Stubbie bumper

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Haryku asi by to šlo svařit a ve spoji protože roh je menší než nárazník udělat svár takovou tou zvláštní trojhranou ,,elektrodou" takže by to bylo do ztracena.Nevím jenom nápad pouhý ale asi by to šlo.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Na svařování těhle plastů nevěřím. Druhak,muselo by se to vařit s venku a tím by se narušila povrchovka. Kdyby se nárazník lakoval,tak je to jedno.Dobrousí se to,dokituje ale takhle musí zůstat neporušená ztruktůra povrchu nárazníku a tu při tomhle typu spoje nedosáhnu.
Neboj,myslel jsem i na tuhle variantu.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

a co to svařit zevnitř a na hranách dole a nahoře?Pevnost by to mělo spoj by byl sice vidět ale bez nýtů
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

To zase ten vnější spoj nebude těsně přitisknutej a bude to mít tendeci se na vnitřním sváru houpat.nevím jak to popsat,co myslím.Ten nárazník je dutej,dvoustěnej,koncovka ale už jen jednostěná.No a ty tu koncovku(roh) zasunuješ do tý mezistěny v hlavní části nárazníku. Takže nemáš možnost zavařit od spoda vnější stěnu ale svařil bys spolu jen vnitřní a to by pak fungovalo jako pant.
Ono to takhle není nějak hrozný ale přeci jen ,hladkej dizajn bez nýtů,by my štimoval víc.

Já mám ke spojování neznámejch plastů a nárazníkový jsou extra blbý na to,trochu nedůvěru. Kdysi jsem nechal svařovat nárazník u Granda. Dělali to lidi,co se zabejvaj léta svařovánímm plastů na motorkách,mají regál různejch typů svařovacích materiálů ,přesto byl ZJčkovej matroš oříšek. Nic se s ním nechtělo spojit.Ve finále se to podařilo ale sami to odhadovali tak na 80% pevnost.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

No jó o dvoustěnosti jsem nic nevěděl protože pak je to fakt ořech z rodu kokosů.
Pak snad jenom černě eloxovaný H profil jenže při jeho ohýbání se domrvěj drážky v něm.Tak už ti zbejvá jenom choperování v podobě chromovaných lebek místo nýtů.Co nýt to chromovaná lebka a to by bylo aby se to nelíbilo :cheche: :cheche: :cheche: .V mých Jeepařsko pubertálních dobách jsem měl na YJ 84 chromovaných orlic a to byla paráda :cheche: :cheche: :cheche:
Ve Feroně v Holešovicích mají taková jakoby patentní černá víčka na trhací nýty a to by asi nevypadalo špatně.
Takovýhle spoj se musí buď dokonale zakamuflovat anebo dost zvýraznit aby vypadal jako že to je OK přímo z fabriky.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Standa »

Já bych tam místo nýtů dal matně černě nalakovaný imbusy přiměřený velikosti. Naopak by se ten spoj zvýraznil, ale nemuselo ba to vypadat špatně. Ty nejta mě tam nějak neštimujou. :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Imbusy by šly,ty mám rád ale nedostal bych se z druhý strany k matkám.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

V té samé Feroně co jsem ti doporučoval mají v M5 a M6 hliníkové matky co se vkládají do slepých děr a tvoří jakousi ,,hmoždinku" pak bys měl vyhráno.Ty víčka na nýty ale taky good.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "stubbie bumper" na JK

Nový příspěvek od Harley »

Moc složitý. Imbusy jsou fajn ale v podstatě na venek neřeší nic o proti těm nejtům. Ono je v podstatě jedno jestli je na nárazníku kolečko od placatýho nejtu nebo od imbusu. Na první pohled je to stejný.

Už si pomalu na tohle zvykám a moc to neřeším.Celkovej vzhled toho nárazníku mi to vynahrazuje.Jediný řešení,který by mělo cenu,je takový aby s venku nebylo vidět vůbec. Takže jestli nejt nebo imbus s čočkovou hlavou,je vlastně jedno.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů