AEV ProCal Module

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od pallmexman »

Uf, zase jsem o něco chytřejší. Elektronika a já si prostě nerozumíme. Díky za vysvětlení Harley.
VoVo

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od VoVo »

Ještě jeden dotaz: Pořád mně vrtá hlavou - po vypnutí motoru u JK (2.8CRD) něco ještě pár sekund bzučí v motorovým prostoru, jako by to byl nějakej měnič či co, pak to cvakne a přestane. Nevíte někdo, co to je?
Hergot, proč to ti Italové musej mít tak složitý. Teda jestli to bzučení s VM Motori souvisí a nevymysleli to v Toledu a je to k něčemu jinýmu než motoru.
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od pallmexman »

To mě něco takového dělá i u 3.8L. Neni to nějaké zchlazení motoru?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od Harley »

Je to dochlazování rádia
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od pallmexman »

Pic kozu do vazu :up:
VoVo

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od VoVo »

Né, dochlazování rádia je tichej větráček uvnitř. Tohle je někde vedle motoru, poblíž tý elektrický centrální pixly, má to zvuk jak palivový čerpadlo, nebo spíš jak bzučící transformátor tak na 200Hz. Nebo jako nějakej malej kompresorek. Zkusím to dohledat.
Kruci, proč nás trápějí tou elektrikou. Jako kdyby nestačilo mechanický vstřikovací čerpadlo integrovaný s podávacím, všechno pěkně s vůlema, aby se tam mohl lejt mazut nebo surová ropa nebo u moře rybí tuk nebo palmovej olej, ve válci by stačil ventil jen jeden, prpotože by to byl dvoutakt, nebo teda čtyřtakt, budiž, ale rozvody zubatejma kolama se nepřestřihnutelnejma klínkama, a z elektriky by tamn bylo jen žhavení a to by se zapínalo ručně při startu pod -20st. C, motor by se chcípal kohoutkem na palivovým vedení. Na světla páčkovej vypínač, další spínač pod brzdovým pedálem. A tlačítko houkačky a startéru a tím by elektrika skončila. Jo ještě jednostupňovej motorek topení a ruční kohout.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od Harley »

:lol: :lol:
Zase takovej pravěk bych teda nemusel,přestože jsem taky na jednoduchý a klasický věci. Tohle je ale jeden s důvodů,proč jsem nechtěl a mám i strach se současnejch dieselů.Jsou přetechnizovaný a strašně složitý a háklivý na horší podmínky a zacházení. Benzínovej motor takovej vývoj neprodělal a je stále,alespoň v Jeepech velice primitivní a houževnatej.Pořád se dá v nouzi nějak zprovoznit a dojet ale s CRD neuděáš nic.Jen čekat na odtah.

To bzučení v motoráku u benzínu nemám.Takže asi nějaká další "vymoženost" nafťáka. :lol:
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od pallmexman »

Dočetl jsem se v českém katalogu chrysleru k JKčku i na stránkách (http://www.jeep.cz/vyberte-si-vuz/wrang ... pristroje/), že JK má palubní počítač! Tak jak to je. Tomáš psal že nemá, takže jsem zas zmaten. :cry:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od Harley »

Tak jestli palubním počítačem myslí tohle:

"Palubní počítač kromě jiného obsahuje kompas, teploměr, počítadlo denních kilometrů, průměrnou spotřebu paliva, dojezd, stejně tak jako čas jízdy."

.....tak potom jo. :cheche: .Tohle není palubní počítač ale normální funkce tachometru.
Uživatelský avatar
pallmexman
Kuba
Příspěvky: 35
Registrován: 09 dub 2010, 16:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od pallmexman »

No vidíš a pak nemám bejt já neznalej z toho zmatenej..... :blb:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AEV ProCal Module

Nový příspěvek od Harley »

Tak jako prodejní slogan je to dobrý a lákavý ale tohle mi ukazuje tachometr u HD taky. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů