Rádio s DVD

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rádio s DVD

Nový příspěvek od Harley »

V ZJ jsem měl TV s DVD a DVB-T,který hrálo luxusně za jízdy a tady to brzo budu taky montovat. Bez TV se nedá jezdit.Už mám připravený redukce jak na obrazovku,tak i kabeláž.Ještě s e dokopat něco koupit.Zatím jsou jiný priority.
Nehledě na to ,že většina JK má DVD standartně a některý i rovnou s obrazovkou.

Standartní rádio s DVD

Obrázek

a tady s obrazovkou:

Obrázek

Bohužel,já ač mám "C" extra výbavu,tak rádio mám bez DVD,jen s CD.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DVD REKORDER - prosím, porad´te

Nový příspěvek od Harley »

Prát mě nebaví ale čumět na TV jo. Resp.jí poslouchat.Někdo si dává do auta CB někdo TV. Já si tam CB rozhodně nedám.

DVD jsem měl i v TJ :up:

Obrázek
LUKI

Re: DVD REKORDER - prosím, porad´te

Nový příspěvek od LUKI »

Tome nevíš jak se na to standartní rádio s DVD připojuje obrazovka, tohle v autě taky mám, ale nepochopil jsem ten obraz, takže používám samostatnou LCD s vestavěným přehrávačem ......
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DVD REKORDER - prosím, porad´te

Nový příspěvek od Harley »

Myslím někde v zadu je výstup.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Harley »

Tak dám se popis připojení monitoru k DVD přehrávači,o kterým byla řeč výše.Začátek bude možná trochu vytržen z kontextu ale nechtělo se mi to sólo přepisovat a tenhle popis sem si zkopíroval s jeep-clubu,kde jsem to napsal dříve.
Takže:

Tak kdo si pamatuje,tak jsou to právě dva roky,co sme touhledobou řešili TV s DVB-T v mým ZJ. No blíží se konec roku,dlouhý zimní večery a já zase dostal roupy,mít v Jeepu TV.Nějak bez toho nemůžu bejt,když mi hraje je jen rádio bez obrázků a taky poslouchat mlaďase,když někam jedem a už u cedule konec Prahy se ptá,jestli už tam budem,mě dohnalo tuhle tázku řešit.
Furt jsem nevěděl jakou se vydat cestou.Jestli dát 2DIN nějaký multimédio ,nebo 1DIN se sundavacím displayem ,nebo jen někam strčit DVD přehrávač a přídavnej monitor. Za ty dva roky se toho na trhu objevilo spousty novýho a zajímavýmo,to se musí nechat. Nejvíc by se mě ale líbila varianta originál rádia ale s funkcí DVD.ezdím hodně bez střechy a když to jde i dveří a auto dost volně přístupný.Proto jsem nechtěl nic moc lákavýho a to právě originál rádio splňuje.Navíc je v pěkný a do palubky pěkně sedí.To je taky velkej argument.
Já ač mám velkou příplatkovou výbavu a Premium sound systém,tak přesto předchozí majitel nechal dát jen to nejobyčejnější CD/rádio,který maximálně přehraje Mp3.Sice hraje celej systém super ale to DVD mi chybí.Hned nad tímhle rádiem je nemlich to samý ale má možnost přehrát DVD.Jedinej rozdíl na pohled,je že je v rohu nápis "DVD" .Do JK se ale s monitorem nemontuje ani příplatkem a ani na to není dělanej přímejvýstup.Pouze s DVD přehrávat zvuk.. Jenomže tohle rádio se v rámci koncernu Chrysler montuje i do jinejch aut a ty mají monitory v opěrkách,Takže se z něj dá najít ve dvou prázdných pinech konektorovýho výstupu i video výstup.
Čirou náhodou jsem se dostal k možnosti výměny mýho rádia za rádio s DVD funkcí! Jsou totiž i lidi,kteří nemají v autě o TV obraz zájem a tak jim stačí jen zvuk. Jsem rád za tuhle směnu,protože to je ta nejlepší kombinace. Ač jsem měl připravený všechny redukce na 1 i 2Din i kabelový redukce,tak origo rádio je prostě pro mě nejlepší. Na JK-fóru jsem sjel návody,kde se v prázdným konektoru napíchnout
http://www.jk-forum.com/showthread.php? ... eo+monitor
a jen mi zbývalo vymyslet,jak s monitorem.Všichni ho dávají na rám okna nad zp.zrcátko.Je na něj faj vidět odevšad ale mě se to nelíbí.Navíc představa,že jedu bez střechy a mám nad sebou monitor na kterej díky sluníčku paří světlo,mě nebere.
http://i93.photobucket.com/albums/l67/d ... C07082.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l67/d ... C06716.jpg
Moje představa byl 7" monitor někde před nebo pod rádiem na nějakým elegantním držáku,se kterýho se jednoduše a rychle sundá a držák bez monitoru nebude nijak zvlášť strašit.
Týden jsem vybíral jaký monitor a nakonec vybral opět ve Stualarmu 7" TFT LCD monitor elegantního vzhledu,velkýho rozlišení a slušný ceny.
http://www.stualarm.cz/produkt/ld-7069t ... uchscreen/
Hned jsem tam koupil i jednoduchej držák,kterj jsem přidělal ze spoda na prostřední schod středovýho krytu palubky ,hned pod výdechy ventilace.
http://www.stualarm.cz/produkt/zh737-dr ... u-stropni/
Takhle je na monitor vidět ze všech sedaček,netrčí do prostoru,nezakrývá funkce rádia ani ovládání oken.Výdechy se při nandání monitoru buď zavřou a nebo nasměrují do stran aby monitor neohřívaly.Ovládání ventilace je sice trochu v zákrytu ale jak to se často používá během jízdy a navíc dá se tam šáhnout a jen pohmatu naštelovat.Autem jezdím jen já,tak vím kam šahat,že?
Vše hraje perfektně a až bude trocha víc času,doladím zapojovací konektor monitoru,kterej je trochu titěrnej a hůř se zapojuje.Taky bych líp za krycím panelem urovnal elektriku a zkrátil přebytečně dlouhý dráty. Pak už jen někam umístnit DVB-T tuner a komplet zábavní systém je hotov!

Závěrem chci poděkovat PetroviF za směnu rádia a Jmajorovi za výrobu spešl konektoru na videovýstup a konzultaci co se elektriky týče

pár fotek pro představu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Bob Holoubek

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Já mám socku sporta a tudíž jenom CD :cheche: To DVD dávají do sahary,rubicona neb pouze za příplatek?
Tome:to fakt takhle stojíš na proseku na sídlišti s tím rádiem a softopem???já bych strachy nemohl usnout.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Harley »

V Sahaře a Rubiconu asi standartně a příplatkově to rádio s velkým displayem(obrazovkou).
Obrázek

No právě proto,že parkuju s volně přístupným autem,tak sem chtěl co nejobyčejnější a nejmíň nápadný-lákavý rádio.A to zrovna fabrický je.Fabrický rádia nikoho nezajímaj.
Obrázek



parkuji i bez softopu,nemá-li ráno pršet.Myslíš Bobe,že hard top někoho zastaví,když bude chtí?

Obrázek
Bob Holoubek

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Hm tak to jseš velkej srdcař a klikař to já ho ještě v noci v Práglu na ulici nenechal :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Harley »

Možná klikař ale jestli mám parkovat venku s autem co má okna,který se dají rozbít,nebo softop,který se dá zipem rozepnout a nebo nemít dveře vůbec aby nikdo nic nerozbil,když se chce dovnitř podívat a kde nenajde ani papír od svačiny,je dle mě jedno a možná toho někdo míň poškodí,než zjistí,že nemá co šlohnout. A kdo bude chtít auto celý,tak dveře a nebo střecha je to poslední,co by mu zabránilo.
Navíc jakýkoliv uprdnutí kolem auta mi hned doma hlásí pager. Takže ještě riskuje,že potichu příjdu a dostane jí basebolkou do palice.
Bob Holoubek

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

:up: Tome přijedu za tebou na kafíčko a ten pager mě moc zajíma dám ho tam také :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od Harley »

Tady už jsem o tom psal: http://www.jeep-wrangler.cz/phpbb3/view ... =93&t=1135

To ale neznamená ,že Tě rád na kávu neuvidím. :up:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio s DVD

Nový příspěvek od meett »

já tu kávu chci taky :cheche: :cheche: v utery sem doma v pha :up:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host