Vůle v převodovce řizení

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů YJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
pajucha

Vůle v převodovce řizení

Nový příspěvek od pajucha »

zdravím všechny vraníky,prosím o radu jak odstranit vůli v převodovce řízení servo yj díky za radu P.Ludvig -pajucha z Pardubic :down:
pajucha

Re: vůle v převodovce řizení

Nový příspěvek od pajucha »

čau chlapi to fakt nikdo nemáte zkušenosti s tou převodovkou :question: jinak se mě to stalo když jsem zešikma přejížděl vyjetý koleje v terénu,tak řízeí dostalo pěknou pecku,a že mám vůli na řízení jsem poznal až na silnici. :eek:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v převodovce řizení

Nový příspěvek od Harley »

Vůle v jeepovejch převodkách se v podstatě štelovat nedá. Jde pouze,je-li v celým rozsahu rejdu převodky.pokud ale jí máš jen uprostřed a na krajích není,tak štelovat nejde.Kdybys vymezil vůli,která je uprostřed,tak v krajích převodku budeš zadírat.
Zapomeň na ten šroub s kontramatkou,co je na víčku převodky. Sice laždej moula v servisu s ním zakroutí ,jelikož si myslí,že se tím vymezuje vůle ale jediný čeho dosáhl,je zkřížení hřídelů.Sice na první pohled vůli vymezil ale tím,že ty hřídel skřížil.takže pak je to pro převodku krátkej proces.Tenhle šroub slouží k nastavení souososti při sestavování.
Jestli máš vůli v celým rozsahu chodu,tak postup na seřízení je v manuálu.Dost dobře to popsat nejde .
Ludvig-pajucha

Re: vůle v převodovce řizení

Nový příspěvek od Ludvig-pajucha »

diky za odpověď.zatím jsem na ní nesáh, ale ten šroub mě lákal, no manuál mám akorát si tu pasáž musím nechat přeložít.tak mě napadlo jesli není v háji tlumič řízení.ten by takový rázy měl utlumit ne :question:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v převodovce řizení

Nový příspěvek od Harley »

Tlumič nevymezuje vůle. Pomáhá ale nic neodstraňuje. Je-li podvozek a řízení v pořádku,tak to sním jede stejně jako bez něj.
pajucha

Re: vůle v převodovce řizení

Nový příspěvek od pajucha »

to mě je jasny že tlumič nevymezuje.já myslel když jedeš přes nerovnosti tak by měl chránit převodovku před narazy.jnak čepy vový+geo.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler YJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů