Zabezpečení

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

Máte nějaký doporučení na elektronický zabezpečení interiéru? Něco jako mikrovlný nebo ultrazvukový čidla,který zpustí alarm ,když někdo jen nakoukne do auta ,když je sundaná střecha?
Taky je důležitý,aby to bylo nějak kompatibilní s originál systémem. A nebo úplně nezávislý.
Honza 68

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Honza 68 »

Já bych se s dovolením připojil. Přemýšlím o satelitním zabezpečení mýho budoucího stroje. Tak bych se chtěl zeptat jestli s tím máte někdo zkušenosti a jaký?

Např.
http://www.autolocator.cz/index.php

http://www.altea.cz/
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

usranger píše:Co mám vypozorováno (i od majitelů jinejch otevřenejch aut), tak čím víc otevřený auto, tím spíš bych řek, že se víc lidi bojej do něj vlízt. Já měl kdysi panickou hrůzu nechat někde auto bez střechy, ale časem jsem si zvyk. Nakonec ho třeba před obchoďákem nechám bez střechy, bez dveří, bez okna.
Což o to. Já taky celý léto parkoval TJ před barákem buď úplně bez střechy a nebo aspoň bez bočnic. To neznamená,že bych byl v klidu. V autě nic nenechávám,přesto mi nějaká smažka chtěla vyškubnout rádio a vůbec mu nevadilo,že nemá čelní panel :rolleyes: .Naštěstí u TJ se dalo rádio přišroubovat i v zadu.Jen díky tomu ho neodnesl.Nicméně,dokurvil redukční rámeček a i obal rádia.
Takže já se nebojím že mi tam někdo něco ukradne ale chci zabránit tomu aby tam vůbec někdo vlezl a něco zbytečně poškodil. (no nezabráním tomu ale redukovat to můžu.)
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

Tak jsem dneska namontoval a zpojil tyhle dvě věci:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/pagery-gsm/beeper.html
a tohle:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... mws-2.html

Tak jak sem chtěl a měl požadavek,tak je to nezávisle na systému auta a je to jen přímá informace pro mě,že se s autem něco děje.. Nic to neblokuje,do ničeho to nekecá je to jen napojený na 12V v autě.
Zapojení je triviální,jen najít vhodný místo a dráty na který to napíchnout. Nebudu tady veřejně psát,kde jsou ty dvě krabičky umístněný ale funguje to dobře. Trocha laborace s nastavením citlivosti ale jinak dobrý. Mikrovlný čidlo má dvě hlídací zóny,vnější ,už jen na přiblížení a druhou vnitřní.Vnější je hodně citlivá i v nejslabším nastavení a bere už na vzdálenost kolem metru od auta. To je trochu nepraktický a tak jsem jí vypnul.Bohatě to uhlídá jen vnitřní,která občas dokáže detekovat těsnej pohyb i venku.
Beeper funguje přesně a v celku na velkou vzdálenost. Každopádně tam,kde potřebuju,to maká. Před barákem a před firmou.

Jinak bych ještě veřejně pochválil firmu http://www.levnealarmy.cz . Rychlá reakce na objednávku a i na technický dotazy.
LUKI

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od LUKI »

Tome ty tam máš v Xku origo alarm? Nebo jen centrál?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

Centrál s imobilizérem a alarmem.
Proto jsem chtěl nějakej přídavnej systém,kterej origo doplní(ten nemá pohybový čidla) ale nebude na něj napíchnutej a bude pracovat separátně.Nenaruší origo alarm a hlavně se nerozesere elektrika.Bude to malý,jednoduchý,když to klekne,tak auto přesto pojede a taky aby to nebylo moc drahý.Tohle všechno to splnilo.
Když to bude fachčit jak má,tak mám do vysílače ještě možnost připojit dveřní spínač,haubny a nebo náklonový čidlo.Taky tam prodávaj GSM modul ,kterej mi pošle SMS v případě alarmu a i se souřadnicema ,kde se auto nachází. http://www.levnealarmy.cz/eshop/pagery-gsm/ts-gps.html


Když tě mám na drátě Luki,má origo rádio v JK kód? Hloupá otázka,vím,všechny předchozí Jeepy ho měly ale já ho k tomuhle nemám přitom mám k autu spoustu origo papírů a druhak,hledal jsem všude možně,v návodech,manuálech a fórech,jak se PIN do rádia zadává a jestli se nedá vyvolat a změnit a nikde ani o jednom ani zmínka. Proto mě to vede k tomu,že rádio je bez kódu.
LUKI

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od LUKI »

Jdu se podívat do auta, jestli mám v papírech někde nějakéj kód mnt..., jinak jak to vypadá já tam žádnej alarm nemám, pouze origo centrál na klíči a medvěda ...
Ještě že doma hlídá kavkazan :cheche:
LUKI

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od LUKI »

Tak v papírech taky nic nemám, nic jsem nenašel, v návodu taky o kódování nic nepíšou, ale pojedu k Hoškovi na garančku tak to prověřím . Jinak jsem měl už odpojenou baterii a kód to po mně nechtělo (pokud není uvnitř nějaká malá udržovací baterie pro paměť)
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

:lol: To já zase zabezpečuju auto proti Kavkazanům a jinejm východním národům :lol:

Když otevřeš zamčený dveře dálkou,klíčem,tak ti nic nezačne houkat? na palubce ti nebliká kontrolka?
LUKI

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od LUKI »

Pejsci z východu jsou spolehlivý, ti si zloděje i uklidí :cheche:

Jinak opravdu alarm nemám , ty ho máš sdružený do klíče na jedno tlačítko, nebo máš škatulku navíc ?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

Je to všechno v klíči/dálce.
Obrázek

(na tý fotce jen ten klíč,já jinou fotku nenašel,tam to je od dálkovýho startu)

V dálce je ovládání centrálu a alarmu a v klíči samotným je čip k imobilizéru. Ten bys měl mít standartně.

Nevím jak EU verze ale u Sahary a Rubiconu by měl bejt alarm standartně u X příplatkově. Já mám příplatkovej paket "S" a tam krom jinýho je i alarm.

Co to rádio?
LUKI

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od LUKI »

Takže jsem volal do brna a je to Tomáši následovně:

Ty jako uživatel kód nepotřebuješ pro odpojení reproduktoru mantáž a demontáž ve voze ve kterém je umístěno se nic neděje. Je nastaveno a komunikuje a páruje se s řídicí jednotkou daného vozu. Avšak ve chvíli kdy by jsi chtěl to rádio zapojit do jiného auta, nebo provést nějakou softwarovou změnu v rádiu, tak je tento kód zapotřebí, na vyžádání v servisu Jeep za poplatek 1200 ka. ti ho ze státu zjistí. :lol:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Harley »

Super! :up: Tak to je dobrá zpráva a tak trochu jsem tušil,že to bude. Díky moc za info. Já to chtěl jen vědět kvůli odojení baterky a tak pod.,když se třeba jen rádio vyndá. Teď jak sem dělal ten alarm,tak sem se kolem rádia mrcasil a bál se ho odpojit abych ho nezablokoval.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Jirka »

Jo jo, taky potvrzuju - rádio no problem v daném voze a immobilizer je ve skříňce pod volantem - spárovanej s klíčem - PIN kód obtížně dosažitelnej ve státech - ale dosažitelnej.....
Dr.Ti.

Re: Zabezpečení

Nový příspěvek od Dr.Ti. »

Řešil někdo z majitelů JK zabezpečení mechanickým zámkem zpátečky?
Respektive, jde tohle zabezpečení u Manuálu realizovat? A jakým typem-Medvěd,Construkt,Defend-Lock?
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host