Zakrytování korby u JK Unlimited

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od cihlík »

Čejka Jiří píše:Ten plast mne taky napadl ale pokud jde o obrábění je přeci jen dřevo dřevem.Navíc myslím že 20 mm v plastu bude i docela vážit.
Plasty se celkem dobře opracovávají, jsou měkčí, tvárnější než dřevo a nelítají třísky :wink:, hustota je sice vyšší, ale dohromady to může odhadem vážit max. 10 - 15 kg, ale spíš méně.....to není tak moc, nebo jo :rolleyes: ?....Ještě jsem přemýšlel že by šel použít místo světle šedého PP plastu, černý PE plast, ten by přece jen zevnitř nevypadal jak bednička na jablíčka, ani nebyl šedý jako PP :lol:.... a velkou výhodou plastového provedení by byla snadná údržba....stačil by hadr a kyblík s horkou vodou a smáčedlem a krásně by to šlo zevnitř umýt od každé špíny....my kupujeme PP a PE tabule do práce od firmy JVŠ z Postřelmova, ale myslím si že by šly sehnat levně i u jiných dodavatelů v ČR.... :wink:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Po praktické stránce musím uznat že plast má své výhody.Dokonce si uvědomuju že tam není ani nic potřeba svářet.Jen řezat a vrtat tak to tedy ještě zvážím.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od cihlík »

No nevím možná že jsem se špatně vyjádříl :rolleyes: ...ono to není možná svařování jako svařování, ale difuzní svařování - tepelné lepení pomocí takových trojúhelníkových plastových vláken, které se částěčně roztaví a po přitlačení k plastovým deskám a během chladnutí vzájemně prodifundují a stuhnou v jeden pevný celek.
Obrázek Obrázek Obrázek
Jinak máš jistě pravdu, dá se to i klasicky provrtat a spojit a mělo by to taky držet :wink: Výhoda svárů jen spočívá v tom, že ti nikde nic nepřečnívá, nepotřebuješ další spojovaví materiál je to krásně spojené do roviny a dokonale to těsní :up: Ale pokud je člověk alespoň trošku šikovný a dá si s tím záležet, tak i to sešroubování nemusí rušit. :cool:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

S plastu by to bylo rozhodně nejlepší.Bohužel,já k tomu nemám přístup a pro amatéra jako já je nejvhodnější dřevo. Po přečalounění stejně není vidět,koberec utěsní spoje proti prachu a vodou to zalejvat nehodlám.
Ale s plastu by se mi to líbilo nejvíc.To je fakt.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od cihlík »

Harleyi ty už nemusíš nic řešit, to tvoje řešení je perfektní :up: a pokud nekoukáš zrovna dovnitř, tak ani nejde poznat, že je to ze dřeva :eek: . Vždyť podlážku ze dřeva májí i F1 :wink: S tou dustupností máš pravdu, né každý se dostane k těm plastům, ale když je ta možnost, tak proč to nezkusit :wink: . Je taky pravda, že spousta lidí umí dělat spíš se dřevem než s plasty. Ikdyž podle svých dosavadních zkušeností musím říct, že pokud má člověk přímočarou pilu, aku vrtačku a když se zadaří i tu svářečku, tak je to radost s tím pracovat :wink: ....dokonce i já, kterému to jde nejlíp na té klávesnici, jsem už s tím pár věcí vlastnoručně vytvořil :cheche: P.S. jinak jsem koukal na černou PE tabuli dneska v práci a myslím si, že i síla 10 mm by mohla být dostačující a dvacítky je netřeba.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Cihlíku,Cihlíku! Krásné fotky foukačky jsi tam dal jen co je pravda.
Plasty jsem svařoval pro galvanovnu (v tiskárně) již před čtvrt stoletím.Nebyl to sice plast jak ho známe dnes ale klasický starý dobrý novodur.Trojůhelníkové ,,elektrody" jsme používali již tenkrát spolu s takovou zajímavou ruční frézou kdy se do cca. poloviny tloušťky materíálu vyfrézovala drážka po ohřátí se to ohlo a následně zavařilo.Nicméně na to nejsem nyní technologicky vybaven tak to zvažuji.
Namontoval jsem Haryku dnes Soft a je to komplikace páč jedno z jeho ramen si lehá de facto až na podběh.Nicméně už jsem ,, vybednil" řešení.Hned po amerikách jdu na to.Apropó doufám že vás tam oba s Cihlíkem budu moci pohostit držkovou!Pak bychom mohli poklábosit třeba o olejích. :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od cihlík »

Áaaaa kolega svářel pro galvanovnu :wink: ....tak to mě těší, já nevěděl jak to popsat nejlépe, tak jsem zvolil fotky protože jsem myslel že materiál, co se používá na galvanické vany, nikomu nic neřekne :rolleyes: A teď čučím na experta :up: ...no jo novodur, ten byl ve své době nenahraditelný v každé galvanovně...pokud jsi uměl svařovat novodur (PVC), tak svařování PE a PP je daleko snadnější :wink:. U slabších desek ani drážky nepotřebuješ a můžeš pohodlně ohýbat přes rožhavený drát :wink:.....já sice technologicky vybavený jsem, ale ještě přemýšlím, jestli jsem taky tak šikovný :lol: ....klidně bych ti to svařil, ale musel by sis pak wraníka k tomu možná přizpůsobit, aby to sedlo :lol: ....nejlépe je to svařovat asi přímo na autě, aby to člověk mohl kdyžtak na místě tvarovat za horka pro případ, kdyby teoretické náčrtky nelícovaly s krutou realitou :blb: :cheche: ...přejde se tak následnému zbytečnému psychickému vypětí :cheche: Možná bychom se mohli někdy domluvit a svářečku bych ti mohl půjčit, kdyby ji v práci nepotřebovali...nebo někdy o prázdninách, když se tak moc nedělá a lidi si berou dovolenou. Třeba pak vytvoříš něco zajímavého s čím by ses nám mohl všem tady pochlubit :wink: . Myslíš na držkovou v Jizbicích pod Blaníkem na srazu Amerik? :wink: Tam se asi nedostanu :confused: Leda tak na sraz Amerik v Držkové u Zlína :wink: ale ani nevím jestli se to letos koná. Kdyžtak v té Plzni, tam snad už konečně dorazím. Budu se těšit na tebe i Harleye a myslím že pokecáme ikdyž na oleje nedojde :wink: :cool:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Hlavně na tu držkovou! :lol:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Tom »

Zdarec klučíci, Trunk mam od Moparu a jsem spokojen, leč plasty svářečku mít po ruce svářel bych sám a určité detaily povylepšoval. Mně osobně nejvíc vadí, že všechny origo trunky jsou nízký a nevejde se pod ně taková základní věc, jako je lednice na maso :down: Možná bych se tak přidal do fronty na svářečku abych Moparův zázrak dodělal k obrazu svému :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Ten Moparovej je vzhledově moc pěknej.Líbí se mi ta imitace "piča-plechu" .Taky nestojí moc ale to,že zůstává ten nevyužitej prostor nad blatníkama mi vadí. Ani né kvůli místu ale hlavně vzhledově a že tam zapadne špína a už se nevyndá.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Jirka »

... :cheche: až budu velkej, taky si asi koupím autobus a celej ho zadekluju :cheche: :cheche: :cheche: Protože by mě ten prostor sr.. - teda štval - takže ho zase hned zlkikvidovat a je to :cheche:
No, vidím, že ti autobusáci nejsou zas až tak špatní - maj ten autobus jen pro pruzení nás normálních Jeepařů, ale ve skutečnosti jim je stejně na ho..., protože ho hned po koupi zlikvidujou :cheche:
Jsem rád, že pochopili, že autobus je prostě k ničemu :cheche: PROSTĚ - JEEP JE JEEP :up: :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Naopak! Nezlikvidujou ale účelně a bezpečně využijou.Každej den nestěhuju sedací soupravu do obýváku a podobný velký krámy,tak proč to mít otevřený,když není třeba,že? Zadeklování je sundavací a já se zrovna snažím vymyslet jak to co nejjednodušeji a prakticky skládat,kdybych potřeboval vést něco objemějšího a nebo kdyby někdo s "kraťasem" byl v nouzi neměl kam dát druhej baťůžek :cheche:
Takže o nic nepřicházím ale naopak získávám uzavřenej,zamčenej prostor kde můžu nechat třeba sundaný okna a nebo tašku s nákupem. :up:

Jo apropó,koho provokuje Jirka Č. , Cihlík a nebo Henry? :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

No s krátkým TJ to tak řešit musíš.Jak pro sundaný okna tak i pro tu tašku s nákupem :cheche:

A nebo zrušit zadní sedačky a pak máš kufr slušnej.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Jirka »

Kufr??? :eek: :eek: Co to je??? :eek: K čemu se to používá??? :eek: :eek: Aháááá - už vím, to je to co maj normální auta, že jo.... :lol: :lol:

Ještě že mám JEEPA a nemusím se takovýmito věcmi zabývat.... :up: :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

No,jo,no.Každej nemůže bejt tak vysmátej a jezdit jen s kreditkou.Já sem obyčejnej dělník a kreditku a víc aut si dovolit nemůžu.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů