Otravné chrastění v interieru

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Genfík

Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Genfík »

Ahoj, přátelé,
jelikož mi nějaký zmetek zničil na parkovišti soft top tak jsem byl po dlouhé době nucen nasadit hard top.
A teď řeším problémy se zvuky které jsem se soft topem vesele ignoroval (jsem poněkud nahluchlý.. a bez střechy naprosto hluchý )

hodně času jsem strávil identifikací zvuku který mě neskutečně irituje - popsal bych jej jako občasné poměrně hlasité zachrastění ze zadní části vozu na straně řidiče - zvuk podobný zachrastění šroubováku v plastové nádobě. Původně jsem podezříval z chřestění krycí desku či plastové korýtko pod úložným prostorem, poté zadní součást hard topu.., hever.... nakonec jsem byl již natolik zoufalý ze jsem vyházel ven vše ze zadku auta, včetně střechy.. a zjistil jsem ze slavné chřestění vesele pokračuje. Prolezl jsem pod autem jestli nejsou někde povolené šrouby kolem "firewallu" ..tahal, klechtal a šátral, nadával jak špaček hledaje co dotáhnout, a furt to stejné, nejhorší že jsem nebyl schopen ani "replikovat" zvuk který mě v kabině tak neskutečně prudí. Zaměřil jsem se tedy na páté dveře. Shodil jsem rezervu.. a ejhle chrastění prakticky zmizelo. Vyzkoušel jsem jestli třeba nejsou povolené šrouby držící držák, nic povoleného jsem nenašel. Našrouboval jsem zpět rezervu a výrazné chrastění je zpět, i když si myslím že šrouby jsou dotažené dostatečně.. Držák rezervy i rezerva je originál, takže nemyslím že by to měl být problém přetížených dveří. Dveře nemají vůli a dovírají se přesně, takže s mechanizmem uzávěru a podpory dveří jsem si nehrál. Prosím neřešil jste někdo něco podobného? Podle amerických fór není skoro nic co by u Wraníka dvacet čísel farmářské lepící pásky nevyřešilo, ale když nevím co přesně omotat , tak jsem poměrně v koncích. (dostatečně si zhasit zvukový systém či jezdit bez rezervy neberu jako rešení)
Předem děkuji za jakoukoliv radu (abych nezapomněl mam Sport Unlimited rv. 2012)
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Vojta »

To bys měl mít v záruce, tak je v servisu nech potrápit se!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Harley »

Řešil jsem to podobný. Seřídit zámek a ten vodič/podpěru. To se zlepšilo na čas. Hlavní problém byl v pantech.Po výměně klid.

Buď to vyřešit prodejcem v jeho servisu v rámci záruky nebo sám.
bobeš

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od bobeš »

Nebo v rezervě nějaký mechanik zapoměl matku či něco jiného :cheche: :cheche: :cheche:
Když může doktor zapomenout v těle kleště 20 cm, tak proč ne mechanik při nazouváni pneu?! :bit: :bit: :bit:
Genfík

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Genfík »

Harleji, strašně moc díky za typ (máš u mě panáka :todáš: ),
Po nekolika pokusech , použití bílé vazelíny a baterky jsem naznal ze zdrojem rachtání opravdu bude zavírací očko mechanizmu - latch (stříbrný prsten z dvěma torx srouby) nebo "podpora dveří" (černá kolejnicka držená dvěma klasickými šrouby ) - omlouvám se za použití přirovnání ..opravdu nevim jaký je pro tato udělátka český terminus technikus. Panty dveří jsem vyloučil tím že jsem zatřásl koncem pátých dveří na horu dolu, Wraník se bez jakohokoliv hluku jemě rozhoupal a dveře nevykazovali jakoukoliv vůli. Při podrobném ohlednání zavíracího mechanizmu dveří jsem zjistil, že na spodní části těla zavíracího mechanismu zámku dveří jsou "odřené místa" od prstenu na rámu - tzn že prstýnek je o cca 1,5 mm níž než by dle mého úsudku měl správně být, aby zapadl naprosto přeně do středu zámkového mechanismu..řekl bych že to by ve spojení z špatně nastavenou podporou dveří mohl být zroj meho problemu... :nápad: povolil jsem torx srouby a zjistil že prstýnek (latch) se horizontálně moc posunout nedá, ale alespoň jsem jej posunul vertikálně cca 1,5 mm směrem nahoru abych skorigoval rozdíl, pak jsem posunul uzamykací mechanizmus zámku ve dveřích o necelé 3 mm směrem ven z vozu. Nakonec jsem napatlat bílou vazelinou to černé ůčko podpory zavřených dveří, abych lehce zjistil jak zapadá do "podkovy¨" na dveřích .. po povolení šroubů a použití gumové paličky se mi podařílo dosáhnout jemného posunutí o cca 3 mm směrem do vozu a o 1 mm níž, než byla původně.. a vše zapadlo na své místo tak jak má..ještě pro forma omotani očka omotáním elektrikářskou paskou (dělám to na všech dveřích od doby kdy jsem zjistil že to eliminuje neskutečně iritující kovové "knok,knok" ve sloupcích při přejíždení příčných nerovností) .. a naprostá spokojenost, rachot naprosto eliminován.. jsem zvědavý jak dlouho to vydrží.
Každopádně moc dík.. třeba tohle řešení pomůže i někomu jinému...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Harley »

Přesně takhle jsem to řešil i já. :todáš:
Mám ale na dveřích 33"M/T rezervu a je to docela váha,tak panty trpí. Takže sem to musel řešit.
Genfík

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Genfík »

Mno já mám v plánu pořídit v rámci přestavby (intenzivně na to škudlím) Garvin Adventure a Trail pack
a jeho součástí je toto:
http://www.quadratec.com/Assets/Images/ ... dd4-lg.jpg

:todáš:
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od meett »

souhlas s harleyem.. jinak tome budu muset vyřešit to chrastění řídící tyče.. už to začínám mít i já ( při 50000 km)
hod mi sem prosim odkaz.. myslím že to souvisí a nemusím to hledat. díky a měj se
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od Harley »

Čau Meeťáku. Doporučuju začít od posledního přízpěvku,.Je to jednodušší a levnější.
http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=103

Co už tam není,
do tý volantový tyče,v motoráku,jsem přidělal mazničku a už nemusím sundvat prachovku.Navíc to tak namažu i uvnitř což přes drážky se tam dostane vazelíny jinak málo.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravné chrastění v interieru

Nový příspěvek od meett »

Tome díky,, ted je krásnej víkend. tak to popasuju.

:todáš:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů