JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
LUKI

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od LUKI »

Příčinou může být celá řada věcí, co tam máš obuté za pneu , a co obsahovala ůprava podvozku ???

P.S.: Jirko jestli bude čas tak se rád zůčatním :wink:
Marek Pegas

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Marek Pegas »

... tak po dnešní návštěvě v Autoviper to vypadá na tlumič řízení. Ten originální to přestože ještě "nevytekl" to prý nezvládá s ohledem na zatížení předku (naviják, nárazník + krycí plech) a lift.
Nechal jsem znovu vyvážit kola, snížil tlaky z 2,4 na 2,2, trochu se to zlepšilo, ale problém tam je pořád. Nyní čekám na zprávu z Autoviper, jestli existuje nějaký "heavy duty" tlumič řízení přímo na JK nebo se to bude muset řešit "nějak jinak" ... Tak jsem zvědavý, nicméně do té doby alespoň dodržuju rychlost a dálnicím se vyhýbám :wink:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Standa »

Heavy duty by měl snad existovat už i pro JK. Normálně byli vždy k mání pro YJ i TJ, mám ho na TJ taky.
Je otázka zda je to opravdu tím, ale nic výměnou za Heavy duty určitě nezkazíš. :up:
LUKI

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od LUKI »

Normálně ten tlumič jde v poho sehnat já tam mám zesílený Rancho práce na 10 minut. cenofka někde kolem 2,5 tis.

Spíše si pokládám otázku jestli že tam máš origo gumy , tak není něco v pořádku, protože mně to fungovalo na origo gumách i s vyteklým tlumičem ... .
Problém se projevil až když jsem tam dal diagonální maxxisy c.c. v 35ti palcích. Tyhle gumy nešly vyvážit právě proto že to byly diagonály a ten vyteklý tlumič způsoboval to rozkmitání .....
Marek Pegas

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Marek Pegas »

... už jsem se smířil s tím, že budu muset postupovat vylučovací metodou. Takže dám tlumič a uvidíme co dál ...
Marek Pegas

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Marek Pegas »

Ahoj,
tak mi dnes u AutoViper v Radotíně namontovali nový tlumič řízení - dali tam RANCHO RS 5510. Auto se výrazně zklidnilo, řízení je pevnější a přesnější. Dnes to ješte otestuji na dálnici v rychlostech okolo 120-140, ale zdá se, že problém rozkolísání po přejezdu příčných nerovností je vyřešen. Původní tlumič řízení měl znatelnou vůli (docházelo tam při stálé síle stlačování nebo vytahování k cca 2cm "výpadkům" v plynulosti pohybu, což jsem vyzkoušel i vlastníma rukama).

Takže jdu pokračovat se snorkelem a případně zadní uzávěrkou.
Všem zatím díky,
Marek

P.S. K tomu tlumiči je potřeba přikoupit úchyt (tie rod bracket with U-bolts), jelikož původní úchyt z originál tlumiče nepasuje a musel by se nějak na koleni bustlit. Proto jestli to někdo budete řešit, tak objednávejte obojí najednou, ať nečekáte a vyjde to cca na 6tisíc obojí i s prací.
LUKI

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od LUKI »

Tak to máš asi nějaký jiný než já Marku, schválně se podívám na označení. Mně to Rancho pasovalo na origo držáky a cenovka byla někde kolem 2,5 :confused:

p.s. Jinak ten origo tlumič asi stojí fakt za howno , nebo nějaká mizerná várka mně taky odešel po chvíli ,prostě vytekl.
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Marek »

Mě vytekl tlumič řízení na JK ve 13 tis km.Sice jsem nepozoroval výrazný změny chování /občasný vibrace volantu okolo 100km/h a to jsem příčítal špatnýmu vyvážení kol a možná méně citlivé reakci kol na pohyb volantu/,po výměně se auto začalo chovat lépe a protože mám ještě zaruku,nechal jsem vyměnit tlumič zadara za původní,tak uvidíme jak dlouho vydrží :question:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Harley »

tak pod vaším oblbnutím :lol: jsem zkusmo sundal tlumič řízení.Trochu jsem si říkal,jestli to lehký tažení ke straně není způsobený ním,když vám tak odcházej. No, tlumičem to není ,ten je po skoro 70tis.km a dvou letech stále jako novej bez náznaku opotřebení.

Každopádně jízda bez tlumiče byla absolutně stejná jeko s ním,nepoznal jsem rozdíl a ni se neprojevila nějaká nepohoda od podvozku nebo řízení. Možná jde lehčejc točit volantem na místě. Což je známka fungujícího tlumiče.
Marek
brňáci
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2009, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Marek »

Tak se asi shodneme,že Jeep jen nejen největší skládačka na světě,ale i pěknej hlavolam,kterej nás spolu s většinou "perfektně" pracujících autoservisů stále nutí procvičovat mozkový závity a také zvyšuje naši psychickou odolnost,ale i přes to bych do toho šel znovu a znovu. A taky o čem by se pak tady psalo ? :lol:
LUKI

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od LUKI »

No to máš pravdu dodělávám ho od té doby co jsem ho koupil, a už si říkám že kdybych se na to bejval vyprdnul a nechal ho tak jak je možná bych udělal líp :lol:
Začínám mít pocit že čím víc se to upravuje, tak tím víc nacházím slabin. Už se na to mám chuť vyprdnout, protože docházím k názoru že tudy cesta nevede.... . Začínám chápat filozofii Harleye ve smyslu a způsobu ůprav jeho vozů.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: JK Unlimited 2008 / šnorchl + dodělání př+zad. uzávěrek

Nový příspěvek od Jirka »

Ty bys chtěl JKčko :eek: :rolleyes: :confused: :eek: :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host