Vakuum rezervoár

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Vakuum rezervoár

Nový příspěvek od Henry »

Tak jsem dostal od Wraníka skoro v podvečer Vánoc dáreček v podobě černé skřínky, kterou jsem objevil pod plechovým nosičem baterky.
Ááááále sranda musí být ogaři, ne? :wink:
A tak prosím, žádám, žadoním všechny kamarády a přátele, naše JWC technické guru, kteří znají naše wraníky do šroubku, aby mi s laskavostí a chápajícím úsměvem prozradili účel téhle černé piksly. Pokusím se přibalit obrázky.
Nejprve jsem po vytažení staré baterie, objevil rezavějící plechový tácek, a tak nezbylo než ho pracně demontovat i přes zarezlé šrouby (jak jinak, je to wraník) a po sundání se objevila ona černá plastová bedýnka, přichycená na spodek podběhu. Divné na ní bylo, že do ní nevedly žádné dráty či hadičky a ještě divnější, že ani z ní nevedly žádné dráty, ba dokonce ani ne hadičky. Po nějaké chvíli, kdy jsem už měl půl kýbla hlíny a prachu, který jsem vybral z toho držáku a jeho okolí, jsem si všimnul, že mi visí jakýsi divný tuhý kablík-nekablík vedle příčky do kabiny. Na jednom konci gumová rozpraskaná průchodka a druhý konec mizel po rozbočení či sloučení se stejným divným kablíkem přes stěnu do kabiny. A nad tím průchodem hrozivý nápis - POZOR VYSOKÉ NAPĚTÍ - . A do prdele (sem si řekl samo, že v duchu) a vzpoměl jsem si na obálku, která mi přišla předevčírem z ČEZu. No ale klídek, ten divný kablík neměl evidentně žádný kovový kontakt, aspoň teď ne, možná někdy dříve. Jeho třetí konec končí přes nějaký bazmek v motoru (možná asi nejspíš).
A tak mi prosím kamarádi prozraďte, s blahoskloným srdcem a velkorysostí hodnou času vánočního, na co že je ten posranej kablík s tou zkur....u černou plastovou pikslou, do které se dá ten pos...ý kablík tak nějak strčit-nestrčit-nasunout-nenasunout.

Přeji vám všem hezké vánoce a ať také najdete pod stromečkem nějaké hezké překvapení :up: :up: :up:

tožtak Henry

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Harley »

:lol: :lol:

Tak ta pixla je rezrevoár na podtlak a ten drát k němu je trubička,která je napojená do sání ,který ten podtlak vytváří.někdeje pak zpětnj ventilek,aby to neuteklo.
Tenhlezásobník potřebuješ aby ti správně a plynule chodil tempomat a mohl si ovládat klapky topení popřípadně,máš-li je tam,tak ventily k emeisním záležitostem.
Jestli tu trubičku máš odpojenou,tak si permanentně nasával falešnej vzduch,což není zrovna príma pro motor.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Standa »

Tak chlapi to jte mě dostali,
Musím říci, že vůbec nevím jestli tam ten bazmek mám nebo ne. :eek:
S tímhle jsem se teda nepotkal.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Henry »

No ogaři, co na to říct.... :wink:
Stando, aspoň ty si mne potěšil .... až ju najdeš, dej vědět .... :cheche:

No harleyi, trochu španělská vesnice, ale tempomat moje TJ2002 s 2,5l teda fakt nemá, no klapky na topení to teda nevím jak bych to zkusil .... a s tou emisí či co jsem teda úplně v pr....i.
Ale díky moc za info, já věděl, že se někdo najde, nezklamali jste ogaři. Ale teda ta hadička tam skoro vůbec nedrží v tom zásobníku, strká se teda doufám z boku na takový výstupek.... doufám :wink: Jo a na co je teda ta hláška o tom vysokém napětí?

tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Harley »

Vždyť to tam máš napsaný ve třech jazykách :rolleyes: . že máš vypnout motor před tím,než se dotkneš zapalování.
Klapky ventilace zkoušet nemusíš.Jestli to máš odpojený,tak ti při vypnutým motoru nepřepínaj. A i za běhu budou blbě a pomalu.
Nasávat falešnej vzduch do motoru je špatně.Jedeš na chudou směs,máš nepravidelnej volnoběh a zvyšuješ spotřebu.
Hadička tam bude těžko držet,když je roztržená.Dej novou.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Henry »

Jo táááááhle to je tedy.... no to by mě fakt nenapadlo si vypnout motor před tím než do něj polezu :cheche:
Já myslel, že ta poznámka o napětí se týká tý hadičky... bo to je hned nad ní ...
O chudý směsi jsem už něco slyšel, to má teda fakt blbý ten motor ... to mu nezávidím :wink:
Roztřepená je akorát ta gumová koncovka, ale ta by měla asi právě těsnit co? No zkusím ji slepit vteřiňákem a obalit kvalitní páskou zvenčí, to víš tady u nás na kotárách mi nikdo novou hadičku hned tak nesežene :cheche:

Ale Harleyi díky za vysvětlení, myslím tedy, že jsem pochopil význam a funkci této na první pohled naprosto zbytečné pixle.
Se mi bude fakt hned lepší spát :wink:

tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Harley »

Mňo,je to myšlený tak,že nemáš odpojovat části zapalování,když je zapnutej motor a nebo sahat na kabely ke svíčkám.To zas tak od věci není to tam napsat,nehledě na to,že jsou na to předpisy.

Nevím,jestli si neděláš prdel ale chudá směs je docela vážnej problém a může tě čekat třeba propálení pístu,uhoření kontaktu svíčky,podpálení ventilů ,zničení katalizátoru a ještě by šlo jmenovat.Lajkovi by mělo stačit,že platí víc za větší spotřebu.Minimálně to,by mě sralo.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBox pod stromeček

Nový příspěvek od Henry »

No trošku si prdel dělám ..... :up: Ale ne z tebe, to prosím tě ne. Spíše ze sebe, protože nebýt toho, že jsem začal vyndavat tu baterku a posléze i ten plechový tácek, který ji drží, tak jsem tu pixlu neobjevil. No a že je to skladiště na vakuum to mě fakt nenapadlo, spíše vzhledem k tomu upozornění o VN jsem si myslel, že je to spíše vysokonapěťový kablík a že mi vypadl někde z řídící jednotky, která je hned vedle. Ale podle všeho jsem ho asi vytrhnul jak jsem mordoval ten tácek, jeden šroub jsem musel doslova rozbrousit malou rozbrušovačkou abych ho dostal ven (klasika). A navíc asi fakt moc v té bedýnce nedržel vzhledem k té popraskané koncovce. Ale nechápu, proč ti mamlasi tahají podtlak až na druhou stranu auta, vždyť si tím o to více koledují o netěsnosti apod.. Důsledky chudé směsi mi tedy upřímně opravdu nejsou známy, až teď co jsi popsal. Ale zbytečná spotřeba mě samo sere taky. Hned zítra se na to pořádně kouknu, než tam vrazím novou baterku.

tožtak
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 722
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vakuum rezervoár

Nový příspěvek od Henry »

Tak jenom pro závěrečné info o blackboxu, který jak se ukázalo je i pro některé další velkou neznámou, viď Stando ? :wink:
Ta koncovka je gumová a byla docela dost zteřelá a rozpraskaná a tak jsem ji polepil vteřiňákem, který dost dobře drží na gumu. Pak jsem to celé ovinul a olepil takovou speciální pružnou černou elektrikářskou páskou 3M, která to celé ještě zatěsnila a zpevnila. Potom to šlo nasunout na naši krabičku opravdu docela na těsno, předtím to teda určitě moc netěsnilo. No a ještě jsem to pak přichytil svazkovacím páskem k držáku baterie, aby se to zbytečně nechvělo. Tak to snad zase na chvíli vydrží.
Doporučuji všem, co mají již starší kousky wraníků zkontrolovat (u mne TJ2002). A díky všem za konzultace, nová baterie je na místě, už jsem ho byl procválat ... :up:

tožtak ogaři
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vakuum rezervoár

Nový příspěvek od Jirka »

No, co dodat.....v podstatě celej systém Jeepa je řízenej podtlakama, ať už emisní systém, z čehož vyplývá řízení motoru, nebo třeba ty klapky topení - Robine, 2 vteřiny???? U mně trvá přepnutí některé klapky topení či větrání i minuty.......O aktivním uhlí, do kterého jdou výpary z nádrže, několikrát spálené v motoru, než jsou přepuštěny do výfuku ani nemluvě.....U YJ je na podtlaku závislé i řazení předního náhonu....

Takže poučení pro všechny - všechny podtlakové hadičky je třeba pravidelně udržovat a kontrolovat. Některé ovlivňují chod motoru jen minimálně, některé zcela zásadně..... Prostě - amerika :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vakuum rezervoár

Nový příspěvek od Harley »

Jirka píše:
Takže poučení pro všechny - všechny podtlakové hadičky je třeba pravidelně udržovat a kontrolovat. Některé ovlivňují chod motoru jen minimálně, některé zcela zásadně..... Prostě - amerika :up:
Asi tak! :up:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vakuum rezervoár

Nový příspěvek od Standa »

Jo tak obecně je to celkem jasný, podtlaky jsou důležitý a vím, že speciálně u YJ toho bylo až běda.
Na druhou stranu, můj kámoš Bobin dával do 4.2 L YJ, tuším, že karbec Holley s přímým sáním (taková ta pěkná placka na karburátoru). U návodu na istalaci bylo popsáno zdemontování snad všech podlaků a hadiček, takže tam nezůstako prakticky vůbec nic. Následně už tam tekl jen benzín a to řádně + vzduch a auto jezdilo jako vítr. Vím, že když to tam namontoval, měl vedle auta haldu nepotřebnejch hadiček, ventilů a hejblátek. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti