Startér

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Startér

Nový příspěvek od Lelek »

Nevím jak kdo, ale u mě se dnes vyskytly problémy se startováním. Možná to bylo částečně při dovádění v brodu, že se mi mohla voda dostat do startéru, protože si myslím, že baterkou to nebylo, nebot´ kontrolky v přístrojové desce ani osvětlení nepohasínalo. Nebo usuzuji na ubroušené uhlíky ve startéru, protože při startování i v minulosti se motor převalí, pak jakoby zakopne a nakonec se vždy rozběhl. I v mrazech. Dnes bylo odpoledne tak 6 st. Celsia. Je složitá ev. výměna těch uhlíků a jakého jsou asi tak typu :question: Děkuji všem za odpovědi :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Obvykle vyběhaná ložiska ve starteru. Při zaskočení pastorek kousek otočí, pak se "zkříží" zuby pastorku vůči zubům setrváku, protože hřídelka není v ložiskách pevně a moc se tomu nechce otočit. Pak nějakej píst přeleze horní úvrať, tak to zase skočí a kousek pootočí......
Vyndat, zgenerálkovat - vyplatí se.
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Chlapci, moc děkuji za cenné rady :lol: Jen mám ještě dotaz, je-li to možné již při stavu tachometru cca 56.000 km :question: Předpokládám vaši odpověd´, že bude ANO. A nevíte něco kolem těch uhlíků, které, jak předpokládám také, tam jsou :question: Mám je někde shánět :question: Popřípadě kde :question: Jak vidno, jedna otázka jich vyvolává plno dalších..... ale kde chytat rozumy, když ne tady, že :question: :lol: A také to ložisko - kde se dá sehnat :question: Mají ho např. v RDR u Lukáše :question:
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Standa »

Lelku,

Máš dvě možnosti :
Pokud je to starterem ?
1 - koupit nový starter (komplet). V RDR ho mají - kdysi jsem za něj do YJ platil něco okolo 2 tisíc. Byla to ale cena od Lukáše pro mě - tak nevím jak by to vypadalo dneska. Případně koupě ve VSP v Plzni - odhaduji tak 6000 - 10000 kč.
2 - nechat udělat repasi - běžně se to dělává. to představuje rozpertlování, vyčištění, nová ložiska, uhlíky příp. pastorek apod.
Dělá se to jako komplet. V Plzni tě mohu doporučit buď auto elektro u Jezírka na Lochotíně (nevím jestli tam ještě jsou), nebo Autoelektro - Trdlička - Šlovice. Tam mě dělali starter 2x a vždycky to bylo 1A.
Na to že budeš sám někde shánět ložiska a uhlíky zapoměň.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

já měl problém s kotvou :frown: . Rozebrat vyčistit a prolejt WDčkem mi tehdá pomohlo :wink: . Ale tobě raději doporučuji nechat to odborníkům. Na kilometrech nezáleží, voda je prevít a jestli tam zatekla? Tim si buď jistej!
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Tak problémy vyvrcholily tak, že startér utichl navždy. Wraníka jsem dal do odborné firmy hned v neděli, kdy mě přestalo bavit roztlačovat auto přes víkend. Dnes mi šéf volal, že má pro mě startér nový a dokonce to má být dnes i hotové. Kdyby prý objednával jen vadné díly, tak by to došlo za týden a cenově by to také levnější nebylo, tak budu mít aspoň nový startérek. Cenu zatím nevím, ale prý to bude solidní. Věřím mu, vypadal také solidně a ochotně. A to potěší. :lol:
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Tak přátelé, je to neuvěřitelné, ale teprve dnes jsem dostal fakturu se 14-ti denní splatností za opravu / výměnu / nového startéru. A abych dokreslil tu již výše diskutovanou solidnost, tak cena i s prací byla 6.569,- Kč vč. DPH. :up: Pokud někdo budete potřebovat doporučit výborné autoelektro, dejte mi vědět. Ale aby nebylo vše tak zářné, tak mě dnes jeden sestřelil kamenem a budu měnit přední sklo. Ale už jsem domluvený s Tomášem a svěřím se do jeho péče. Tak zdravim. :lol:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

No, nevím, obvykle se mění uhlíky a ložiska za ca 1.500,-........Na tom obalu startéru není co zničit a pastorku se taky téměř nemá co stát....

Ale asi jsi tam toho měl víc...
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

Měl - byla tam vypálená a zcela zničená kotva a tudíž bylo lepší dát nový startér. Ted´ to chytá bez problémů. Je hrozný pocit někam jet do terénu / i jinam /, když víš, že kdyby cokoli, tak nenastartuješ a pomoc nikde a nikdo kromě traktoru by za tebou nedojel... Ale nesnáším volat traktory......... Nerad obtěžuji cizí lidi a nemám rád púocit závislosti... Jak ostatně my všichni Wrangleristi :up:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti