Sundánín a nandání softtopu

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

DÍKY Harleyi :up:, je to lepší než ty stránky v manuálu :wink: .....jen se bojím, aby šly povolit ty torxy....v pátek jsem se bavil s Henrym v Rožnově a povídal mi, že je to na zbláznění :bit: a odrovnal 2 torxy :blb: než se mu ty šrouby podařilo povolit :confused: ....tak snad budu mít větší štěstí :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Jirka »

Okno u JK už jsem sklápěl - není to problém technicky, ale je to šílená pakárna časově - musíš sundat mimo jiné skoro všechny plasty nahoře na rámu v blízkosti okna i ty na okně a teprv pod nima jsou šrouby na uvolnění. A je jich požehnaně.....
Ty plasty jsou všechny jen nacvaknutý,ale na těch klasických plíškách, který když odcvakneš 10krát, už to pak nedrží, Je to jen jednou namontovat a dost. JInak žádný štelování na polohu okna tam není. Ani to okno nemůže jít nikam jinam - ještě ho drží ten trojúhelník v rohu dole zvenku - ten má taky jedinou polohu. Jo a ten musíš sundat na obou stranách taky.....Tím si samozřejmě sundáš lak z těch šroubků....
Takže do toho bych nešel. Hledej chybu na softtopu. Jestli máš správně nasazenou plachtu na tu přední lištu - nevím zda už jsi to kupoval hotové, - já to mám od Bestopu kupované dodatečně a montoval jsem to sám - je to docela zapeklitý - plachtu musíš přehnout přes tu zacvakávací lištu horem směrem dolů a přes to přiložit druhou lištu jakoby zespodu a ta vlastně pak přes takový vylisovyný "drážky" drží plachtu v tý liště. A celý je to ještě sešroubovaný a společně s těma trubkama kolem dveří. Systém strašnej..... Ale tady se dá udělat chyba! Tu lišty myslím lze otočit - pak by to trčelo blbě nahoru....Nebo je možný tam dát do špatný polohy ty trubky a nebo je můžeš mít přehozený....
Prostě chybku hledej zde - na okně by být neměla.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Příjde mi,že má dost velkej hrb na konci střechy u tý lišty. Jak říkáš,jako by to bylo blbě poskládaný.
žě střecha někde ve spoji pustí vodu,to beru ale vždycky opticky lícuje s dveřma i oknem.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Tak jsem to celé rozebral a znovu sestavil a musím říct že jako rozcvička na sluníčku to není špatné :lol: ....nicméně problém se mi tím moc nevyřešil. Ikdyž pár mm to pomohlo (1-2 :lol: ). Jak jsem ale zjistil problém mám především na straně u řidiče, kde se ty těsnící gumy nahoře, v přední části u okna vůbec nepřekrývají. Na straně u spolujezdce to sice taky ideálně nelícuje, ale překryjí se a alespoň tam nezatéká :up:....aspoň né tak často :rolleyes: :lol: . No ale jak jsem koukal do manuálu problém by se možná dal částečně vyřešit upravením výšky posazení dveří. Zvednout je pomocí těch štelovacích šroubů na straně dveří alespoň do té míry, aby mi tam neteklo :wink: Tak uvidím. Při tom jsem ale přišel na jinou závadu a to na jednu chybějící matku u horního pantu u řidiče, někde jsem ji asi vytratil :confused:
Obrázek
....nemáte někdo nahradní?....nebo Harleyi prosím nevíš jaké má výrobní číslo?....abych se je kdyžtak pokusil objednat. DÍK
Naposledy upravil(a) cihlík dne 21 dub 2009, 22:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

55397182AA - NUT, DOOR HINGE, M6X1.00

Podle tohohle by to měla bejt obyč,metrika.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Ty ještě nemáš staženej parts catalog? :eek: :rolleyes: :bit: :lol:

http://www.viridium.cz/forum/uziv/joint/parts.pdf
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Jojo....měl jsem, ale kdo by to hledal zapomenuté v nikdy neotevřené složce "díly na JK", když všechno ostatní jsem si stáhnul do složky "sevis wrangler" :cheche: :cheche: .....ale díky, věděl jsem že je na tebe spoleh :up:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Jirka »

Matky jsou zbytečný, nebo-li stačí ti jedna na dveře... Ale kdybys po ní jooo toužil, a mi to příští středu telefonem připomněl, vezmu ti ji do Plzně....Mám zbytečný celý oboje dveře - akorát zbouraný.....
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

no jo zbytečné :rolleyes: .....ale je to jako pěst na oko, když ti jedna chybí :confused: ....škoda že jsi nenapsal dříve, už jsem si jich pár objednal (pár = 2 :lol: ), dali mi je za lidovku....29 Kč/ks...
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Jirka píše:...plachtu musíš přehnout přes tu zacvakávací lištu horem směrem dolů a přes to přiložit druhou lištu jakoby zespodu a ta vlastně pak přes takový vylisovyný "drážky" drží plachtu v tý liště. A celý je to ještě sešroubovaný a společně s těma trubkama kolem dveří. Systém strašnej..... Ale tady se dá udělat chyba! Tu lišty myslím lze otočit - pak by to trčelo blbě nahoru....Nebo je možný tam dát do špatný polohy ty trubky a nebo je můžeš mít přehozený....
Prostě chybku hledej zde - na okně by být neměla.
Jirko díky za radu.....ale silně mi to připomíná ježka v kleci :lol: .....nejsi ty náhodou původně Jaroslav? :wink: ....budeš mi to muset nejspíš názorně ukázat v té Plzni...kouknu na to ještě zítra....jó jenomže ty máš asi ten stejný softtop co Harley....protože můj je daleko jednodušší - základní k JK a žádnou zacvakávací lištu nemá :confused:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

On myslí "header panel" tu lištu,co jsou na ní háky k přichycení k oknu. Ta je nějak více dílná a plachta je v ní uchycená/skřípnutá. Tam by mohl bejt problém,že někdo tu plachtu do ní špatně uchytil.Tohle by mělo bejt stejný jak u obyč střechy tak i u Sunrideru.

Je tak Jirko?
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Jirka »

Přesně tak.....A ty trubky jsou právě ještě uchyceny dvěma šrouby mezi ty dvě části toho header panelu. Tam se to možná dá taky blbě udělat - třeba to málo zasunout a dát to jen na jeden apod..... Jde to fakt blbě.

Vezmu do Plzně návod - tam píšou že sestavit ten softtop trvá tři hodiny - když jsem to četl poprvé, tak jsem se upřímně zasmál americkému "nesmyslu" s tím, že určitě mají dvě hodiny na nasazení ochraných brýlí a rukavic. Sklaplo mi, když jsem po čtyřech hodinách zandaval nedodělaný softtop domů, protože byla tma a dodělával jsem to druhej den..... :lol:

V Plzni na to mrknem... :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Jestli to máš Jirko od Bestop,tak oni mají u každýho výrobku i návod ke stažení na svejch stránkác.Tak by tam mohl Cihlík mrknout. www.bestop.com
Na stránkách Quadratec jsou u většina produktů i origo návody. takže i Moparovej soft top to tam bude mít. www.quadratec.com
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Kde nám plachty nestačí igelit se natlačí :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti