Kontrolky na palubce

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka katalyzátoru

Nový příspěvek od Jirka »

POZOR!!! Kontrolka check gauge znamená, že máš málej tlak oleje!!!!! Proto je červená!!!!
Takže zkontroluj si olej!!!!!! A pokud ho máš dost, tak ještě může být starej /děláš výměny oleje???/ a nebo může být špatné tlakové čidlo /běžná věc/.

ALE POZOR NA TEN OLEJ!!!!!! Motor zadřeš jen jednou!!!!!!

Jinak - na Jamboree beru počítač, můžem na to pak kouknout....

Ta kontrolka na ostatní závady, které nejsou motoru nebezpečné je žlutá a má tvar motoru......
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka katalyzátoru

Nový příspěvek od Ondřej »

pat píše:díky za odpověď, auto má najeto cca 70.000/ pokud se dá věřit servisce/ a je z roku 2005, asi začnu výměnou lambda sondy a pak uvidíme, nemáte někdo představu za kolik se dá pořídit?

V RDR to nekupuj je sice levnější,ale nic nevydrží,já si poradit nedal :blb: a je to ztráta peněz. V autokelly mají Boschky a jsou lepší.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka katalyzátoru

Nový příspěvek od Harley »

Krom kontroly tlaku oleje má "check gauges" taky na starosti příliž vysokou teplotu vody, pod a nebo přebíjení dobíjecí soustavy a test žárovek kontrolek.
Lůca
hodně velkej kecal
Příspěvky: 289
Registrován: 04 kvě 2009, 20:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka katalyzátoru

Nový příspěvek od Lůca »

Díky Jirkovi a Harley za rady - oleje mám dle měrky dost, nové čidlo tlaku oleje je na cestě, tak doufám, že ho stačím do odjezdu na Jamb vyměnit...Je fakt, že mi kontrolka problikla v momentě, kdy jsem v nejparnější sobotu posledního července právě dojížděla z dovolené domů a ta teplota vody v autě mohla být vyšší...(ten den ve stínu bylo 30stupňů !). No uvidíme, co to bude dělat po výměně čidla...
Tomáš

Re: Kontrolky na palubce

Nový příspěvek od Tomáš »

Když vidim nadpis tématu, tak mi to nedá se nezeptat i když to zrovna nesouvisí s tím co právě řešíte, ale v žádný chytrý knize sem nenašel, jestli má wrangler YJ kontrolku na benzín. Asi dva dny sem jezdil s rafičkou v červenym poličku, ale pak sem to nevydržel a jel jsem natankovat. takže jestli má, tak kde by mohla být chyba, a jestli nemá, tak asi budu muset počítat kilometry abych nezustal někde kde nechci... díky za odpovědi
definka

Re: Kontrolky na palubce

Nový příspěvek od definka »

To by mne také zajímalo, mám u YJ kontrolku na minimum benzínu?? Také nemám nervy dojet to až "nasucho". Zdraví Libor
Tomáš

Re: Kontrolky na palubce

Nový příspěvek od Tomáš »

... všichni máte plno zkušeností, tak mi neříkejte, že to tady nikdo neví...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky na palubce

Nový příspěvek od Harley »

Já YJ neměl ale měl jsem XJ-ZJ-TJ a JK tihle všichni měly krom palivoměru i kontrolku na rezervu. Dost bych se divil,kdyby to YJ nemělo taky.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky na palubce

Nový příspěvek od Jirka »

Teda čestně přiznávám, že už si to taky nepamatuju..... :frown:

Ale když jsem vždy u auta chtěl vyzkoušet kam až ručička dojede, než benzin dojde, jezdil jsem až do konce s kanystrem v autě - a ještě jsem se vždycky snažil jezdit kolem pumpy, aby až to začne cukat jsem třeba k tý pumpě dojel-doskákal :lol: Vždycky mi to vyšlo - a myslím že to není od věci si vyzkoušet, kolik že je vlastně ta rezerva.....
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti