Posunutí předních sedaček

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Henry »

Tož vitajte všeci,
nemáte nějaký tip na posunutí předních sedaček tak cca o 5 cm ještě víc dozadu? Kdo mě zná, tak asi tuší, proč se ptám a kdo nezná, o nic zatím nepřišel a nemá aspoň důvod na vtípky, kterých si určitě od vás užiju. :up:
Ale vážně, mám jednu celou vyhozenou, prozkoumanou a zatím mě nic moc nenapadlo. Všechno je tam vespod nějaké komplikované a ponýtované a zatím to vidím tak na přivaření nějakého plechu a posunutí děr, ale to je dost náročné.... :frown:
tožtak
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Henry je to easy.Jak je pod sedačkou taková ta ,,koza" co je přišroubovaná :cheche: k podlaze tak na tu stačí navařit 3 mm pásovinu a převrtat díry.
Sice nejsem vzrůstem somálský teenager ale sedačku jsem neposouval a problém s tím nemám.Problém spočívá v ohebnosti kloubů a na to je nejlepší Geriavit Pharmatom. :cheche: :cheche: Já osobně používám Ginko Bilobu.(to v případě že si potřebuju vzpomenout kam jsem si dal Viagru). :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Henry »

No a je to tady .... :cheche:
Robine, ty by sis mohl klidně na klíně vozit i slona a ještě pořád by jsi měl sedačku uprostřed :up:
No a Jiří, s tou pásovinou to je asi fakt nejjednodušší, ale jinak jsi mne teda zklamal ... :up: zrovna od tebe jsem očekával vyřešení tohoto problému. Ty, coby prostorově náročnější lidská bytost, bereš Geriavit místo přivařené pásoviny ... :down:
A na co to Ginko ..., než ti zabere, aby sis vzpomenul, kde máš Viagru, tak stejně dávno už nevíš cože si to chtěl s tím :question: dělat. :up:

tak vám teda pěkně děkuji :lol:
tožtak
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Jirka »

Henry, a co tu přední sedačku vyndat?....... :cheche:

Jooo, vlastně, ty bys zase musel pak tu zadní nabastlit zpátky,co? :cheche:
Hmmm, tak to už pak nevím........ :cheche:
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Henry »

No ogaři, včera jsem nad vyndanou sedačkou zase špekuloval a pod světlem vašich velmi konstruktivních připomínek jsem přemýšlel a měřil, kam by se dala přivařit pásovina s novými otvory. No přiznám se bez mučení, nic jsem nevymyslel, protože vždycky někde něco překáželo a nebo hrozilo, že se to bude kroutit. Je vidět, že ty sedačky jsou opravdu konstruovány tak (ostatně to bude asi stejné u všech aut), že bezpečnost je u tohoto prvku auta důležitý moment.....
Takže sedadlo je zpátky a jdu si koupit Geriavit (viagru mi dá Pardál, stejně vždy zapomene na co si ji vlastně koupil)... :up:

tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Harley »

Možná by ti tohle mohlo pomoct v inspiraci. Bejvalo to tu na fóru a le nenašel jsem to:

http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=9656

Když jsem měl TJ tak jsem potřeboval sedačku výš.Díky tomu zaklonění sedačky,se zároveň nahoru,posunula i vzad. Podložky byly mezi nohama sedačky a posunovacím mechanismem,tudíš se nic dole nezměnilo a navíc vznikl větší úložnej prostor pod sedačkou. kdyby tohle nestačilo,tak ty podožky můžeš udělat s dírama ofsetově a tím je budeš mít ještě víc vzad.
Dr.Ti.

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Rovněž mám přední sedadla posunuta maximálně vzadu a uvítal bych ještě "o zoubek" více vzad. Zvednutí celého sedadla podložkama nahoru s mírným naklopením sedáku dozadu dolů by mohlo být řešení,protože na výšku je v autě místa dost. Na druhou stranu poloha v pololeže je sice pohodlná ,ale v terenu si ji člověk moc neužije.Nicméně pohodlí je věc důležitá,takže postavy s výškou 190cm a více mají v předozadním směru na předním sedadle v TJ již potíže.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Ondřej »

Já mám sice YJ , ale problém dostat tam nějak smysluplně mých 192 cm jsem měl taky. Řešil jsem i rozlámané sedáky origo sedaček. Takže staré sedadla ven, místo nich sedadla z Grand Voyageru a problém byl vyřešen. Výška sedu se zvedla o 7 cm a luxus je na světě :cheche: A dokonce nemusím mít sedadlo až vzadu. Škoda, že jsi se nezmínil v Plzni mohl jsi to vyzkoušet.
Dr.Ti.

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Z jakého ročníku G.Voyageru jsou ty sedadla ? Montáž byla bez potíží?
Není to špatný nápad,třeba koupit z bouračky přední sedadla,ale musíme vědět přesně z jakýho typu a ročníku to máš odzkoušený
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Posunutí předních sedaček

Nový příspěvek od Ondřej »

Sedačky byly ze staršího ročníku tuším kolem roku 90.
Montáž nebyla moc složitá - něco přišroubovat,něco přivařit.
Pokud potřebuješ víc info zavolej mi 603 501 748.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host