Identifikační štítky (VIN a pod.)

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Ano, VIN kód je všeobecný problém u Jeepů i jiných amerik - všude ve světě se bere jako jasný VIN kód to, co je někde nalepeno na cedulce, či VIN kód za oknem. Jen v Evropě, kde se auta kradou ve velkým stylu, a zvlášť v česku, se nanejtovanej, či nalepenej štítek prostě nebere. Jednoznačně určené VIN je mnohomístné číslo vyražené na rámu. Na jednu stranu je to otrava, ale na druhou stranu je to dobře, protože jednak tím po důkladném prověření zjistíte opravdu auto kradené, pokud máte zájem /přenejtovat štítek za oknem je opravdu to nejmenší/ a jednak jste opravdu schopni identifikovat svoje auto. VIN je složen z čísla rámu, roku výroby auta, dokonce i měsíce, série, čísla motoru a dalších velice užitečných informací, pokud potřebujete opravdu něco přímo napasovat na své auto. Principielně - už od Willyse - má Jeep toto číslo vyražené vpravo vpředu na rámu ze strany - mezi pravým předním kolem a nárazníkem. Jelikož např. ve státech se to moc nebere - tam prostě platí ten štítek za oknem - tak to vyražené číslo je pod všemi antikorozními ochranami - takže např. pod barvou prostě není vidět a pokud ho někdo opravdu chce vidět, musí se rám kus naprosto čistě ošmirglovat až na železo a teprve tam je vidět, kde je číslo vyraženo, a kdo ho chce přečíst, musí vynaložit další práci, vyčistit jednotlivá čísla od barvy až do čitelnosti. Původní Willys měl ještě k tomu přes toto vyražené číslo, nebo v jeho těsné blízkosti nanejtovanej štítek se stejným VIn a ještě dalšími údaji.
A co je největší problém - toto je americká či kanadská verze. Verze evropské mívají tento VIN vyražen ještě úplně jinde /viz Lelkovi - TJ evropské - pod řidičem/, a verze pro jiné zemé taky jinde - ani nemám zkušenost kde....

Nicméně každý auto to vyražené číslo má, jen je třeba ho najít. Číslo se razí už v průběhu výroby a zanáší se do dokumentů budoucího auta. Vždycky je to číslo umístěné někde na rámu - vše ostatní totiž můžete měnit jak se vám zachce /kastli i motor/, jen ten rám vždycky zůstává - platí i pro jiná auta - jen ty co nemají rám to mají na kastli na místě, které je nejobtížněji měnitelné.
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michael »

Tak já mám taky super zkušenost. Kupoval jsem TJ v prosinci, tady v autobazaru, prodávající dostala auto darem ze států v roce 2004. V té době na přihlášení údajně podle starýho zákona stačil štítek za oknem.
Na evidenční kontrole marně hledali číslo na rámu, pak si někde přečetli, že v USA nejsou čísla ražený na rám.
Takže anabáze s vyražením čísla, spousta lítání. Nakonec mi magistrát vydal povolení k vyražení čísla a v autorizovaný dílně mi maník namlátil čísla na podběh, podotýkám , že hodně prasecky. Ale zákonu je vyhověno :))))
Uživatelský avatar
Standa
hodně velkej kecal
Příspěvky: 837
Registrován: 15 pro 2006, 16:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Standa »

Potvrzuji Jirku a Robina, amerika je prostě amerika, tam si na tyhle věci moc nehrají. Musím ale říci, že už jsem také nějaké americké auto už měl a nikdy mi takovou pakárnu nedělali. Je ale fakt, že jsem vždycky byl u známého, jak na STK tak na ev. kontrole a i přihlášení běželo přes kamaráda.
Kde všechny věci hledat napsal přesně Jirka. Jen na doplnění některé technické záležitosti jako převody atd. je možné najít na nápavách, diferáku a převodovce. :shock: :shock:
Zdeněk Viktorin

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

Nejnovější prováděcí předpis nenařizuje u vozů Chrysler,Jeep atd. ,vyražené číslo VIN - postačí štítek. Typ motoru se nehledá vůbec - neznačí se.
U Robinova Jeepu jsem to nechával zapsat do TP. Dnes už to na úřadech musí vědět,pokud ne,je to jen jejich neznalost.

Viki
Michael
hodně velkej kecal
Příspěvky: 108
Registrován: 07 led 2007, 15:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Michael »

Nevíš náhodou číslo taho předpisu? V Praze na magistrátu nic takového neznají, trvají na ražbě na rámu
Zdeněk Viktorin

VIN

Nový příspěvek od Zdeněk Viktorin »

To číslo nevím,ale volal jsem teď na úřad a dostal jsem následující odpověď:

Dle oficiálního stanoviska společnosti Daimler-Chrysler,které je na stránkách MV -pro jednotlivě dovezená vozidla značek Jeep,Chrysler,......

Tady v J.Hradci se dle toho přihlašují ameriky.Jestli je to někde jinak,asi nic nenaděláš. Úředník je mocný!!!!
Jo,budu to mít ofocené-zítra tam jdu.

Čau Viki
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Přidám můj poznatek.

Mám TJ 04 rok ,US verze,komńkrétně dovoz Californie.

Od všech sem slyšel,že US verze nemají raženej VIN na rámu.Už sem se smířil s tím,že budu při přihlašování žádat o ražbu.No ale náhodou jsem sundaval plastový nášlapy,co má Sahara,ohnu se podívat jak držej a jakej klíč na ně vzít a ejhle! ,za pravým nášlapem,z boku na rámu krásně vyražený VIN origo! Nikdo ,koho znám co se kolem těhle aut motá,včetně "přihlašovačů" o tom nevěděl.
Lepenej štítek co je na řidičovým sloupku mám strhnutej ale skoro každej díl olepenej malou samolepkou s vinem auta.
Další identifikační samolepku s kódama o barvě a pod. mám pod řidičovou sedačkou,pod kobercem.

Štítek za předním oknem naše úřady nezajímá.Je na úrovni samolepky.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jirka »

Tak ještě doplňuju - YJ má VIN většinou jak už jsem psal z boku na rámu vpravo vepředu, ca mezi PP kolem a nárazníkem.
TJ většinou vpravo pod spolujezdcem na rámu z boku, ale stejně často na stejném místě ale pod řidičem. Pokud tedy VIN má.
Já mám taky auto z Californie a VIN nemělo nikde - měl jsem celej rám odstrojenej a opravdu se nenašlo nikde /r.2002/ , ať jsem hledal jak hledal.
Pokud jdete na dodatečné vyražení, dostanete ho vždy /tedy tak by to mělo být.../ na rám vpravo pod spolujezdce.

A JK? Hoodně zajímavý. Už zase u nás platí, že štítek za oknem by měl stačit, ale samozřejmě ne všude to tak je.
Tomáš co má přímo evropskou verzi ofiko koupenou v ČR nemá VIN opět vůbec a sám český prodejce mu řekl, že ho opravdu nepotřebuje, že štítek za oknem stačí. No, já na to mám svůj názor - možná že dnes stačí, ale za pár let si zas někdo vzpomene že nestačí a bude ho dorážet.
A já - mám JK verzi americkou, v americe koupenou a světe div se - VINko tam mám! A na správném místě - na rámu vpravo pod spolujezdcem.... :up:
Bob Holoubek

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

To Harley:udělal jsi mě velkou radost po ránu :up: S pardálem jsme si s vinkama užilu až nad hlavu takže postupně.Naše obě YJ 90,93 vinka neměla nikde na tk ti bez vinka na rámu auto neudělají, když jo víte asi jak.Můj YJ 1993 měl štítek na okně ten nikoho nezajímá a dále jsem našel štítek na podlaze u spolujezdce to je také málo chtějí na rámu takže při prodeji aby kupující neměl problém hurá na ražbu.

Koupili jsme s Jirkou TJ 4l 1999 prolezli jsme celej rám škrabali a nic.Štítek pouze na okně + štítek na podlaze.
Díky Harley za info hned letím do garáže se podívat pod nášlapy mé sahary.
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Ještě k tomu štítku pod oknem,co mají "ameriky".
Můj Tj byl v USA vykradenaj. Díly interiéru,řídící jednotka a taky utrhli ten štítek pod oknem.Zbyly jen kousky pod nejtama.
Já věděl,že to u nás nikoho nezajímá a přihlášení i evidenčku jsemm udělal.Nicméně,auto jsem dostrojil chybějícíma dílama a jelikož jsem detailista,tak sem se zajímal i o to,kde získat novej štítek. U jinejch značek je to možný objednat přímo u dovozce na zákledě nějakých doložených papírů ale u Jeepa ne! Volal jsem známímu,kterej je vedoucím na jedný STK a ptal se ho,jestli nemá nějakej tip. nevěděl ale furt mě ujišťoval že to vůbec nepotřebuju.Estetickou potřebu nechápal :lol: .

Kdyby náhodou někdo měl nějakej tip,kde by se dal štítek vyrobit,byl bych vděčnej.
Harley

Nový příspěvek od Harley »

Bobe,něco jsem kutil a tak jsem blejsknul,kde mám VIN na rámu.

Obrázek
Aleš

Jeep Cherokee VIN

Nový příspěvek od Aleš »

Tak jsem si zažil své s VIN s evidenční prohlídkou na Jeep Cherokee. Takže zasílám informaci, kdyby někdo řešil něco podobného. Je to Jeep Chcerokee 2,8 CRD, rok výroby 10/2005. Na evidenčce tento VIN nenašli. Zajel jsem do autosalonu Jeep, kde mi ho ukázali. Je vpravo pod lištou u spolujezdce. Pozor jsou tam dva plasty (dvě lišty), jeden plast blíže vnitřku auta - tam není. Druhý plast takový nenápadný (spíše ozdobný plast) více směrem ven - tam byl. Bylo nutné užít šroubovák, po pravdě řečeno by mě nenapadlo ho pod tímto plastem absolutně hledat... Je normální vyrytý do karosérie. Takže jsem zajel znova na evidenčku, znovat zaplatil poplatek...a mám jí. Je to Kocourkov.
Aleš
Návštěvník

Nový příspěvek od Návštěvník »

YJ vin nemá v německým tp nemá ABE algemainebetrieberlaubnis národní schválení tudíž u nás legálně nepřihlásitelnej nedoporučuji vůbec dovážet pokud nemáš předem vyšlapanou cestičku jinak to stojí hodně nervů a peněz a dostaneš se potom na cenu za kterou již zde koupíš fešáka viz ceny YJ pardála nebo mého :up: Dáváme je za 150tis udělaný a na číslech :up:

Co se týče TJ přivezl jsem 3 kousky včera dalšího fešáka saharu 4l pokud je to tzv deutsches auto tzn prodáno nové v DE od dealera neí to USA import pak s tím není problém a VIN je vyraženej na rámu pod sedačkou spolujezdce přesně jak to vyfotil Harlej když se koukáš pod ten černej plast pod spolujezdcem tak vin je na rámu pod ním cca 10 cm nalevo.Když jsem viděl Jirkovu anábázi s přihlášení jeho TJ a pendlování mezi importérem a čekat měsíce na značky na to bych neměl nervy. :down:
Někdo tady zminoval ceny USA/Evropa pokud stojí dolar 20kč + clo dph a fešák JK v USA stojí kolem 20tis usd tak mě to nepřipadá žádná výhra když ted můžu mít v DE nové JK bud 2.8CRD nebo 3.8 je to podobná cena. krátkýho za 500tis nebo unlimited za 600tis vše nové v plné garanci a značky do 3 dnů bo to je koupeno v DE.

Hodně štěstí při hledání vinu a následné anabázi s stk+DI :cheche: :cheche: :cheche:
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Ondřej »

Při koupi mého YJ 2,5 rv.1990 jsme s bratrem oškrábali špachtlí půl auta :cheche: a nakonec jsme našli číslo na rámu na pravé straně v ohybu rámu mezi předním kolem a zhruba anténou rádia :up:
denyz

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od denyz »

Zdravím Vás všetkých som tu nový a už mám samí problém , minulý týždeň som kúpil u Vás v Čechách jeep TJ 4,0 l r.v.2000 krásne upravený ale VIN cod na ráme nie je v poriadku chýba tam jedna číslica / piata od konca/, za oknon je OK na podlahe /samolepka/je OK len na ráme je problém ,celý kod vyzerá veľmi originálny ako z výroby aj na kontrole originality súhlasia že to nie je domáca výroba .Písal som importérovi a čakám na vyjadrenie či je to možné že výrobca urobil chybu. Podľa mňa keby to robil niekto doma a tak precízne určite by nevynechal to číslo. Máte niekto nato nejaký názor?
Naposledy upravil(a) denyz dne 27 lis 2009, 20:09, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host