Naviják

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Josef
malej kecal
Příspěvky: 18
Registrován: 15 pro 2006, 19:28
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Naviják

Nový příspěvek od Josef »

Mimochodem, samozřejmě řeším co s autem dále,...dost věcí už mám nakoupených, přemýšlel jsem o navijáku .....umí některý z pánů odborníků poradit ? ? ??
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Josefovi určitě nejde o brutál, ale třeba ten blbej malej kopeček co nám Robine spojuje v Trnový ty dvě cesty, bez něj nevyjede ani traktor...Tam se dá krásně použít a není to žádnej brutál - však to v únoru zkouknem :wink: .

Ale hlavně - je to ozdoba, na to auto auto to patří, sluší mu to, je to pěkný, že jo Josef. :wink:
Uživatelský avatar
Lelek
velkej kecal
Příspěvky: 78
Registrován: 15 pro 2006, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Lelek »

A hoši, kam se dává přední značka............. :?: :oops:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Lelku, to neřeš..... :lol:
Jinak - když je naviják a není moc místa, připevňuje se i na masku - třeba těsně pod kapotu. Chladič je stejně předimenzovanej, tak mu trošku zakrytí mřížek až tak moc nevadí....

Jinak sis mohl všimnout že i u nás v klubu jezdí pár aut bez značky.....
Uživatelský avatar
Josef
malej kecal
Příspěvky: 18
Registrován: 15 pro 2006, 19:28
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Josef »

tak už jsem to našel i s detaily,.....ale protože jsem spíše než ofroudotechnik ten ofroudoromantik :lol: pevně věřím, že mi vy zkušenější s tím pomůžete, abych to nedokurvil.... :wink: :wink:

http://www.jk-forum.com/showthread.php? ... ight=winch

mimochodem,....ten dotyčný to v tom plastovym krytu toho nárazníku taky mohl vyříznout líp...... :down:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

usranger píše:To teda koukám - rozebrat kvůli navijáku celej předek :rolleyes: Tu ošklivou díru stejně schováš za rolny. Ale divím se tomu, že má lano na buben navíjený vrchem. Já jsem zvyklej u navijáků, že jde spodem. Podle tý nálepky na selenoidech bych hádal, že je to Mile Marker - a ty maj (některý) navíjení horem. :wink:
No to lano jde spodem, jako u většiny - jen když se dobře podíváš, hlavně na té předposlední fotce, tak on celej naviják je vzhůru nohama. Proto to působí jako když jde lano horem. Lano se musí /by mělo/ navíjet vždy co nejblíže k uchycení - aby páka na tu desku byla co nejmenší. A když ho otočíš vzhůru nohama a přiděláš na desku odspodu, jako to má tady, jede ti lano vlastně jakoby "horem", ale ve skutečnosti je to spodem.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

:lol: Ale ono to v podstatě ničemu nevadí. Ptal jsem se i na polohu těch solenoidů - jak jsme to chtěli dát jinam - prej by to taky mělo být úplně jedno - pracují ve všech polohách. Tak to asi vyzkouším...
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

SPZ uchycená na rolnách - nic moc. Ztratit jí v tý nejlepší situaci abys po sobě nechal podpis - nic moc. Mam takový dojem že není žádný problém ji uchytit přímo na nárazník exentricky u kraje.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Tom »

Solenoidy samozřejmě pracují bezporuchově v jakékoliv poloze. Je jasné že když je schováš před vlhkostí tak jim prodloužíš životnost. Jen nezapomeň na pořádný kabely, jinak ztratíš výkon navijáku a v lepším případě se ti ještě vznítěj kabely jak budou přetížený!
Jiras

Re: Naviják

Nový příspěvek od Jiras »

Jeden dotaz na zkušené majitele jkček chci namontovat naviják na své jk zabudovat ho do předního nárazníku. Chci se zeptat kde jsou senzory pro airbag při demontaži nárazníku jsem na nic nenarazil . Nechtěl bych je nějak deaktivovat.Nevím jak funguje.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od Harley »

Taková věc se už dávno do nárazníků a okolí nemontuje.Pokud nechceš naviják nějak implantovat pod páku ruční brzdy,tak můžeš bejt v klidu. :cigarko:
LUKI

Re: Naviják

Nový příspěvek od LUKI »

hlevně si tam dej kloudnej abys nemusel , za par let pět hodin rozebírat auto a dávat tam ten kloudnéj :todáš:
Jíras

Re: Naviják

Nový příspěvek od Jíras »

Má někdo zkušenost s umístěním navyjáku vzadu na autě? Mám pár dotazů jako třeba délka kabelů , přívod proudu, ztráty , umístění pod autem vzadu , zda je jedno vyproštění dozadu a další pro a proti dík
Uživatelský avatar
džei džei
velkej kecal
Příspěvky: 80
Registrován: 26 bře 2015, 14:03
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od džei džei »

Dotaz na Josefa,
pokud jsi montoval naviják do "plastového nárazníku" (viz. tvůj odkaz na internetové stránky) tak jaké máš po devíti letech zkušenosti? Je tato cesta schůdná, nebo je lepší jít jinou cestou.
Dík za odpověď.
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják

Nový příspěvek od PETARDAK »

džei džei píše:Dotaz na Josefa,
pokud jsi montoval naviják do "plastového nárazníku" (viz. tvůj odkaz na internetové stránky) tak jaké máš po devíti letech zkušenosti? Je tato cesta schůdná, nebo je lepší jít jinou cestou.
Dík za odpověď.
Pro JK, vyrábím a mohu nabídnout, př.pevnostní nárazníky v několika verzích s přípravou pro "skrytou" montáž navijáku :nápad:
Bohužel, fotky sem nedokážu vložit :blb: tak jen odkaz:
http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=966

Aleš - PETARDAK tel. 777 558 112

edit.: vlastně diskuse je i tady:
http://www.jeepwrangler.cz/phpbb3/viewt ... =89&t=2162
a tady:
http://www.jeepwrangler.cz/phpbb3/viewt ... =63&t=2265
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů