Autobaterie

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Krtek

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Krtek »

Čau lidi. Tak jsem dnes nenastartoval (asi světla). Když jsem dával baterii na nabíječku, tak jsem si všimnul že je to jen 45ka. Kastlík vypadá dost velký. Jaká tam má být originálně, případně jakou doporučujete s ohledem na přídané CB, naviják, atd.?
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Henry »

Tož vitajte všeci,

jelikož jsem před pár dny měnil baterii, tak přidám pár zkušeností. Zde najdete např. rozměry a kapacity a cenu asi toho nejlepšího, co můžete do wraníka dát http://www.optimabaterie.cz/autobaterie-ceniky/ .
Já použil typ Yellow Top S-4.2 s kapacitou 55Ah. Dal bych i větší kapacitu, ale další větší, která se dělá se 75Ah má však o tolik větší rozměry, že by se bez zásadní úpravy celého držáku do auta nevlezla (typ TJ2002/2,5l). Je více než o 4cm vyšší a jednak by už nešla chytit tím držákem a vadila by navíc i konektorům vedoucím do PCM.
Jo a pozor na provedení kontaktů, je třeba provedení S (ne provedení U). Jinak zatím se jeví dobře, za pár dní ji provětrám trochu více, včetně venkovních mrazů a dám vědět.

tožtak
Bob Holoubek

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

To Lucinka:kup min 72 mám je v obou jeepech a je to ok :up: Kup baterku a přijed nám na Nový rok do Práglu ukázat svýho novýho mazlíka.
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Henry »

Čus Bobe, jak si je tam narval ty 72Ah baterie ... asi si něco upravil ne?
Znova jsem byl pod kapotou, na šířku je tak 2cm na každou stranu, na délku je to k blatníku horší, no a výšku fakt vadí kabeláž do řídicí jednotky. A to pominu ty zahlé šrouby, které by už nestačily.

tožtak
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Harley »

Do Granda jsem si koupil amapérama odpovídající žlutou 72Ah. Je opravdu o hodně větší než běžný baterky.Možná na šířku,kdybych upravil držák,by tam šla ale problém je s výškou. Nezavřelbych haubnu.
Naštěstí jsem jí koupil u solidního prodejce a ten mi jí vyměnil za 55Ah,která rozměrama odpovídá těm běžnejm sedmdesátkám.
U týhle baterky je možný mít míň Ah než je třeba pro danej typ auta,jelikož m silnější startovací proud a jinak se dobíjí.
Takže tuhle baterku kupovat dle jejích rozměrů ale né amperáži.

Jinak je to špička a už jinou do auta nechci!
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Henry »

Harleyi, naprostý souhlas se vším, co jsi popsal .....

tožtak
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Henry já jsem měl v YJ danou 100Ah Vartu a tam se vešla s podmínkou že jsem malinko proklepl podběh.Fakt ale nepatrně.U TJ je to ale problém protože jak říkáš jsou tam ty kabely a vůbec celkové Tušimice Wraníka obsluhující tak se musí dávat menší.
Bob Holoubek

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ahoj Henry!
Opravdu u YJ 2.5 r.v.1993 co jsem přivezl z DE je baterka 72 nevím jestli to Helmut nějak upravoval,ale pravda je,že když jsem ji vyndal a dával zpět byla to pakárna ty dvě dole zatočený tyčky jedna tam šla a druhá byla porád krátká na závit :down:

Podívám se do našich 4L tj a upřesním velikost baterky.
Startování wraníků zdar :up:
Bob Holoubek

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ahoj kamarádi!¨
tak mě to nedalo a dneska jsem prolezl všechny naše 3 tj 4l r.v.1999 a opravdu všude je baterka 60 tožtak jenom aby v tom byl ordnung. :wink:
Krtek

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Krtek »

Ahoj, tak ty Optimy vypadají fakt dobře. Mám YJ 2,5 z 1993 a při současné originální baterce mám ty kabely už celkem na knap. Chápu to správně že když koupím místo YT S 4.2 tu YT U 4.2 tak budu moci nějak přešrubovat ty čudlíky se shora na bok a kabely pak připojím z boku?
http://www.optimabatteryshop.co.uk/i-Op ... -I441.html
Uživatelský avatar
Henry
Rada Starších
Příspěvky: 721
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04
Bydliště: Beskydy - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Henry »

Podle mne to najdeš tady http://www.optimabaterie.cz , je to tu vše popsané včetně těch kontaktů ...

tožtak
elvis

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od elvis »

Asi tři týdny jsem nejezdil(příprava na zimu) a dneska jsem nenastartoval , jen cvaká relé a baterka vykazuje 12,5 V. Zkusím ještě jinou. Většinou když cvaké relé tak bývá vybitá baterka, ale 12,5 V snad není málo, nebo je to u Jeepů jinak???

Taky jsem chtěl poslat fotku vypolstrovaného hardtopu v mém amatérkém provedení za 750 Kč, ale nějak mi to nejde odeslat.
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od radek »

To koukám. Na to, že ještě někoho zajímá autobaterie. Celkem to umím z časů mladosti, kdy baterie stály kolem 1000Kč a otec měl plat 3 tisíce. To jsme uměli : vytahovali, vybíjeli, nabíjeli, měřili. Zalévali peroxidem k desulfataci. Dnes baterky stojí méně než jedna nádrž a vydrží 6 – 8 let. Téma o ničem.

To jsem psát nemusel – souhlasím. ALE : tomuhle věříte? Máte to ??
http://shop.fkt.cz/pulsni-regenerator-o ... i+dp46533/
http://shop.fkt.cz/aktivator-baterii-12-v-24v+dp113913/
Ví se o tom, že před řadou let v minulém tisíciletí bylo patentováno zařízení, které výrazně prodlužuje věk baterií. Užítí to mělo (má ?) hlavně v akumulátorových elektrodopravnících v halách. Z té myšlenky zůstalo do dnes pulzní dobíjení v lepších dobíječkách. Jestli takový obvod mají moderní vozy nevím.
Mám to levnější, vždy dám do auta, které má baterku už k výměně. Funguje to. K doporučení při ceně baterky ?? – spíše pro bastlíře.
p.s. Petře (Koudelko) ta baterka k ničemu funguje čím dál líp, zatím jsem neměnil. Startovala – sice tak tak i při -15st.
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od radek »

Jinde na foru se píše o autobateriích, tak jsem si vzpoměl, že musím to svoje výše oglosovat. Poodvolat, či zpochybnit.

Nakupoval jsem teď baterii u velmi dobrého prodavače, uměl o mooc víc o bateriích než já. Po mém úvodu "jak blafovat o bateriích" se odborně sklonil a něco povídal. Dělal prý leta v Akumě. Desulfatace se mu zdá reklamní lež. O pulzním dobíjení se moc bavit nechtěl. Mám si všimnout, jestli moje Optimate dobíječka někdy najede na uvedený desulfatační program. Nenajede.

Mám Opltimate 6 dobíječku - řízenou procesorem. Nic se nenastavuje cosi tam bliká a hotovo. Pro Jeepy asi zvolíte CTEK dobíječku. Je víc americká. Prý ji dávají k motorkám Harley jako příslušenství.
Jednou ročně baterku vytáhnout, opucovat, nasadit a projet dobíječkou, i když je to dlouhý na víkend. To by se mělo.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Nový příspěvek od Harley »

radek píše: Prý ji dávají k motorkám Harley jako příslušenství.
.
Já jí k novejm motorkám dávám a ostatním ji prodávám. Od tý doby co jsou v hD alarmy fabricky,tak je to nutnost.Do tří tejdnů-měsíce, je jinak baterka vyšťavená.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host