Sundánín a nandání softtopu

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

S dlouhým to trvá dýl. :lol:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

A potom že na velikosti nezáleží :wink: :lol: ....někdo dokáže i s malým soft topem zahrát velké divadlo :lol: .....Kurňa chlapi, když to tady tak čtu jací jste rychlíci, nechcete někdy, někde na srazu uspořádat rychlostní soutěž ve skládání soft topů s dodatkovými body za styl a estetiku složení? :up: ....třeba byste pak docílili ještě daleko zajímavějších časů :cheche: ....anebo tvarů :lol: .... vždyť to vyžaduje jen průměrnou hbitost a manuální zručnost....anebo nadprůměrnou hrubou sílu :lol:
Uživatelský avatar
Konopnik
malej kecal
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2009, 15:55
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Konopnik »

Hezký čtení o sundavání a zastamdání soft-topu na TJ a JK. Dokáže ale někdo poradit, jak elegantně sundat a zastamdát soft-top u YJ? Dole ho mám během pěti minut, ale zpátky kolem toho poskakuju čtvrt hodiny. :confused:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Jo, jo....dolů to jde rychle, ale zpátky se tomu moc nechce :lol:....ani s dlouhým, ani s krátkým :lol: ....už to máte někdo oficiálně změřené? :cheche:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Byly doby kdy to bylo natotata :cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

:cheche: :cheche: :cheche: ....dolů může.....nahoru musí :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Včera jsem udělal údržbu softopu. Na střeše byly furt fleky od posledního ježdění v blátě a taky aby trochu zvláčněl pro skládání. Koupil jsem sadu na čištění a impregnaci softopů od Turtle Wax .Čistič,impregnaci a čistič plastovejch oken. Na TJ jsem měl tuhle sadu od Bestopu ale v sobotu nebyla kde koupit,tak jsem to pořídil v Halfords.V celku příznivá cena,za tři tyle poožky jsem dal asi pětikilo.Při stejným balení je to míň,jak za jednu položku od Bestop. Jestli to nefungovalo stejně,tak ožná i trošku líp,mi přišlo.
Nicméně. Provedl jsem očistu čističem ale jeliož jsem neměl možnost spláchnutí,pro následný nanasení kondicionéru,tak jsem zajel do myčky. Už jsem tam jednou byl se softopem a v pohodě ale včera sem si tam připadal,jakobych střechu ani nenasadil! V rozích ,kde se zbíhá roh dveří,softopu a čelního skla,se na mě na obou stranách vypustil rybník! :lol: . Jednu stranu jsem stačil chytit do hadru ale na druhou stranu už hadr nebyl a tak jsem nastavil rukáv od mikiny :lol: . No střeach ai auto se dobře omylo,já s mlaďasem taky :lol: .
Tak jsem dneska skoumal,kkudy tam zatejká. Než sem začal sundavat střechu,tak to bylo OK ale něco se uvolnilo,či změnilo sundaváním topu a těch rámů kolem dveří. Jediný co jsem vyzkoumal,je ten složitej spoj v tom horním rohu. Spoje a mezery jsou fabricky vytěsněny takovou tou mechovou gumou s jedný strany samolepící.Tohle je ale už tak vytlačený,že už to nemá dostatečnou pružnost. Tak jsem tam přidal saolepící gumuový pásky i na proti strany a vyzkoušel .Pouze ale jen zalejváním vodou s lahve. Zatím nic neteklo ale moc tomu nevěřím.Měl jse jen relativně tvrdou gumu.Ta mechovka by byla lepší.Kdyby někdo měl tip,kde se dají koupit pláty týhle gumy,tak sem velký ucho.

Cihlík,není tohle podobnej případ jako u tebe?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

To,že to není ojedinělý a že je to trochu slabina JK,svědčí i řady témat na US fórech.Třeba tady:
http://www.jk-forum.com/showthread.php? ... =leaky+top

Ještě k čistidlům. Fleky od bláta to nevyčistilo ale po vyčištění a impregnaci střecha dostala krásnej ,jak novej vzhled,je ohebná a vláčná jak dětská plýnka,no prostě paráda! Čistidlo na okna taky skvěle vyčistilo a i odstrnilo,či zaleštilo skoro všechny škrábance.
O proti Bestop přípravkům tyhle nevadí softopovejm oknům.U bestopovejch se muselo dávat majzla,aby se čistidlo i impregnace nadostala na skla,kde to lehce narušovalo a dělalo fleky.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Ahoj Harleyi, tak aspoň víš jak se cítím :cheche: :cheche: ....a to si do myčky ani netroufám :eek: :wink: ...nevím jestli mám naprosto stejný problém jako ty, ale mě to vepředu dokonale nedoléhá v místě mezi dveřmi a topem v blízkosti připojení na čelní okno...je to tam trochu nadzvednuté nad dveřmi než kdekoliv jinde a ta gumová těsnění se tam vzájemně nepřekrývájí jak by asi měla....je tam nějaká vůle či co, protože když rukou zatlačím shora na to místo tak to přilehne jak má, možná by pomohlo si nějak pohrát s těmi háky, aby se to připnulo pevněji, ale s mým štěstím by se to určitě pak celé ještě nějak zkroutilo a byla tam fuga jako vrata :blb: :lol: .....no ten předek softopu má pár menších much, tak pokud to jde, tak jezdím nahoře bez :lol: .....navíc mám pocit že vepředu mi softop nedoléhá jak má ani na čelní sklo a při větších rychlostech tam místo obtékání vznikají turbolence a šíleně to hučí....myslel jsem že ohledně hluku budou největším problémem moje kola, ale jak jsem zjistil když sundám softtop a jedu bez něj, tak daleko větší hluk dělá ta střecha :confused:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Našel jsem něco zajímavýho:
http://www.wkjeeps.com/misc/Wrangler/JK ... ks_All.pdf

Udělám na to samostatný téma.Týká se to jak softopu tak i hard topu u JK
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Nějak se mi ten odkaz seká, takže mi to nejde otevřít :confused: , ale asi jsi na to kápl, mrknu na to později......jinak pro představu posílám pár fotek, jak mi to vepředu blbě lícuje a netěsní :confused: ...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Fíha :eek: ! Ale to je hodně špatně!

Víš jak mi to příjde? Že někdo sklápěl přední okno a pak špatně nastavil/sestavil,ty tyče rámu,co jsou nd dveřmama. Nevím jak u JK,sklo jsem nesklápěl a ani o tom neuvažuju ale u TJ jsem to zkoušel a ty tyče mají možnost štelování a tím i ovlivní,jak je okno odtažený či naopak.
Mohli by poradit mistní experti,co okna sklapují,jak to tam je .

Takhle nemám střechu daleko a blbě posazenou ani když jí mám odháknutou. Když jen položím,tak skoro je namístě,jako po zaklapnutí háků.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

hmmm :eek: ....to mě nenapadlo, ale je to možné :rolleyes: .....když na to tak koukám, tak pokuď tam opravdu je možnost nějakého štelování, tak to může být rozhozené celé jak říkáš...zkusím na to zítra odpoledne mrknout, pokud to tím bude, tak by problém mohl být vyřešen :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od Harley »

Mrkni se do uživatelskýho manuálu,jak se sklápí čelní sklo.Mohlo by to tam bejt popsaný.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundánín a nandání softtopu

Nový příspěvek od cihlík »

Právě na to koukám....a už vím proč se mi do toho předtím nechtělo :lol: ....není to Willys :rolleyes: ...no ale asi mi nic jiného nezbude, než to podstoupit, ať kdyžtak případně můžu vyloučit tuto alternativu a problém hledat jinde.....
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti