prasklý výměník olej-voda

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

petr-46 píše:Když jsi tak chytrý :pako: Tak sám navrhni, jak by se poškození výměníku za jízdy zjistit, aby nevytekl všechen olej expanzí a motor se nekousl. Podotýkám ,že za 5 minut jízdy vytekly asi 2 litry oleje, než teploměr začal kolísat. kdybych jel ještě 5 minut,tak to bylo v hajzlu :nototo: A zadřený motor je minimálně 150tis. Už mám rozpočet na nynější opravu-42tis. Podobnou závadu už nechci opakovat, nějaké upozornění na závadu za jízdy se musí vymyslet.
Žádnou! Protože je to nesmysl to takhle vystíhovaně řešit. Takhle bys musel udělat kontrolku na všechno. proti zadření diferáku,proti vytečení oleje s přídavky,proti upadnutí poloosy,proti vniknutí vody do chladiče automatu a naopak,proti prasknutí hadice od automatu,od serva ,atd,atd. Je to prostě nesmysl! Jsou věci kterým nezabráníš,který nejdou nijak přímo "on-line" hlídat. Jedině se věnovat autu za jízdy a dělat pravidelnou kontrolu.Sám,né v servisu.
Krom toho,kontrolu si měl,ten kolísavej teploměr.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Ostatní tebou vyjmenované závady nejsou taková rána jako zadřený motor. A na teploměr se nedíváš normálně každých 5 minut. Já ho sledoval, protože to první začalo málo topit. Ale v létě netopíš. On by šel ještě do expanzky dát hlídač hladiny ,jako u brzdovky. Tam to ale hlídá pokles hladiny a já bych potřeboval ukázat stoupnutí až k zátce.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Ty seš zábavnej :cheche: . Nejsou rána? No nevím,když kvůli kousnutýmu difu třeba nabouráš a nebo když začne servo olej nebo s automatu stříkat na výfuk a auto chytne. Dost častá příčina požárů aut.
Zničená náprava zadřením,výměna u Rubiconu cca 80-100tis.? ,zadřená a zdevastovaná přídavka,nová podobný peníze. :wink:
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Nabouraný auto nebo požár kryje havarijní pojistka. To mám za sebou. Se zadřeným motorem tě vyhodí. Už jsem se ptal.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

:cheche:
Tak jo. Já končím.Debata mi přijde jak s mým 12ti letým synem :tožvitaj:
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Samozřejmě ,že končíš, protože nemáš argumenty. :blééé:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Harley »

Na tohle opravdu ne. :blb:
bobeš

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od bobeš »

Plný souhlas s Harleyem!
Harley tady vždy poradí a předá své dlouholeté zkušenosti :todáš: :todáš: :todáš: A plně ho chápu, že se již nechce účastnit tohoto tématu nadšených elektroniků :tožvitaj:
Pokud si Petr 46, chceš dělat na vše kontrolky, tak sis neměl pořizovat Jeep, ale mnohem moderňejší auto s milionem řídicích jednotek na všechny blbosti :bit:
ZLATÁ AUTA, KTERÁ DŘÍVE MĚLA "JEDEN" KABEL DOPŘEDU A JEDEN DO ZADU!!!
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Mě život naučil, že je tupost opakovat jednu chybu dvakrát za sebou. Dostal jsem z několika servisů informaci, že výměníky praskají dost často. Nikdo mě nezaručí, že nový výměník nepraskne znovu. GO zadřeného motoru stojí 150-180 tis. Nový motor 350tis. To už jistě nějakou prevenci zaslouží. Nejsem milionář.
petr-46
velkej kecal
Příspěvky: 61
Registrován: 04 úno 2016, 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od petr-46 »

Jo, s tím článkem souhlasím. Dodnes nostalgiky vzpomínám na trabanta. Měl jsem kombika a postavil jsem s ním svůj první barák. Odvezl i litinovou vanu bez problémů a neměl žádné zbytečné tlačítka.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklý výměník olej-voda

Nový příspěvek od Jirka »

Harley píše::cheche: :cheche:

Lepší než auta vybavovat všelijakejma kontrolkama a čidlama a asistentama tak radši nechat lidi myslet a umět vozidlo ovládat. Kdo to nezvládne,ať sedí doma na prdeli nebo se nechá vozit.
:todáš: :todáš: :todáš: :todáš: :todáš: :todáš: :todáš: :wink: :wink: :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů