Chladící náplň

... pište sem vše, na co se chcete zeptat a co Vás zajímá ohledně úprav a oprav Wranglerů JK

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Chladící náplň

Nový příspěvek od cihlík »

Píšu všem zasvěceným o radu, mám takový problém...koukal jsem a zjistil, že mám v chladiči kapalinu pod ryskou......nevím jak je to u předešlých verzí wranglera, ale jak jsem se dočetl a dozvěděl po telefonu v servisu tak u mého JK se v chladiči nepoužívá klasická chladící náplň na bázi ethylenglykolu (ethan-1,2-diolu), ale nějaká speciální, originál....za kolik ji sháníte?....v servisu v Ostravě mi vymění celou náplň za cca 1000 Kč, to mi příjde celkem dost....nemáte někdo originál obal, kde by se dalo zjistit o co jde(složení)?....dala by se tak kdyžtak namíchat.... :wink:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící náplň do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

Nevím co spešl je myšleno ale tyle náplně se dělí úplně jednoduše,dle barvy. Já mám v autě origo náplň a to je růžová.Takže kdybych potřeoval,jdu do prodejny pro růžovou.
Jestli ti nikde nic neteče,tak se dolívá pouze destilka,která se jediná odpařuje.
Jestli ti nabídli v servisu výměnu náplňe,tak za tisícovku jsou vcelku levní.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící náplň do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

tak na to raději bacha...ta barva je jen barvivo, takže o složení nerozhoduje....u nás na bezině mají taky růžovou, ale je to klasický ethylenglycol.....pro chemika korunocá záležitost:)....ale u wranglera se prý používá něco speciálního a není to s ethylenglykolem mísitelné.....jen zjistit co to je.....
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící náplň do Wranglera

Nový příspěvek od Jirka »

Nápně do chladiče jsou jen dva základní typy: skupina červených a skupina modrých. Každá je na jiném chemickém základu /což přesně neznám, chemik nejsem/, ale tyto dvě skupiny se NESMÍ vzájemně smíchat!

Červenou můžeš míchat s růžovou apod. se vším co má podobnou barvu. Taky se označujou G12.

Modrou můžeš míchat se zelenou - označení G48.

NESMÍŠ smíchat modrou s červenou!!! To je jediný.

Máš pravdu, ty barvy jsou jen barvivo, ale právě proto jsou ty kapaliny tak obarvené, aby nedošlo k záměně.

A že je něco speciální? No oni toho amíci maj hodně speciálního...Je to vždycky dražší a obvykle bez označení na obalu/viz např. oleje/. Takže je dobré používat vlastní hlavu a hlavně dodržovat některé hlavní zásady.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící náplň do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

:up: :up:
Odpovědět

Zpět na „Wrangler JK“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti