KONTROLKA PORUCHY MOTORA

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Milanco
malej kecal
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2011, 00:37
Kontaktovat uživatele:

KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Milanco »

Mám jeden problém,dnes mi zacalo svítit kontrolka poruchy motora.má nekdo niakej podobnej problém.Mám rubicon 2.8 cdr 2 dverové r.2008. :wink:
Honza1

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Honza1 »

Já už si tím prošel, ta hnusná oranžová kontrolka mě zlobila půl roku. Byly to slále dokola uklepané kabely čidla filtru pevných částic. Drobnost, ale pořád jsem jezdil v nouzovém režimu a nakonec jsem ten zkur..... filtr málem zasekal sazema na výměnu. Naštěstí vše dobře dopadlo, po výměně konektoru už vše funguje. Ale asi to může znamenat cokoliv, tak honem na diagnostiku a uvidíš :pako:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Harley »

Milanco píše:Mám jeden problém,dnes mi zacalo svítit kontrolka poruchy motora.má nekdo niakej podobnej problém.Mám rubicon 2.8 cdr 2 dverové r.2008. :wink:
Kontrolka může hlásit asi tisíc závad. Musíš říct číslo závady. Vyvolej jí si jí na palubce
Milanco
malej kecal
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2011, 00:37
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Milanco »

Harley píše:
Milanco píše:Mám jeden problém,dnes mi zacalo svítit kontrolka poruchy motora.má nekdo niakej podobnej problém.Mám rubicon 2.8 cdr 2 dverové r.2008. :wink:
Kontrolka může hlásit asi tisíc závad. Musíš říct číslo závady. Vyvolej jí si jí na palubce
Díky za odpoved,ve stredu jedem na diagnostiku.inak jak se vyvola cislo zavady na palubce? S pozdravem milan
Milanco
malej kecal
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2011, 00:37
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Milanco »

Honza1 píše:Já už si tím prošel, ta hnusná oranžová kontrolka mě zlobila půl roku. Byly to slále dokola uklepané kabely čidla filtru pevných částic. Drobnost, ale pořád jsem jezdil v nouzovém režimu a nakonec jsem ten zkur..... filtr málem zasekal sazema na výměnu. Naštěstí vše dobře dopadlo, po výměně konektoru už vše funguje. Ale asi to může znamenat cokoliv, tak honem na diagnostiku a uvidíš :pako:
Díky za info.v stredu jedem na diagnostiku.s pozdravem milan
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Harley »

Vyvolání chybovejch kódů je tříkrát rychle za sebou do ON. " OFF-ON-OFF-ON-OFF-ON"
Na displayi počítadla Km ti to napíše chybu.
Milanco
malej kecal
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2011, 00:37
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Milanco »

Harley píše:Vyvolání chybovejch kódů je tříkrát rychle za sebou do ON. " OFF-ON-OFF-ON-OFF-ON"
Na displayi počítadla Km ti to napíše chybu.
díky,hned to idem skusit
Vojta

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Vojta »

Včera se mi taky z ničeho nic rozsvítila a asi za 10km, co jsem s tím musel ještě ujet, už nezhasla. Chybový kód samý čárky, pak done, čili nic to na displeji neukáže. Jelo to normálně, žádnej nouzovej režim. Nechal jsem raději auto doma a pokračoval jiným, tak to, až se vrátím, zkusím smazat PROCALem. Nebo napřed projet OBD diag. Do servisu se mi pochopitelně zatím nechce...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Harley »

smaž to a pokud se znova nerozžehne kontrolka,tak na to zapomeań.Bude to běžná anomalie systému.
Vojta

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Vojta »

Tak Procalem to smazat nejde.Ani nenpípne, jen bliká ta ledka vedle teploměru 3xa 8x. Což neznamená podle tabulky nic. Tak jsem na to připojil u kamaráda takový ten levný OBD bluetoothový ELM 237 přes telefon s Androidem, ukázalo to chybu P0271 - vysoké napětí na 4. vstřiku. A U0402- chyba sítě, tím se asi myslí CAM-BUS. PO smazání to asi minutu bylo dobrý, pak se to rozsvítilo znovu. Tak jedu k Srbovi- prý to nikdy nedělali. Ach jo, zase někomu zapaltím výuční list!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Harley »

Při mazání chyb ProCalem taky nemám zvukoý potvrzení ale chyby se smažou.
Vojta

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Vojta »

Harrleyi, tak na tuhle chybu je ProCal krátký, i ten blikající kód 3-8 není v seznamu kódů, co je u ProCalu v návodu. V pondělí čili za 2 dny jedu do servisu.. Ach jo......
Zlatý mechanický vstřikování, tady za 22 660 km ,. co mám najeto, už 3 x servis (ESP, el. uzávěra zadního difu a teď tohle).
P.S. Asi to JK brzy vyměním za zachovalou Škodu 120, bez koroze, která má elektriku jen na zapalování a svícení a navíc jezdí krásně na E85.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Harley »

Pokud je tam závada,tak jí Procal pochopitelně neodstraní,to je jasný,Já jen píšu,že když mažu chyby,tak nemám k tomu zvukovou signalizaci potvrzení, jako u jinejch funkcí ProCalu.

Já mám najeto už skoro 150tis.Km a nemůžu si na spolehlivost stěžovat.
Vojta

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Vojta »

Tak je to blbej vstřikovač, 26 500 Kč za 1 kus u Srby (+ práce). Prohodili 3. a 4. mezi sebou, hlásilo to vždy chybu u toho vadnýho. Harleyi, ty máš ale benzín, ten bude jezdit ještě 100let! Tak se mi nějak ty rozdíly provozních nákladů mezi benzínem a naftou těmahle servisníma pokutama postupně nějak mažou... Ještě pár takovejch 30titisícovejch oprav a příště jdu asi taky do benzínu.
Uživatelský avatar
Krtek
hodně velkej kecal
Příspěvky: 146
Registrován: 21 úno 2009, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: KONTROLKA PORUCHY MOTORA

Nový příspěvek od Krtek »

Asi je už pozdě, jen připomínám že mám 4 vstřikovače z toho jeden fungl nový. Půjdou hodně levně i s dokladem DPH.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů