Přihlášení auta z dovozu

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Podhájecký

Přihlášení auta z dovozu

Nový příspěvek od Podhájecký »

Zdravím všechny, konečně jsem se i já stal majitelem JEEP WRANGLER r.v. 1990. Řeším ale bohužel zatím nepřekonatelný problém - PŘIHLÁŠENÍ AUTA . Koupil jsem auto v Německu po druhém majiteli a nejsem schopen ho přihlásit. Mám totiž druhopis VOTP , kde zřejmě nejdůležitější kolonka K ( číslo typového schválení ) je proškrtnuta. Sehnal jsem od zastoupení JEEP pro ČR potvrzení, že auto bylo vyrobeno dle platných předpisů EU, ale to mi na technické nestačí. Chtějí konkrétní číslo. Nemáte prosím někdo s tímto problémem nějaké zkušenosti a neumíte mi poradit ?
Předem děkuji za radu a Vašemu předsedovi za to, že mi umožnil vstup na Vaše fórum.
Hezký den všem
Podhájecký
kontakt : vladimirpodhajecky@email.cz
Uživatelský avatar
Čejka Jiří
hodně velkej kecal
Příspěvky: 137
Registrován: 06 úno 2007, 09:48
Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Čejka Jiří »

Je to obecně problém který paradoxně funguje na každém magistrátu jinak.
Já osobně jsem měl ten samý problém jak s YJ tak později s TJ protože číslo ABE je u Jeepa problematické a VIN jakbysmet.
ABE neboli evropská homologace neboli AlgemeineBetriebsErlaubnis na některém štítku najdeš na některém ne.
Problém to je ale řešitelný.Je řešitelný hned několika způsoby které ale nejdou dost dobře publikovat.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

No, jednoduše a ofiko řečeno, prostě musíš na ten pitomej výzkumák......A za drahý peníze....a to jen ty dva dny v týdnu co tam jako pracujou.....A nebo??? Zkus soukromé zprávy - třeba dostaneš lepší rady..... :up:

Prostě - a to platí pro všechny - tahat starší Jeepy z venku je sice možná dobrej nápad, finančně to vypadá velmi zajímavě, ale v konečným důsledku velké množství problémů a dodatečných nákladů.....a???....???
Podhájecký

JEEP DOVOZ

Nový příspěvek od Podhájecký »

Díky za reakci a za názor. Vidím na webu a i kolem sebe WRANGLERY s platnými SPZ, takže nějaká cesta je určitě i kdybych snad měl ty štítky přerazit ! Začínám bejt už pěkně nasranej i kvůli tomu, že po komunikaci s německými úřady není problém auto provozovat legálně v Německu ( s trvalým bydlištěm v Německu ), ale u nás máme zřejmě větší a důslednější požadavky na bezpečnost nebo na co! Hlava mi to nebere. Zřejmě jsme v tomto směru předběhli "kapitalistickou" cizinu. Němci se jenom diví jak je to možné, že to nejde přihlásit ? Začarované kolečko.

Tak zatím hodně pohodových KM ve Vašich JW.
Díky Podhaj.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

No, asi potřebuješ větší trpělivost, nebo více zkušeností s úřady v ČR??? Už dva ti radili, abys využil SZ. Není to o bezpečnosti, ale o papírování....Cesty jsou, ale jestli stále hledáš tu ofiko, pak nezbývá než tě politovat.....
Bob Holoubek

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ofiko neexistuje :down:
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Jj,pánové mají pravdu :cool:
Sice vídáš Wranglery s platnejma SPZ ale už nevidíš ,kdy byly přivezený,za jakých podmínek(ty se furt mění), kdo kde potkal a nebo zná nějakýho "kouzelníka" na přihlašování a pod. Taky mohly bejt koupený kdysi jako nový v ČR.
Já před létem přihlašoval dovoz s USA.Sice to bylo skoro nový auto (04rok) ale radši sem to přenechal firmě,která se tím zabejvá a zná cesty,než abych se tím trápil sám. Za dva tejdny jsem měl český noty,na autě se neusela změnit ani žárovka a nebo montovat přiblblý EU parkovačky nebo zadní mlhovky. Sice mě to stálo možná jednou tolik,než kdybych chodil po úřadech sám ale ten čas ,kterej bych s tím strávil,nervy s pitomcema a úpravy auta aby splňovalo evropský normy taky něco stojí .Takže "příplatku" za pohodlí a jednoduchost a rychlost,nelituju.Ba naopak!!
Takže se spíš spoj s nějakou firmopu,co se zabývá dovozem a přihlašováním.
Lucinka Teplice

Nový příspěvek od Lucinka Teplice »

I já mohu potvrdit, že dovoz auta z venku není žádná legrace(taky jsem žila v bláhových představách,že vše proběhne bez větších problémů).V Německu vypadalo vše v pohodě,ale při přihlašování v ČR nastaly problémy - protože na ameriky u nás přece nemají kolonky...No prostě jak říkají kluci - nemít dobré známé a nějaké prachy navíc, tak jsem se s přihlášením u nás nechytala a na svého milého Wraníka jen smutně civěla :eek: Teď už mi jen zbývá pořádně si ho zabalit pod stromeček - zatím mám málo balicího papíru..
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení auta z dovozu

Nový příspěvek od elvis »

Jelikož mě přibyl další,již třetí vnouček, začíná být mé TJ 2.4 poněkud malé, takže jsem téměř rozhodnut jej vyměnit za terení autobus JK Unlimited a samozřejmě benzín.Pokud koupím v Německu americkou verzi, která má již německý TP, tak mě ty trable s přihlašováním v ČR, co jsou výše popsány, čekají? A pokud ano, tak jaké výdaje mě čekají, když to zadám firmě která se tím zabývá? A nebudou s tím v budoucnosti problémy na TK?
Předem dík za odpověď.
Bob Holoubek

Re: Přihlášení auta z dovozu

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ahoj,pokud se chces vyhnout problemum napis SZ nebo mail a reknu ti manual how to do it delam v Tom.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení auta z dovozu

Nový příspěvek od elvis »

Bob Holoubek píše:Ahoj,pokud se chces vyhnout problemum napis SZ nebo mail a reknu ti manual how to do it delam v Tom.
Ahoj, nevím co je to SZ a mail je lbalousek@seznam.cz
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1435
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení auta z dovozu

Nový příspěvek od Harley »

Ikdyxž je US verze legálně a se všema úpravama na EU provoz přihlášena v DE,tak to neznamená,že když sme všichni v jedný únii,tak že to bude brnkačka.

já osobně si před čtyřma rokama koupil JKU v Berlíně.Tady zkopírovaná moje anabáze s přihlášením u nás. Přihlašoval jsem ho ještě v době,kdy nebylyjmenovitě vyžadovány všechny vyjímky v TP ale stačila ta jedna krycí věta s paragrafem.Vyjímky tedy vypsaný nemám ale nějak mě to netrápí.Auto prodávat nechastám a zatím to nějak prochází. Mám za sebou už dvě STK a vždy OK.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak teď trocha reality s přihlášením auta v ČR.

Auto jsem přivezl těsně před svátkama,23.12,takže na přihlášení zrovna blbej čas,navíc na úřadech šílenství s odhlašováním starejch aut.

No,myslel jsem,že jelikož je auto,ač dovoz s USA(US-verze) ,registrovaný v EU v Německu,kde mělo čerstvou technickou a emise,upravený světla na EU verzi a je to v celku nový auto s Euro4,tak přihlášení bude jen formalita,asi jako bych koupil auto třeba v Brně.Jo,kulový!

Dovozovou technickou jsem měl domluvenou u známýho ale auto muselo technickou fyzicky projít.To bez problémů prošlo ale neměl tam mezi svátkama emisáře,tak jsem sehnal jinýho známýho,co dělá na homologačním měření emisí a jejich stanice má certifikát na US auta.I toho jsem mezi svátkama nahnal do práce ,auto opravdu změřil jak se má,né jen napsal.Samozřejmě všechny normy to splnilo.Takže jsem měl hotový tyhle povinosti. 31.12 ,na silvestra,jsem zašel na registr vozidel aby vystavili TP.Tam co dělají dovoz,bylo úplně prázdno,vyplnil jsem formuláře a hned sem se u úředníka dostal do reality. Chtěl doložit českej návod k obsluze,anglickej nestačil ač jsem ho ujistil,že si ho přečtu stejně jako v češtině a pak se mu nelíbily vypsaný spotřeby s technický,a že je chce doložit. Poznámky ke všem údajům a povzdechy,že je to "amerika" a dovoz do únie,ani nebudu zmiňovat ale tyhle dvě věci si prý musím k registraci sehnat.A stím mě vyhnal.Zdůraznil taky abych měl povinný ručení už uzavřený.A to je taky dobrej oříšek. Vím že je třeba pov. ruč. ke všem úkonům kolem vozidel ale je to trochu začarovanej kruh. Pojišťovna mi ho nechtěla uzavřít,jelikož auto nemá SPZ a nebo číslo českýho TP.Ale tyhle dvě věci mi neudělaj,dokud nemám pojistku .nakonc to dopadlo tak,po domluvě s pojišťovákem,že si mám sám vypsat zelenou kartu jen na VIN,vymyslet nějaký číslo pojistky a tu předložit na úřadě. Moje firma je dealerem pov. ručení pro Allianz a tak mám tady smlouvy a zel. karty.Ale jak by to udělal člověk,kterej k tomuhle nemá přístup fakt nevím a nevěděla to ani moje pojišťovačka .

No,každopádně jsem se na to už vybodnul zbytek svátků jsem dojezdil s propadlejma německejma převozkama a měl jsem aspoň protokoly s technický a pseudo uzavřenou českou pojistku.

Po svátkách jsem všechny papíry předal člověku,kterej se tím živý a s menším příplatkem jsem druhej den dostal českej TP a SPZtky.Bez nervů a starostí že zase nějakej pitomec bude chtít absolutně nepodstatný věci,jako českej návod k obsluze a nebo kolik mi to žere.

Takže takhle "jednoduchý" je přihlásit auto s EU! Vůbec si nedovedu představit,že bych si auto dovezl přímo s USA a sám,jako nějaká trubka,si ho sám šel přihlásit! Asi tak po dvou návštěvách na úřadech,bych už někde vysel a nebo auto radši zapálil


vše tady: http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=285
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení auta z dovozu

Nový příspěvek od Ondřej »

SZ je zaslání soukromé zprávy kliknutím na obálku v příspěvku toho, který o tom píše. :nototo:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host