Mřížka chladiče

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Harley »

Provedl jsem další malou úpravičku přední masky chladiče.U JK je otevřená a všechen bordel,včetně kamenů lítá až do chladiče,kterej jsem už měl v celku osekanej. Existují sice firemní kity na vložení nějaký mřížky ale zrovna tohle je úprava,která se dá provést vlastníma rukama a nakonec,i znatelně levnějc.
Koupil jsem tahokov-mřížku v jednom tuning shopu za asi 280Kč .Všude mají hloupý rozměry,100x25cm a na JK je třeba šířka minimálně 30cm. Podařilo se mi sehnat 100x33cm.Jinak bych musel kupovat celou tabuli,což už by nebylo cenově efektivní.
Do mýho auta se stříbrná nehodí ,tak jsem jí ještě dal stříknout matně černým komaxitem.Montáží sem se inspiroval u našich americkejch kolegů na JKforu.Používají se na to samolepící příchytky stahovacích pásků a pak samotný pásky. Koupil jsem dvě velikosti.Pro obvod rozměr 28x28 a mezi žebra 20x20. K montáži není co dodat,každý to pochopí s fotek.Jen bych upozornil aby se pásky moc neutahovaly a tudíž aby příchytky nebyly v tahu,Pak mají díky teplu a nárazu vzduchu tendenci se odtrhávat.Mřížka nemá kam utéct a na bocích je navíc skřípnutá ,taže pásky stáhnout jen lehce aby mřížku pouze fixovaly.
Sundání masky u JK je triviální a rychlá záležitost .Nahoře šest plastových,rozebíracích nýtů a pak dole vytrhnout nacvaknutí.
TJ má taky dosti otevřený grill a tak se dá tahle úprava aplikovat i tam.Jak se ale sundavá maska u TJ ,nevím.Je plechová a je součástí kastle.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A takhle to bylo:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Harley dne 06 srp 2009, 22:22, celkem upraveno 1 x.
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Lůca »

Teda Harley, jdeš mi s tímhle bezva nápadem přímo do rány... :up: Právě jsem se vrátila z Krkonoš a při pohledu na chladič jsem si připadala jako zarytý sběratel motýlů.. :down: chudáci - bylo jich tam nejmíň 8 - všichni rozevřená křídla a nabodovaná jako v té nejvzácnější sbírce :blb: :bit:

Ještě mi prosím prozraď, kde jsi koupil ty samolepící příchytky a ty pásky. Dík.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Harley »

:lol: :lol: Tak to sem si taky říkal,že jsem ještě "něco" většího. Ale much a jiný havěti,tam bylo furt dost.A jak byly z ohybaý voštiny,ani nemluvě od kamenů.Co šlo,sem narovnal a vyčistila le něco je hodně zaseklý navždy.

Lůco,příchytky koupíš v různejch elektro,možná i v elektro částích OBI-Baumax-Hornbach a pod. Já konkrétně kupoval v GM elektro http://www.gme.cz/cz/index.php?product=656-034
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Lůca »

Jóó jasně Harley - podle nový fotky už vím o které příchytky a pásky jde - moc Ď. :up:
LUKI

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od LUKI »

Pěkné Harleyi , já jsem o tom taky přemýšlel , ale nesehnal jsem správné rozměry tahokovu ... . Ale když jsem pak namontoval naviják s pevnosťákem , tak jsemzjistil že tu mřížku už ani nepotřebují, skoro všechno pochytá ten rumpál na nárazníku :lol:
vaclav.k

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od vaclav.k »

Harley: chtel bych se zeptat z jakeho je materialu ten tahokov a jaky ma rozmer ok, zdali to jsou oka mala (10x5) nebo velka(16x7). Diky za odpoved
Honza 68

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Honza 68 »

tady to máš popsaný
http://www.tahokov.cz/o-tahokovu-vyroba.html

a tady prodávaj ten rozměr co píše Harley
http://www.tuningshop.cz/mrizka-nasavan ... x100cm.htm


Jo a za sebe děkuju Harleyovi za to že se o nás neznalé, tak stará. :up: ještě ty šikovný ruce kdyby někde prodávali..... :rolleyes:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Ondřej »

Tohle mám na YJ org. od výrobce(Jeep Eagle Corp.) akorát je to zastrčený rovnou před chladičem a v zimě je na tom dečka. :up: Až budu mít opravené auto tak to sfotím.
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Marek »

Harleyi díky za inspiraci, přesně podle tvýho návodu jsem dneska mřížku nainstaloval. Díky i Honzovi za odkazy na tuningshop a gme. Vše se dalo v poho sehnat. Lakovnu mám kousek takže jsem to nechal v černým matu a vypadá to dobře. :up:
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od elvis »

Tak jsem do toho taky pustil. Mřížky 100x33 jsem koupil dvě, jedna má oka jak má instalovanou Harley a jedna je má ještě menší. Masku sundat je sranda, ale pak to vypuklo!! Po bližším ohledání jsem, že chladič klimatizace je poněkud zalepenej nějakýma seminkama a zbytkama trávy atd. (Už přetím mě bylo divný, že když vyjíždím pomalu na 1 na chatu, tak spustí ventilátor jako kdyby bylo 35°C.) Takže téměř neprůchodnej.odšrouboval jsem ho a odklonil od chladiče motoru, no a mezi oběma chladiči byl pěkně velká travní placka. Tak chladič motoru šel ven (klimatizaci se mi nechtělo rozpojit), což je taky sranda.
Ale co teď, jak ten bordel dostat s těch jemných lamel. Zkoušel jsem to opatrně vapkou, pak vzduchem a nakonec špendlíkem vyšŤourávat ven. Štoural jsem pomalu celou neděli a nedošťoural jsem se ani do půlky a efekt taky nic moc. Dneska se mi v tom štourání pokračovat nechce, tak na to skusím nějakou chemii a budu to prolejvat a prolejvat vodou.

Nemá s tím někdo zkušenost? Poradit nějakou efektivní záležitost?
FAJER

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od FAJER »

Ja som na to pouzil VAPku s nastavitelnym tlakom.. neposkodil som nic..
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Vojta »

Po zkušenostech s delšími cestmi ve vedru s JK CRD moc mřížku nedoporučuji. Měl jsem tam takový ty vkládaný, docela robustní mřížky, jednotlivě se montují příchytkou do každý díry masky, ale po zničení baterky Optima zřejmě právě vedrem pod kapotou a vůbec, vzhledem k přehřívání motorového prostoru jsme je vyhodil. Naopak jsem vyndal gumu, co je pod oknem, aby mezi kapotou a tím plechem pod oknem vznikla mezera, jen jsem tam nalepil takové nízké těsnění , co se dává do dveří, jako ochranu proti zatékání vody do motor. prostoru. Mám navíc před maskou dost vysoký naviják (9000XP), ten asi taky trochu brání vstupu do masky. Nejhorší je, že tohle zahřívání všeho pod kapotou nepoznáte na teploměru motoru, ten se ani nehne, jen horkej vzduch ohřívá všechno, co je uvnitř. Bojím se hlavně o řídící jednotku, určitě v ní jsou nějaký ellyty, těm vedro moc nesvědčí a plíživě vysychají. Dobrej indikátor přehřívání je odlupující se nápis RUBICON na tý straně, co je baterka, tam mi slezl prvně.
Ale u benzínu je asi všechno jinak, tak to Harleji vyzkoušej pěkně v Alpách v koloně ve 35 st. Já naopka uvažuji, že někde na vrakáši koupím takovou tu plastovou násosku z intercoolerů , třeba ze Subaru , z Grand Vitary atd. , natřu ji na černo a naimplantuji ji na kapotu.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Vojta »

Tady je fotka tý mý původní mřížky:
Přílohy
Mřížka.JPG
bobeš

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od bobeš »

Na teplo je také a velice elegantní (sice dost drahé) řešeni kapota od AEV, která je odvětrána a myslím, že i v Americe za ty léta dost otestována, ikdyž na benzínech. Já ji mám první léto, a s teplem pod kapotou je to velký rozdíl, oproti izolované origo kapotě! Tam to je jak poklička nad hrncem :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Harley »

Mám ji na seznamu přání. Ani né kvůli funkčnosti ale hlavně dizajnu. Originálka je dosti nudná.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti