Podložky pod kola

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Dr.Ti.

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

K rozšíření jsem použil průběžné podložky 35mm, a to pro origo plechové disky na TJ r 99. Krásné US matice k upevnění podložky vzaly za své, přesněji jejich hlavičky,pro plecháče byly v setu matice zvlášť. Celek jsem bral od firmy z Třince, materiál a kvalita zpracování OK, cena vyšší-4700, než je obvyklý průměr. Obuto mám 30x9,5x15, kola po rozšíření mají přesah 20mm přes okraje plastových lemů blatníků.
Subj. přínos vidím ve zlepšení stability a hlavně vzhledu.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od meett »

Krtku udělej si vejlet do Zlína, je tam prodejna Fabory a maj tam měrky - řenou ti co tam máš za závit. I když v té matce jak na to koukneš tak se to snad nechá i poznat.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Harley »

Nikam nejezdi! Na jeepovejch nábojích jsou 1/2" UNF závity a nikdy tam nic jinýho nebylo a do současnosti není. Basta fidli a nešpekuluj :bit: :bit: Já fakt nevím,co furt v tom šťouráš.To rovnou mi můžeš říct že sem kokot a že vím kuloví,když se takhle furt ptáš dokola :blb: :blb: .Jsou určitý věci o kterých se nediskutuje a který prostě jsou!Asi jako tak,že máš auto červený a já zelený.

Doktore,můžeš mi vysvětlit,jak si dokázal nasadit 35mm průběžný podložky na originál štefty? Tak ani ten šteft není dlouhej.
Podložky nerozlišujou,pro jakej disk jsou,jestli pro plecháč či hliník.
Dr.Ti.

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

http://www.e-tuning.cz/index.php/cPath/ ... e3428ea811
Zde jsem kupoval podložky na Wranglera TJ, původně byly určený pro někoho jiného a měly 40mm, já je nechal zbrousit na 35mm
US matice šly asi o 4mm ven, takže se musela odstranit bohužel ta krásná nerez čepička, ale pak žádný problém. Origo plechový kola
na TJ mají ET 35, takže výsledné ET je někde na 0.
Jiným řešením,tedy místo podložek,by mohly být pro Krtka
Mengelsy s ET -5 a podložky by nemusel dávat.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Krtek »

Hned se neurážej, proto tady to fórum je. Děkuji vám všem za rady. Já bohužel nemám ve zvyku nic řezat, upravovat a řešit sám v garáži, protože jsem levej jak šavle a takové řešení nepodporuji. Objednám si americké z ebay.com . Budou tam štefty s amerikou, tudíž jejich zapuštěnýma otevřenýma matkama přichytím podložku a mýma opět disky k podložkám. Celá sada s matkama při dnešním kurzu vyjde i s dopravou na 2500 Kč. Mě se jen nechtělo do toho Pay palu. Ale jinak díky všem.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od meett »

pay pal a veskerou zkusenost s tím mam ja. tak ti muzu pomoct "tatko" :cheche: jestli teda chces
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Harley »

Krtek píše:Hned se neurážej, proto tady to fórum je. Děkuji vám všem za rady. Já bohužel nemám ve zvyku nic řezat, upravovat a řešit sám v garáži, protože jsem levej jak šavle a takové řešení nepodporuji. Objednám si americké z ebay.com . Budou tam štefty s amerikou, tudíž jejich zapuštěnýma otevřenýma matkama přichytím podložku a mýma opět disky k podložkám. Celá sada s matkama při dnešním kurzu vyjde i s dopravou na 2500 Kč. Mě se jen nechtělo do toho Pay palu. Ale jinak díky všem.
Neurážím ale když to máš někde na začátku tohohle tématu vysvětlený,pak ti to vysvětlím v e-mailu a předečírem osobně v telefonu a hned na to dáš dotaz tady jako že nikdo není zchopnej ti říct jak to je,tak se nediv,že si připadám jak pitomec.Já ti řek jak to je a tak nevidím důvod na další dotazy.

A matky řezat nemusíš,můžeš si u tý samý firmy ,co vyrábí tady ty podložky,koupit i průchozí,kratší matky s palcovým závitem.Zkrátit origo matky byla jen rada,jak to mít lacinějc.Né jako jediná možnost.

Nevím kde chceš ve státech koupit sadu čtyř podložek i s matkama a dopravou a vejit se do 2600Kč? Když set na nápravu nestojí pod 100Usd.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Harley »

Dr.Ti. píše:http://www.e-tuning.cz/index.php/cPath/ ... e3428ea811
Zde jsem kupoval podložky na Wranglera TJ,..........

Furt tam ty 35mm PRŮCHOZÍ podložky nevidím.
Dr.Ti.

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Harley,jasně,ani nemůžeš,moje dojmologie se minula s pojmologií :lol:
Vše bylo OK, akorát se musely origo matice zkrátit o hlavičku, tj 4mm,
aby zalezly a šly nasadit disky. Těch 35mm je tak akorát,víc určitě ne,
optimum je výsledný ET 0- buď podložkou,nebo diskem s ET kolem 0.
Auto vypadá určitě lépe, rozhodně lépe sedí, při liftu je to takřka nutnost.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Harley »

To o rozměrech je OK. Šlo o to,že si psal,že si dal "průběžný " podložky a to by bylo dost nereálný a i nebezpečný v takový šířce.
Dr.Ti.

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

"Průchozí"
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Harley »

To je jedno,stejnej nesmysl.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Krtek »

Třeba tady:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Jeep-Wra ... .m20.l1116

75 USD včetně DPH podložky a 38,5 doprava do česka. Samozřejmě sada 2ks s matkama, přiobjednáním další sady se poštovné navýší již jen o pár dolců. Asi to vyzkouším a pak vám můžu dát vědět.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Harley »

Proč tak tlustý? Chtěl si 25mm a tohle je skoro 32mm.

Ale když počítám,tak to je tedy 5000 Kč za dva páry. Mě na JK nebo ZJ stály i s matkama 3700.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod kola

Nový příspěvek od Krtek »

No to je fakt že jsou tlusté, a co se týká ceny tak 1 matka stojí cca 50kč. Když jich potřebuješ 5 amerik a 5 metrických na kolo tak to máme celkem 3600 podložky a další 2000 za matky tak co? Ale spíš mě zajímá jak to máš u těch českých kdyby jsi chtěl dělat defekt? Musíš vozit jeden metrický klíč na sundání matek na kolech a americký na sundání rezervy, nebo jak?
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti