Mřížka chladiče

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od elvis »

Vojta píše:Tady je fotka tý mý původní mřížky:
No jo ale co ten naviják? Vždyť zakrývá půl chladiče.

Sory nevšim jsem si, že o navijáku píšeš.
Naposledy upravil(a) elvis dne 30 zář 2013, 21:23, celkem upraveno 1 x.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od elvis »

bobeš píše:Na teplo je také a velice elegantní (sice dost drahé) řešeni kapota od AEV, která je odvětrána a myslím, že i v Americe za ty léta dost otestována, ikdyž na benzínech. Já ji mám první léto, a s teplem pod kapotou je to velký rozdíl, oproti izolované origo kapotě! Tam to je jak poklička nad hrncem :wink:
Taky mě překvapilo, když jsem po prvé na mém JKčku otevřel po jízdě kapotu, jak to z motoru hicuje. Nebylo by dobrý tu izolační deku odstranit?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Harley »

Určitě! Krom zadržování tepla v motoráku,je i hnusná a nehygienická. Ze všech aut letěla hned ven obloukem za plot!
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Určitě! Krom zadržování tepla v motoráku,je i hnusná a nehygienická. Ze všech aut letěla hned ven obloukem za plot!
Taky mi vadí jak vypadá a nejde umejt, takže také letí, ale ne za plot, ale do sběrného dvora.
A možná bude lépe slyšet motor.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Harley »

Změnu v hluku jsem nepostřehl. 3,8čka není slyšet ani tak.To je hroznej tichošlápek.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Vojta »

Mně ten filc v kapotě potrhaly kuny, tak to šlo ven už dávno. Ale na ohřívání vnitřku motoru to vliv asi moc nemá, spíš tomu připisuji ten seškvařený a oloupaný nápis Rubicon. Přeci asi ta deka nedovolí kapotě tak se rozpálit, ale o to větší vedro bude uvnitř. To, že mi naviják zakrývá půlku chladiče se zdá z fotky, ve skutečnosti to je asi třetina, možná i míň. A studenej vzduch by měl jít do motorovýho prostoru vedle a nad chladičem, protože to, co projde chladičem, se ohřeje a to nechceme. Řešení bude ta větrací kapota, ale zase tam asi bude téct voda tam, kam nemá. Ty intercoolery, co mají na kapotě násosku, s tím počítají, třeba Vitara má pod tou násoskou ležatý docela robustní hliníkový chladič vzduchu a voda tam nikde neteče do elektriky. Což u Wranglera asi poteče, nevím, kolik je pod těma mřížkama u dírkovaný kapoty drátů na ráně. U dieselu mi připadá, že těch drátů a čidel je tam nějak zbytečně moc. Co takováhle věc, to porucha.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Změnu v hluku jsem nepostřehl. 3,8čka není slyšet ani tak.To je hroznej tichošlápek.
Deka je venku, jel jsem to hned projet a zdá se mi, že to tichošlapání je o trochu víc slyšet.
Mřížku jsem již taky nainstaloval a to tu hustější a do té se ty kabelové příchytky nevešly,tak jsem do těch samolepicích bazmeků vlepil nýtovací matky a mřížku přišrouboval. Pokud se neosvědčí, tak tam bezproblému a rychle přišroubuju tu řidčí. Mám to nafocený tak sem ty fotky hodím.
bobeš

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od bobeš »

Na kopotě od AEV už samozřejmě není filc!
A ten originál tam ani nejde přidělat.
Hluk si myslím není větší než byl s origo kapotou!? Hluk do kabiny od motoru je hlavně odhlučněním pedálové stěny!
Při dešti za jízdy není vůbec žadný problém je to skvěle vymyšlenou airodynamikou :wink:
Za stojícího auta ten déšť stéká hlavně ke kraji té mříšky je vyboulená a ohnutá! :wink:
Samožrejmě, že něco proteče, ale i za hodně velkého deště tam netečou potoky vody!!! Ale nemyslím si že ikdyby tam nateklo více vody, že by to mohlo něco poškodit u auta, kde se počítá, že se bude občas i brodit v hlubokých brodech :cigarko:
Jinak to odvetrání je hned na "začátku" kapoty a odvádí hlavně teplý vzduch od chladičů :todáš: :todáš: :todáš:
A to hoooodně pomůže celkové teplotě pod kapotou :todáš: :todáš: :todáš:
Jak jsem psal myslím si, že to je léta vyzkoušeno v USA ve velmi náročných podmínkách, kdy na Youtube vidím jak ty auta rasují co to vydrží :bit:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Harley »

Jj,přesně. Ani kýbl vody vylitej na motor nemůže elektrice vadit. Mývám motor hadicí nebo Wapkou a žádnej problém. Všechny konektory jsou vodo,minimálně vlhkotěsný. A kdyby to problém způsobilo,vím,že je to chyba musí se odstranit
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Tom »

...po letech praxe radim u ropáka v kombinaci s AEV kapotou dodatečně zaizolovat konektor váhy vzduchu. Přec jen trpí zvýšenou vlhkostí a stává se, že drátky u konektoru vyhnijou :frown:
Myslivec ze Zlína
hodně velkej kecal
Příspěvky: 142
Registrován: 17 pro 2012, 18:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mřížka chladiče

Nový příspěvek od Myslivec ze Zlína »

Nechtěl jsem znovu zakládat nové téma tak jsem to prdl sem.Vyzkoušel jsem ten DIP,tož su zvědavý jak to dlouho vydrží.Padli na to dva spreje.Fantasticky se s tím pracuje.Při nástřiku první vrstvy jsem se bál že mi ty dva spreje nebudou stačit,ale ukázalo se že mi nakonec ještě zbylo na nějaké opravy :cigarko: Jasně,že jsem vyzkoušel jestli to jde sloupnout a zdá se,že líp než jsem čekal,proto jak jsem psal,su zvědavý jak dlouho to vydrží :tožvitaj:


M A S K A.jpg
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host