Stubbie bumper

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Stubbie bumper

Nový příspěvek od Harley »

V celku zajímavá alternativa na úpravu origo plastovýho nárazníku u JK. Ve státech i docela oblíbená.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Harley dne 27 dub 2009, 00:09, celkem upraveno 2 x.
LUKI

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od LUKI »

Vzhledově to vypadá pěkně, ale dávám přednost klasickému železářství :wink:

Obrázek
LUKI

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od LUKI »

Ksakru jakto že se ti to Harleyi zobrazuje tak velké a mně takhle prťaté :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Nějak ty fotky nefungujou.Budu to muset večer předělat. Včera to ještě šlo.

Jo,některý plecháče jsou pěkný a na něco i lepší. Ten Tvůj Warm je zrovna ten pěknej a jedn s mejch adeptů. Ten ořezanej plasťák sem dal jen pro zajímavost a někomu se to i může víc hodit než železnej. Mám teď jeden na víc,tak si to z něj vyrobím ale se železným pořád počítám.Warn,AEV,Rugged Ridge a nebo Mopar jsou mý adepti.
Plasťák má výhodu ve městě,kde se parkuje na těsno. Mýt železnej,tak už spousta aut má promáčklej kufr a nebo prasklý světlo.S plaštákem můžu až na kontakt s jiným autem.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od cihlík »

LUKI je to dané jen rozlišením fotografie, sežeň si taky tak kvalitní fotky jako harley a budeš je mít taky tak hezky velké :lol: :lol: :lol:

Harleyi, zkus těm fotkám, co se ti nezobrazují rozumě zmenšit rozlišení v nějakém editoru (Photoshop, Corel, malování...nebo i klasicky v prohlížeči Windows) nemusí být zas tak obrovské a ulož si je na disku pod jiným jménem. Potom je tam zkus vložit ješte jednou. :up:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od cihlík »

Harley má pravdu, kovový je pěkný, ale plastovým neurazíš :cheche: :cheche: :cheche: ....navíc tam myslím má ty pružiny pod těmi plastovými výstupky, které tlumí "kontrolovaný" náraz při parkování, aspoň se mi zdálo, že jsem to někde viděl na netu rozebrané :up: (pokud to teda nebyl jiný factory nárazník :lol: ) ....takový osobitý Jeep parking assistent :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Nejsou to pružiny ale takový kovový soudky,který jsou součástí vnitřního kovovýho nárazníku. Jak se zdeformujou,tak je to nenávratně zničený a musí měnit i ten vnitřní nárazník.
Jak do mě narazil ten moula,tak se mi ty soudky do to ho plastu vytlačily a právě oni my ten plast zbělaly. Ale samy se nezdeformovaly.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od cihlík »

Tak mi to dneska nedalo a stubby bumper jsem si udělal :wink: ....tož akorát z 2 - 3 hodin se to protáhlo na hodin 7 a nadřel jsem sa jak cap :confused: , ale pokud je člověk šikovnější, tak to jde určitě zvládnout rychleji :lol: ....já jsem nejprve bojoval s těmi Jeepovskými plastovými šroubky - nýty, které přidržovaly plastové obložení nárazníku a spodní plastovou desku... držely jak sviňa a samotný šroubovák na to nestačil, tož až mi došla trpělivost, vypáčil jsem je pomalu pomocí dvou šrůbováků a kleští :bit: :lol: :lol: ...když se mi podařilo vše odstranit a nárazník sundat z auta (poté co jsem musel jednou rukou vytrhnout postupně kabeláž k mlhovkám pečlivě zacvakanou zevnitř do nárazníku :confused: a druhou ho přidržovat aby mi nespadl na zem), tak vše ostatní už šlo podle plánu :up: ...po rozřezání nárazníku a vyhození nepotřebných - prostředních částí se musela zkrátit a tvarově přizpůsobit i kovová výztuha tak, aby šly ty konce nárazníků zpět nasadit na zbylou prostřední část....no a pak vše jen doladit, zarovnat a zanýtovat, jak snadné :lol: :lol: :lol: :cheche: :cheche: :cheche: ....ale stálo to za to :up: ....přikládám pár fotek.....před a po zkrácení továrního nárazníku.....
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od cihlík »

Tady ještě pár fotek jak k tomu všemu došlo:).....
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Skvělá práce! Skvělej výsledek! :up:

Jak bude čas,jdu řezat!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

To jo,taky mě překvapil. :up:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od cihlík »

JoJo...to má přítelkyně za to, že si na mě neudělala přes víkend víc času :wink: , tak jsem se víc věnoval Wraníkovi :wink: :cheche:
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Michael »

takový plastový bazmeky :cheche: , zlatý železný TJ
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Ještě pár inspirací a návodů

http://www.jk-forum.com/showthread.php? ... erid=17129

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Dneska jsem se taky pustil do týhle úpravy.Zatím jsem to provedl na starším nárazníku,co my zbyl po lehčím ťukanci. jestli to pak udělám i na novým,ještě nevím.Dýlka,tvar a i vzhled auta s ním se mi velice líbí ,jen mě trochu svrabí spojení rohů s nárazníkem ,těma nejtama. Krom toho,že to ještě nikdo jinak nespojil,tak ani mě jiná možnost nenapadla. Ale jinak fakt dobrý.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host