Zrcátka

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů TJ

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Zrcátka

Nový příspěvek od Tony »

Chlapi.. dnes jsem zhodil dolů zrcátka, protože ty držáky jsem chtěl znovu stříknou. A tak montuju a v domnění, že ty dva šrouby zespodu vedle kulového čepu s kterým šteluješ zrcátko že oddělím rameno od zrcátka tak je povolím. A průser. Ty dva šrouby aretují ten kulový čep. Zrcátko blimbá na čepu, uvnitř chrastí asi vytočené matky a jak teď do toho...
Poradíte?Dík Tony
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

.. takže dal jsem pár dnů na nějakou odpověď, ale dnes mi to už nedalo.
Mám teď pro vás dvě zprávy ... dovnitř zrcátka se nadá dostat :up: a ta druhá zpráva .. kde seženu nové sklo :cheche: . Sklo prdlo, ale matky jsem vrátil na šrouby, utáhl a již to neblimbá :lol: ... jen to sklo je v ... :down: Dik Tony

P.S. Robi, oprav mi moje bydliště na nástěnce... Hustopeče :wink: Dik
Tony
malej kecal
Příspěvky: 29
Registrován: 16 led 2007, 12:52
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tony »

.. a tady jsou ty fotky
Ty dva křížové šrouby vedle toho čepu jsou na zafixování zrcátka. Čím víc dotáhneš, tak je pevnější. Moje blbost byla, že jsem jeden povolil až jsem z něho vytočil matku. A to je konec. Matka lítá v prostoru rámečku a skla. A tak řešíš dilema co je levnější - viz foto :lol:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Help. Členové klubu, zvláště vy technicky zdatní a zkušení. Help.
Za pár dnů je tu jaro, léto a jiné teplé dny. Vyzkoušet si Wraníka, jak mu to jede bez dveří, toť můj plán.
Vnější zrcátka mám připevněna na dveřích :down:
Obrázek
Existuje nějaké jednoduché, elegantní, levné řešení, jak je přesunout na místo, kde budou přišroubována v okamžiku jízdy bez dveří?
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Mrkni do katalogů - např. u Tomáše Hlaváče do 4WD nebo na jejich net. Je spoustu elegantních řešení - spoustu druhů druhých zrcátek - na přední pant pod okno, do pantů, na bok auta, atd atd.....
Většinou se ale šroubují, takže nutno udělat nějakou montáž.
Taky existují univerzální držáky - přesadíš originál zrcátka na rám, můžeš pak používat jak se dveřmi, tak bez - nicméně jednak neotevřeš dveře až tak moc a jednak do pravýho stejně pak nevidíš skoro nic...Má je Robin - poptej se ho.
Jinak upozornění - do jakýchkoli zrcátek než těch origoš na dveřích není vidět absolutně nic :lol: Nicméně v tom okamžiku jedeš většinou i bez plachty, takže zas kolem sebe dobře vidíš. Jen třeba couvat potmě na zrcátka do garáže je skoro nemožný - tam prostě nevidíš :lol:
Fox

Nový příspěvek od Fox »

to Semiš: když jsem měl ještě TJ-čko tak jsem si na to udělal takovej forichtung z kousku trubky a nějakýho delšího šroubku.
Když se podíváš tak na tom rameni od zrcátka je zespod matka kterou je to přitaženo k tomu co je našroubováno na dveřích, tu povolíš a zrc. vytáhneš. Vznikne ti v podstatě čep na konci se závitem.Podle průměru toho dříku si vybereš vnitřní průměr trubičky a dýlku tak aby ti ven čouhal kus závitu.K trubičce přivaří šroubek tak aby ti jeho závit vycházel na prostrčení pantem dveří a dal se dotáhnout.U toho šroubku je důležitá hlavička,která ti dělá mezeru mezi pantem a tím udělátkem. Chce to trochu měřit, někoho šikovnýho kdo umí se svářečkou a trochu barvy. i s montáží na auto cca 30 min. :up: a dá se to i pochromovat :cool:Obrázek
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Jirko, Foxi, oběma Vám děkuji za nápady a komentáře.
Jak se znám, budu teď spíš prohlížet katalogy a vyřeším problém nákupem. Upřednostním zřejmě vzhled. Že v tom nebude nic vidět mě příliš netrápí a nebýt zákonné povinnosti je mít, jezdil bych bez nich. Bez dvěří si hodlám užívat jen pro joy ridy a tam si situaci za autem ohlídáš i jinak.
K čemu jsem se rozhoupal a jestli to bude ještě letos Vás budu informovat.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

no a nebo parádní půlky dvířka co na ně jdou našroubovat original zrcátka, že jsi nic neřekl - mam je skladem a hoh sis je otestovat!
Birddog
malej kecal
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2007, 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Birddog »

:up: Sakra, mám už rok sundaný pravý zrcátko, protože se tak blbě klimbalo. Snad to tedˇpo studiu všech informací dám do pořádku. Už někdo z vás vyměňoval u dveří YJ misku kliky za novou ? Zdá se mi, že to je podobná "lahůdka". :down:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler TJ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů