Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Smithsi
malej kecal
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Smithsi »

zdravim odborniky,
namontoval jsem tazny (origo od Thule), koupil jsem zasuvku (7kolik) a ted shanim nejake informace od nekoho,
kdo uz to delal...abych zbytecne nerozmontoval pulku auta. predem dekuji s.
Sob

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu na JK Unl.?

Nový příspěvek od Sob »

Všechno se zapojuje ze zadních světel, sundej je (vždy jen dva vnitří šrouby), protáhni si dírama kabely od tažného, proměř si jednotlivé kolíky zásuvky, předvakej příslušné kabely a nakonektoruj. Kdybys zapojoval 13ti kolík bylo by to složitější.
Smithsi
malej kecal
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu na JK Unl.?

Nový příspěvek od Smithsi »

dekuji. :up:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

A jak zapojit zásuvku u US verze? Aby přívěs neblikal červeně brzdovejma?
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Jirka »

Zapojení dalších žárovek na stávající nefunguje - je to hlídaný na zatížení a minimálně jakmile zapojíš další blinkrový žárovky, tak ti blinkry přestanou blikat - bohužel to nevidíš na kontrolce v autě, ale jen venku na autě....Proto se žárovky mění za ledkový. Ale - někde v autě máš zásuvku, kam se připojuje origo kabeláž na tažný - než se pouštět do zkoumání, vřele doporučuju.... Kdybych měl čas, pověnoval bych se tomu,ale v manuálu to najdeš určitě. A ta kabeláž určitě nebude nijak drahá a ušetříš si spoustu problémů a času....
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Dneska jse se tomu věnoval a bez úspěchu! MámUS verzi,tudíš blikaj blinkry červeně.To je v pořádku ale tažný jsem chtěl aby valník blikal podle českejch předpisů,oranžově. Myslel jsem,že to ojebu a že blinkry pro zásuvku tažnýho připojím na přední.Bohužel toopravdu nejde a popár bliknutí se blikání zrychlí a pak i přestane,viz jak říká Jirka. Brzdový jsem od blinkrů oddělil ,nebo lépe řečenou,pro zásuvku jsem se připíchnul na drát který jde od spínače na pedálu ještě před vztupem do ŘJ takže brzdový svítí bez ohledu na blinkry bohužel samostanej okruh blinkrů jsem nedosáhl.
Tak a teď k radě Jirky ohledně samostanýho výstupu s ŘJ (přesnej název je TIPM) pro tažný.Ano to je ale pokud je to US verze tak s tohohle výstupu jdou dráty tak aby i valník blikal červeně a stejným vláknem i svítí brzdový. Tímhle výstupem se pouze dosáhne toho,že se nezmění rychlost blikání ale bude to blikat/brzdit tak,jako zadní světla. Tenhle výstup je pro US-konektor tažnýho ,čtyřdrátovej. Pravej blinkr/brzdový - levej blinkr/brzdový - koncový světla - kostra.

Takže jsem si natáhl parádně elektriku do zásuvky,všechno funguje až na blinkry. Vymejšlel jsem všemožný ale nulovej výsledek.S elektrikou nemám problém ale tady vůbec netuším,jak s toho ven. Rady vítány!
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Jirka »

Blinkry můžeš vzít od předních, ale musíš je zapojit přes relátka - tím ta "proudová zátěž" z další žárovky mizí - já tak mám zapojený zadní blinkry na autě. Takže k valníku by to mělo jít přivést stejně.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Když už to máš kompletně natažený od předních blinkrů,
nešlo by tedy použít dvě relátka a spínat žárovku na vozíku přes ně ?
Proud přes cívku relé by mohl být dostatečně malej, aby to TIPM nepoznal,
+12V vemeš přímo od baterky s vlastní pojistkou, a na vozíku pak můžeš dát blinkrů jako na vánočním stromečku. :lol:
Já mám předělaný na TJ us světla na evropský ( tedy ze 2 žárovek na 3), a taky to bylo nakonec pomocí relé jednoduché řešení.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Radek 66 »

:lol: :lol: :lol:
áááá, vidím že Jirka byl rychlejší :up:
nebo bohužel pomalu píšu :blb:
:cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Jirka »

:lol: se stane.... :lol: hlavně aby to vedlo ke kýženému cíli :up:
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Teď trochu odbočím :lol:
Samozřejmě u TJ ( EU světla - US světla)
je připojení blinkrů původní, relé se tam použije jen jedno pro obě brzdová světla a původním připojením brzdovejch se relé řídí.
A středový brzdový světlo se taky nechá na původním zapojení.
Pokud relé odejde, pořád zůstane fungovat aspoň třetí brzdový světlo.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Díky! O relé jsem přemejšlel ale lenost s drátováním pro dvě relátka mě tlačila přemejšlet o jiným ojebu počítače :lol:

Víte co je ale zajímavý,že originál elektroinstalace pro tažný(US verze) se napojuje přes redukční kabel se zásuvkou k zadnímu,levýmu světlu. Sice to bliká/brzdí společně ale jak to,že tohle TIPM nevadí?
http://www.quadratec.com/Assets/Installation/75396.pdf
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Tak,zapojeno s pomocí dvou relátek,připojených na okruh předních blinkrů. Funguje to,chybu to nehlásí ani počítač s toho neblázní.
Stejným způsobem se dá změnit US verze blikání zadních světel na EU verzi.Mám to sice v zadu po americku ale pro sichr ,kdyby na to došlo,tak jsem si udělal za zadním levým světlem odbočku s kabeláže k tažnýmu na světla. Takže v případě potřeby na tuhle výhybku přehodím zadní světla a s couvaček,za použití oranžový žárovky ,udělám blinkry a pod červeným sklem zůstane dvouvláknová žárovka na koncový světla a brzdový.

Až si udělám čas,tak popíšu schéma a kde a na kterej drát se napíchnout.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Radek 66 »

Vidíš :lol: :lol:
Dobrá rada nad zlato :up:
:cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit zásuvku k tažnýmu?

Nový příspěvek od Harley »

Což o to,já měl tuhle variantu v záloze ale hledal jsem jednodušší ojebání počítače,abych nemusel nic dalšího elektrickýho připojovat.
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti