Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
VoVo

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od VoVo »

Já připojil zásuvku pro tažný normálně paralelně ke světlů a vše funguje s vozejkem jak má. Všude v blinkrech a brzdovejch jsou běžné žárovky 21W.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

To jo ale máš EU verzi a tý blikaj blinkry oranžově,takže to stačí připojit jen k zadním světlům.Kdybych chtěl aby mi i na vozejku blikaly blinkry červeně,tak stačí koupit tuhle kabeláž,která se taky jen připíchne k zadním světlům.
http://www.quadratec.com/Assets/Installation/75396.pdf
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Tak doplném ještě malej postřeh. Dneska jsem dal odbočku která je u zadních světel do vlastních zásuvek.Ta odbočka od kabeláže k tažnýmu má u mě sloužit pro přepojení zadních světel do EU stylu.Abych v případě nutnosti nemusel složitě tahat dráty a jen přehodil zásuvky u světel. Takže sem vyzkoušel,zda je vše správně zapojeno,jelikož to před tm bylo jen dle zkoušečky. No a objevil jsem ještě jeden špek. Když jsem odpojil originál velekj šedivej konektor ze zadního světla a přepojil to na malej,tak vše fungovalo ale blinkry jen pár sekund a pak začaly rychle blikat.Hned jsem nevěděl proč,když to mám přes ty přídavný relátka a při testu žárovkou to fungovalo bez problémů ale pak jsem na to přišel. Počítači totíž vadilo odpojení toho konektoru ze světla! Taky se mi rozsvítila kontrolka Check Engine.
Takže rešení bude ,až odpojím šedivej konektor a zapojím světla po evropsku,musím k tomu odpojenýmu konektoru přidat nějakej odpor,kterej bude simuovat pro počítač,že je vše zapojeno.
Tahle celá vyfikundace se netýká jen mýho zapojení světel a tažnýho ale asi všech,kdo mají US verzi a kabeláž k zadním světlům vlastní .

Tady jsou zásuvky k zadnímu světlu.Šedivá původní a pro US zapojení.malej černej konektor je odpočka od kabeláže k tažnýmu a jeho zapojení a rozpojení šedivýho budou zadní lampy svítit a blikat po evropsku.Místo bílý zpátečkový žárovky se dá pouze oranžová žárovka.

Obrázek

Obrázek

Umístnění relátek pro blinkry na tažný

Obrázek

Připojení 12V pro relátka přes "parazitní" redukci pojistky. Post M4
Obrázek


Pohled od spoda na brzdovej spínač u pedálu brzdy.Na jeho bílej vývod je připojen výstup pro zadní brzdový světlo(tak, aby při zapnutých blinkrech neblikalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Jirka »

Jo, teď si vzpomínám, že jsme tam dodávali žárovku s objímkou....Myslím že mi leží vzadu za světlem...NA to jsem úplně zapomněl - ještě to prověřím.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Jasně,zapojenou žárovkou a schovanou v blatníku to jde ale čistější řešení je nějakým odporem a nebo na motorky se proddává equalizér,kterej sám kompenzuje potřebnej odběr aby to ŘJ nevadilo.Jen se jednoduše připojí a sám se nastaví.

Já mám ještě dvě zástrčky navíc,ty na straně světel a tak k nim přidělám ten odpor a když se rozpojí původní přívod tak se do něj strčí tenhle konektor a bude jednak jako špunt a hlavně to elegantně připojí nějakej ten odpor.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Henry »

Akorát bacha na odpor s dostatečnou výkonovou zátěží ... on se vám bude asi dost zahřívat, normálně tam je něco jako 21W řárovka, tzn. že by jste měli i imitovat podobný odběr (asi bude stačit i menší a bude to i lepší) což je skoro 2A. Takže si ogaři kupte raději trochu odolnější odpůrek, jo a bacha na umístění, ať si nepropálíte tím odpůrkem třeba izolaci kabelu.

tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Jo,s tím se počítá.

Dá se použít třeba takovejhle odpor,přímo na to určenej, 21W:
http://www.stualarm.cz/produkt/ledr-21m ... e-pouzdro/

Nebo tenhle 5W:
http://www.stualarm.cz/produkt/ledr-5w- ... e-pouzdro/
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Ano,co? :lol:

A takhe je vyřešen odpor a vše bliká a svítí jak má. Když přepojím zadní světla na "EU variantu",tak do odpojenýho šedivýho konektoru strčím jako špunt jinej,na kterým je 21W odpor.Tím pro počítač nasimuluju,že jsou zadní světla dál zapojený

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Henry »

Hezký odpůrek .... :cheche: ještě si ho Harleyi přimontuj na kastli, aby se lépe chladil :up:
Ne ...., ono to asi nebude tak žhavé vzhledem k tomu, jak často vlastně je v provozu, řekl bych, že při trvalém blikání bude tak lehce vlažný, ne?
tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Vzhledem k tomu,že tohle je jen pro krátký použití,třeba při STK,tak nějaká jeho fixní montáž je zbytečná.
Ale v činosti není jen při blikání. V činosti bude i při brzdových světlech a ty sou u automatu v činnosti dlouho.Pak by vhodný místo pro chlazení mělo smysl.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti