tankovanie nafty

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
jozef bb

tankovanie nafty

Nový příspěvek od jozef bb »

Na určitých benzínkach mám problém s tankovaním nafty.Pištol mi proste vypína.Mám skúsenosťou zaužívanú polohu tankovacej pištole za 10 min. 12 hodina a približne polovičný prietok pri tankovaní.Keď mám natankovať 60 litrov je to fuška.
Má niekto obdobnú skúsenosť.
Ďakujem.
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Laco »

Robi mi to tiez, akurat s benzinom, co ja asi jedno. Prisiel som na to, ze ked pridavam na pistoli tlak postupne, sice na zaciatku dva, tri krat vypne, ale potom sa chyti.
David
hodně velkej kecal
Příspěvky: 155
Registrován: 10 dub 2013, 15:22
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od David »

Já mám zkušenost podobnou, ale záleží taky na pumpě kde tankuješ a hodně na pistoli, už se mi stalo na jedny pumpě kde častěji tankuju že jden stojan nešel a druhej bez problému a jinak jak píše Laco.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Harley »

U benzínu s tím problém nemám ale nesmím vrazit pistoli až dovnitř.Jen po její první ohyb. Pak normálně naplno a na zacvaknutou páčku. U všech benzínek to funguje stejně.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Krtek »

Ahoj,
Mám 2,8 CRD a protože mám OMV firemní kartu, tak tankuji pouze na těchto pumpách u nás a v zahraničí. Mám naprosto stejnou zkušennost. Nejvíce se mě osvědčila poloha za 10 min. 12, hadici si položit přes pravé rameno a pouze lechtat spoušť pistole až jde zaaretoavat aniž by vypínala. Plnou natočím za dlouho ale s minimálním počtem vypnutí. Vypadá to směšně ale funguje to. Někde jsem četl že ty OMV jsou na tankování nejhorší, protože dávají pod největším tlakem. Už jsem si docela zvykl ale jistě by to šlo upravit.
bobeš

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od bobeš »

Čau.
Asi před třemi lety jsem se bavil s člověkem, který ma firmu na servis čerpaček po celé ČR.
Ptal jsem se ho hlavně na kvalitu nafty (mě zajímá nafta, ale u benzínu to je to samé), řekl mi, že dnes vše závisí na jednotlivých pumpách (majitelích) zda pančují PHM a taky, jak se starají o údržbu!!!
- odkalováni nádrží
- servis stojanů
- a taky servis pistolí!!!
Jinak všechny firmy, které tady v ČR mají čerpačky, zrušily hromadné servisní intervaly na svých pumpách a nechali to pouze na těch majitelích??!! Moc peněz!!!??? :fuj:
Řekl mi, že když přijedu k čerpačce a bude tam "poblitá" (neseřízená pistole) celá od nafty, tak ty na servis kašlaj a asi nebudou ani dostatečně dělat servis na ostatních věcech, které nejsou vidět - odkalovat nádřze atd. = voda v naftě a benzínu!!!
Je úplně jedno o jakou značku jde!!!!! Vše má v moci ten majitel čerpačky!!!!
Já jezdím u nás v HK od začátku (nový auto) k Agipu!!! A cestou na chatu, kam nejčastěji jezdím mám taky dvě. Říkal jsem si Italskej motor (nafta CRD) tak je testovanej na italské naftě - tedy aspoň aditivech které si značky sami přidávají :wink:
A je fakt, že normálně "vrazím" pistoli do nádrže, zaaretuju a zatím co se v klidu tankuje, si umeju okno!!! :todáš: :todáš: :todáš:
NESTALO SE MI, ŽE BY U AGIPU VYPÍNALA PISTOLE?! Někomu z Vás JO???

Ale nevím, jestli se náhodou nezměnilo taky hrdlo nádrže při faceliftu v r. 2011, kdy se toho změnilo relativně dost?! Např. třeba i jiná převodovka (MB), s vytaženým odvětráním proti nasátí vody při brodění, na pedálovou stěnu?!
Možná prostě jen odstranily mouchy do r. 2010 ??!!
Asi tak
Bobeš
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Vojta »

Mám CRD a samozřejmě to vypíná u většiny čerpaček, tak jako nám všem. Je fakt, že třeba u Agipu ve Zbraslavi to skoro nevypíná, zato, když je někde žlutá nafta s velkým obsahem MEŘO, tak to pění a vypíná víc. Teď na jaře tam tý řepy většinou u pump kupodivu málo, tak je to lepší.
Myslivec ze Zlína
hodně velkej kecal
Příspěvky: 142
Registrován: 17 pro 2012, 18:51
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Myslivec ze Zlína »

:cheche: tak netankuj a je... :cheche: :cheche: mě se to občas taky stane co už,když chceš jezdit tak to přejdeš a jede se dál :todáš:
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

také mám stejný problém při tankování nafty, ale zkusil jsem to vzhůru nohama a jde to. Teda ne auto vzhůru nohama, ale pistole, tak to nepopleťte :-)
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Harley »

To sou ty Vaše diesely! :cheche:
Jeník

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Jeník »

Já tankuju taky vzhůru nohama (teda tu hadici) a mám benzín...
Jinak to tam neteče.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Harley »

Nikdy sem takovou kamasůtru nemusel podstupovat. Vrazím do hrdla pistoli,zajistím spoušť a jdu zevlovat kolem,než se naplní 70L v průměru. Nejsem víkenďák,jezdím denně.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Radek 66 »

U TJ čka nebyl žádnej problém.
Ale u toho JKU CRD :blb: katastrofa !!!
U pumpy si lidi myslej, že to má 4 nádrže a plním každou zvlášť jak s tím točím. :blbost:
Ještě že netankuju často, nádrž je velká a spotřeba naštěstí jen kolem těch 5 ti max 6 ti litrů.
Ale i tak mě to :sraní: , že asi koupím LR nebo RR :frown:
:pako: teda myslím RR, ne RR :wink:
Uživatelský avatar
Laco
Lacinko
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2008, 11:25
Bydliště: Macov, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Laco »

A to nemate pridavnu nadrz, ako ja. Ked zacinam tankovat nad 120 litrov, vacsinou ma obsluha benzinky zacina strazit :wink: . A samozrejme mi to vypina, takze si uzivam hodne srandy.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: tankovanie nafty

Nový příspěvek od Radek 66 »

Laco píše:A to nemate pridavnu nadrz, ako ja. Ked zacinam tankovat nad 120 litrov, vacsinou ma obsluha benzinky zacina strazit :wink: . A samozrejme mi to vypina, takze si uzivam hodne srandy.
:nototo: 120 litrů ?? no to už je hodně.
Tak zkus když tankuješ vypnout motor
:cheche: :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti