáž do gumy. Guma je může být jednodílná nebo dvoudílná, tzv s kedrem (rozpínacím klínkem), pak montáž provázkem. Mělo starý sklo po okraji kolem dokola černý keramický rastr?
BOB

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od BOB »

Staré sklo černý rámeček mělo a vnitřní těsnění mělo v místě, kde se zasazovalo do plechovém rámu ocelové drátky, které ho v rámu fixovaly. Nové těsnění to nemá a když ho do rámu namontuji, moc tam nedrží (má se nalepit?). Když potom zepředu přiložím sklo, které sedí na těsnění, vznikne mezi sklem a rámem mezera asi 7 mm. To se mi na lepení zdá hodně, ale nemám zkušenosti nevím kolik to má být.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od Tom »

jo, to je v pohodě... Pokud ten vnitřní rámeček podlepíš, bude líp držet. Ale nutné to není, jelikož po vlepení skla ho podrží lepidlo od skla.
BOB

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od BOB »

Tome, díky Tvé odborné a profesionální radě, jsem sklo o víkendu úspěšně namontoval. Ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo na YJ

Nový příspěvek od Tom »

v poho! Ať slouží :wink:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů