Zakrytování korby u JK Unlimited

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Už když jsem měl TJ tak jsem si říkal,že bych zakrytoval tu část,který se tam velkoryse říká kufr :lol: .Ač prostor tak na laptop,tak přeci jen by se šiklo mít uzavřenou část do který se dá uzamknout třeba bunda a nebo sundaný okna.Od Moparu existuje na to díl,který se jmenuje Ad-A-Trunk. Podobnou věc prodává i Bestop.
Po koupi JK Unlimited jsem tohle už chtěl dotáhnout do konce. Jednak kvůli zajištěnýmu úložnýmu prostoru a druhak,líbí se mi,když se jezdí bez střechy a korba je takhle zakrytá. Opět jsem koukal na nějaký firemní výrobek a jak od Moparu tak Bestop existují parádní a velice prakticky řešený zástavby do kufrů. Moparův Ad-A-Trunk je dizajnově skvělej,je i celkem lacinej a plastovej.
Obrázek

Od Bestop Flexatrunk je sice jednou tak dražší ale zase poskytuje řadu praktickejch variací skládání podle velikosti nákladu.
Obrázek


Obrázek
Oba výrobky mají ale jeden nedostatek.Zaplňují pouze tu část kufru mezi blatníkama ale nad blatníkama k hraně korby zůstává nevyužitej prostor úplně k ničemu a ani to hezky nevypadá jen aby se tam držel bordel. Tohle se mi velice nelíbilo a tak furt jsem špekuloval,jak to řešit jinak.Pak jsem na JKforu narazil na jednoho kutila,resp.kutilku,která si korbu zabednila kompletně,přesně jak se si to představoval.Sice jeji provedení nebylo pro mě moc fajnový ale jako výchozí tip super.
http://www.jk-forum.com/showthread.php? ... hlight=tie
Tady ještě jeden model.Ten to má ale na vršku korby.Možná je to takhle jednodušší ale znemožní to montáž hard topu a trochu to zvedá opticky profil korby.
Obrázek

Moje požadavky na tohle byly aby to zakrývalo korbu po celým jejím vnitřním profilu,bylo to uzavřený i za sedačkama,přístup pouze zadnímy dveřmy,bylo to jednoduše demontovatelný v případě většího nákladu a nedělalo to rámus.
Takže jsem začal tím,že jsem si koupil takový podlahový dřevěný desky(nevím jak se jim říká) .Nechtěl jsem aby to bylo moc těžký a tak jsem koupil 12mm tlustý.Náklad to nést nemá a kdyby to pružilo,tak se udělají výstuhy.V nejhorším ty tenčí pak poslouží jako mustr,a udělá se to ze silnější desky.
Ještě před tím jsem musel ale udělat uchycení ke stěně korby. Využil jsem díry pro hardop a pod ně jsem udělal z 5mm plocháče 70mm šířky takovou plochu po celý dýlce korby.Tyhle plocháče se vsunuly mezi lem korby a konec koberce a přišroubovaly se zkrz ty díry na hard top. Tyhle plocháče jsou pak pod úrovní horní hrany korby asi 12m.To byl i důvod,proč jsem kupoval 12mm desky. Bejt desky silnější,musel bych dělat distance a plocháče spustit níž abych pak dosáhl jedný roviny.
No pak začalo měření a kreslení šablon,hlavně kolem navijáku pásů a ochr. rámu.Tohle byla asi nejsložitější věc,aby to kolem nich hezky lícovalo.Zbytek jak to vypadalo v průběhu vyřezávání montáže je vidět na fotkách.A v podstatě se to schoduje i s fotkama s JK-fóra.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak tohle je zatím výchozí pracovní podoba mýho "trunk" . Jenom aby mi v autě nestrašila překližka,tak jsem to jen tak lehce potáhl kobercem podobný barvy jako interiér.Je to jen tak položený a místama přilepený oboustranou páskou.Až to celý zkončí,potáhnu to pečlivě.Teď budu vymejšlet jak udělat skládání středový části a stěny za sedačkama. Mám nějaký představy ale ještě nevím,jak je uvést v reál. Každopádně teď už kufr funguje jako uzamčená část vozidla,kde se nemusím bát nechat nějaký věci.
Naposledy upravil(a) Harley dne 28 bře 2009, 23:32, celkem upraveno 1 x.
Honza 68

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Honza 68 »

Jojo tohle je dost dobrý, přemejšlím o tom už když jsem někde jinde viděl že sháníš truhláře. :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Nakonec jsem byl línej jezdit někam za truhlářem a vysvětlovat,co vlastně chci,až jsem se do toho pustil sám..

Aby to těm s krátkejma nebylo líto,tak i pro ně existují možnosti.Speciálně od Bestop je špičková!

Obrázek

Obrázek

Od Moparu je tohle:

Obrázek

a ještě jdnou od Bestop v jednodušší verzi

Obrázek

Samozřejmě,výroba je taky možná ale tady bych asi zvolil variatu firemní.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Hergot Haryku ty jsi šikovnej!Budeš mi muset poradit jak s výrobou šablon kolem rámu,protože se to chystám taky vyrábět.Jenom nepoužiju OSB desky ale půjdu do vodostálé překližky která je podstatně trvanlivější.Když jsem si obkládal Sprintera zevnitř a byly tam nějaké výřezy tak jsem je na překližku přenesl jakoby pantografem ale to byly plochy,takhle u toho rámu o tom dumám a dumám už dlouho.Víš jak to je s měřením to nikdy není tak přesné jako šablona.Teda abych nebyl za blba musím podotknout že to chci dělat z jednoho kusu.Kdybych to rozdělil tak bych si s tím taky pomocí měření poradil.Ale prostě jeden kus je jeden kus.Jo a ještě dodám že to je sice TJ ale chci to dělat až k předním sicům protože zadní nevozím.
Honza 68

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Honza 68 »

Klobouk dolů..... já na to nemám ani prostory kde bych to tvořil a obávám se že ani ruce. :confused:
Takže já toho truhláře časem nejspíš hledat budu.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Henry »

Jiří, tak jsme přinejmenším dva ... :up: Chystám se na to, hned jak pořeším trubkový rám na střešní zahradu. Akorát bude třeba dát pozor, aby šel sklápět softop ... uvažuju to udělat taky až k předním sedadlům, možná i trochu vyšší a nebo spíše jako nástavbu, aby se dala přidat další řada např. šuplíků, třeba pro expedici. A mezi to ještě vysouvací desku na pojezdech, třeba na vaření atd. Nebo možná tu desku úplně dolů.
Jinak Harley dobrá práce ... :up:
Foto jsem našel jen tak pro inspiraci, je to sice na něco jiného, ale každé info dobré ....

Obrázek
tady docela šikovná skříňka na uzamčení
Obrázek
a tady řešení přepravek od výrobců ...
Obrázek
Obrázek

tožtak
________
O///////O
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Henry je to vymyšleno!
Pořád jsem žil v tom že Soft je řešen jako u YJ (tzn. nutná montáž lišt kde je Soft přichycen) ale po studiu katalogů a různých fotek jsem si uvědomil že je to stejné jako je vidět na Harykovo fotkách-tudíž jednodušší.Soft při skládání nebude dělat problém protože si lehne na tu desku.Udělám to dělené jako Haryk a tím odpadne problém s vyměrováním děr pro rám.No už to vidím v barvách.Teď jenom počkat až budu sundavat Hard a jdu do toho.Počkej až to vyrobím sobě a Bobovi a potom přijedeš k nám na víkend a zrobíme to tobě.Takže to vidím takhle-Bob první tzn. docela bazmek :bit: :eek: :cry:
Já druhý tzn. vymlsanější :lol: :rolleyes:
Ty třetí tzn. nejvymlsanější mega kousek :up: :up: :up:
Po Plzni jdem na to né?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Sem rád že se líbí a že sem o tomhle nepřemejšlel sám.
Ty OSB desky jsou taky dost vdě odolný.Minulý léto sme snima přisatavovali chatu a v podstě celá je skoro s nich a celou zimu pršelo na stěny a vodě odolávaj.Trošku mi vadí,jak se na hranách štípou ale než jsem je namontoval,tak jsem je natřel ještě bezbarvým lakem na lodě. Jednak aby se dál neštípaly neměl s nich třísky v rukou a druhak,aby se líp na nalakovanej povrch chytlo lepidlo až to bude finálově čalounit..Ale překližka rozhidně bude lepší.Tohle měli hned po ruce v Bauhausu a taky se to dobře řeže,tak sem to vzal. Auto topit nehodlám a trocha venkovní vlhkosti s tím nic neudělá.

Myslím,že ten zadek a způsob uchycení a skládání střechy je u TJ a JK stejnej,nebo hodně podobnej. Taky jsem si zjišťoval,kam jdou při složení vzpěry a ty opravdu zůstaávaj na hraně korby.Nejdou dovnitř,takže zadekování jim nevadí.
Rozhodně bude lepší Jirko,abys to udělal se dvou dílů tu vrchní desku.Právě kvůli tomu obkroužení rámu a navijáku pásu a taky abys tam tu desku nějak strčil.

Když se na to nevrhneš hned,tak to budu vyndavat a dolaďovat ještě nějaký detaily,tak můžu tu díru obkreslit aby to bylo jako šablona.Mělo by to bejt stejný i pro TJ tak by to mohlo ulehčit práci. Já to taky postupně obměřoval a šablonu jsem měl jen kousky s toho profilu.

Pomalu taky stojím nad myšlenkou,že to skládací dělat nebudu a jen udělám za zadníma sedačkama výklopný dvířka,aby se mohly naložit delší věci a nebo se dalo v autě přespat.

Na vrch rozhodně plánuju dát něco jako tohle:

Obrázek
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Henry »

Jirko, skvělé .... teda ten Bob se má .... vidím, že mu děláš servischlapa ... nebo slouží jako pokusná ovca? :cheche:
Jo ještě mě napadlo, já sundal definitivně i zadní navíjení pásů, bo zadni sedačku taky nevozím, z podlahy samozřejmě taky ... takže se zjednoduší to obřezávání těch sloupků. A zespodu té horní desky bych popřemýšlel umístit vysouvací desku, něco na způsob vysouvacích poliček na klávesnici u pracovních stolů. Ty posuny se dají běžně sehnat. No budu dumat dál a dál už se těším :up: :up: :up:

tožtak
________
o///////o
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Harleyi díky ale nelam si s tím hlavu jak čteš tak už tam pásy nemámetakže jde jen o de facto kulatou díru na trubky rámu.
Přístupné to bude po otevření zadních dveří ne?Tak proč dělat díru od sedaček?Ta výsuvná deska Henry je dobrej nápad ale asi bych to neřešil klasickýma pojezdama z nábytku.Bude stačit hliníkový profil tvaru U. U těch nábytkových bazmeků je malinko problém s výškou (mám tam plynovou bombu) a myslím že i v budoucnu s poruchovostí protože to není stavěné na klepaturu kterou tomu Jeep poskytne :lol: .Účko bude OK.Zahrádka je moc pěkná Haryku ale já si zvětším uzamykatelný,vodotěsno prachotěsný prostor tím že tam budu mít napevno americkou armádní duralovou bednu.Je stohovatelná takže velká expedice 2 na sobě normální ježdění 1.Budu jí tam nechávat i pod hardtopem.Uvažuj o tom protože stříknutá do Rescue Green by tam sedla jak prdel na hrnec.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Harley »

Tak u Unlimited to přední čelo otevírací má význam.Když sklopím zadní sedačky,tak mám další skoro metr dýlky.Když bych vezl něco delšího,třeba lyže a nebo bych chtěl v autě spát,tak mám takhle plnou plochu korby.
U krátkejch to už význam nemá.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od cihlík »

Klobouk dolů Harleyi :up: ....co mám wraníka taky jsem už přemýšlel jak to mám vyřešit s tím otevřeným kufrem :confused: . Sice ho nemám dlůhého jako ty (myslím JK :cool: ), ale jako inspirace jak na to to bohatě postačí :wink: ....dík za fajn tip :up: :up: :up:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Cihlíku nemám strach,protože jestli ti to půjde s pilou a vrtačkou tak jako s perem a klávesnicí myslím budeme ,,všeci kókat" :up: :up: :cheche:
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od cihlík »

Tož to jó...na klávesnicu su machr :lol: .....jenon najít ty pravé fošny :wink: ......přemýšlím jen, jestli by nebylo možno použít místo dřeva PP desky z kterých jsou u nás v práci udělané oplachové vany. Polepit tím kobercem by šly taky, navíc by jim nevadila voda a místo šroubování do sebe by se mohly k sobě pěkně svařit a utěsnit. Když má člověk přímočarku a svářečku na plasty je to celkem fajnová práce. Chtělo by to nejspíš ale 20 mm desky, aby něco snesly. To by mohlo pak i unést nějakého blbce, který by na to první vlezl a takových se najde :bit: :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytování korby u JK Unlimited

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Ten plast mne taky napadl ale pokud jde o obrábění je přeci jen dřevo dřevem.Navíc myslím že 20 mm v plastu bude i docela vážit.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti