Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

Nový příspěvek od Standa »

Ahoj všichni a zvláště majitelé JK,

Nedá mi to, a musím se maličko pochlubit :wink: se svojí úpravou dveří od Bestopu, které se mi asi nejvíce líbily a které jsem také před vánoci v SRN u ASP Eberle za poměrně velmi slučný peníz koupil.
Chtěl jsem je nějak doplnit plechem, ale zároveň zachovat možnost natažení potahů s kapsami, tak aby byli vidět. Z toho důvodu jsem vypustil doobjednání originálního "Bestop" krycího plechu a rozhodl se plechy vyrobit sám. Nechal jsem na rozměry ustříhnou obyčejný plech - tloušťka 4mm a následně ho přesně dořezal do rádiusů a obrousil. Poté přišlo navaření na trubkovou kontrukci a finální přebroušení svárů a hran.
Protože se mi na originálu dále nelíbily ocelové kulatiny sloužící místo pantů, rozhodl jsem se je uřezat, a použít standartní panty na dveře z JK. Dalo to trochu práce a pasování přímo na autě, ale výsledek je perfektní a vše naprosto přesně sedí.
Všechny díly jsem nechal opískovat a znovu nastříkat strukturovaným černým komaxitem. Finální montáž je pak již zcelka jednoduchá. Montáž a seřízení zámečků, našroubování pantů a navléknutí potahů. Na všechno jsem použil nové nerezové šrouby, pojistné matky a doplnil je černými krytkami.
Na potahy jsem jsem ještě pro doplnění nalepil na suché zipy americké vlaječky. Toto řešení umožňuje vlaječky jednak sunda a jednak prát samostatně. Výsledek je podle mě luxusní a pokud chcete dveře používat jen na léto, doporučuji jako ideální řešení. Dveře na JK od Bestop jsou již vybaveny také zámečkem.

Náklady :

Dveře - nákup v německu - 460 EUR
Plechy - 600 Kč
Pískování + Lakovna - 1100 kč
Nerezový mnateriál - šrouby, matky atd. - 100 Kč
Vlaječky + suché zipy - 200 Kč

Výsledek posuďte sami ? :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Standa dne 05 srp 2011, 09:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

Nový příspěvek od Tom »

mno je vidět, že letošní zima je fakt dlouhá... :lol:
pěkná práce Staníku :exclaim:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 843
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

Nový příspěvek od Tom »

kdyby auto, Staník teď vždy koupí za dobrý penízek nějaký ten doplněk a vlastnoručně překope na šperk :up: :cheche:
za chvíli nebudem shánět Bestopy... ale made by Valentovic :cheche:

že by Staník přemluvil svého chlebodárce na nový směr výroby :question: :cheche:
Naposledy upravil(a) Tom dne 13 úno 2010, 19:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

Nový příspěvek od Standa »

Jen nepřehánějte, byl to jen takový malý nápad na úpravu a vylepšení. :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

Nový příspěvek od Harley »

Pěkná práce a líbí se mi,jak si to vyřešil s pantama.

Půlky dveří a nebo takovýhle nejsou sice nic pro mě.Mě příjdou v našich klimatickejch podmínkách,kdy není pořádně ani jeden den hezky a teplo trochu zbytečný. Když už,tak úplně bez dveří ,když už si chci užít luftu ale na dohled domova,kdyby začalo pršet abych nasadil plný.
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní dveře - Bestop HighRock - úprava

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

To je skoro TESTED BY STARÁ STANOVÁ LEATHER teda alespoň ty pravé :cheche: :cheche: :cheche:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti