Identifikační štítky (VIN a pod.)

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Harley »

Ondřej píše:Upřesnění:

YJ
- hlavní VIN je na palubní desce před oknem na plechovém úchytu motorku stěračů
- druhé číslo je na pravé straně rámu, na šikmé části za předním kolem
- motor nic

TJ
- hlavní identifikace - VIN kód- je na štítku na palubce před řidičem (těsně pod čelním sklem)
- evropské štítky s dalšími kódy jsou např. na podlaze pod koberečkem u sedačky spolujezdce
- štítek s dalšími "E" označeními je nalepený obvykle na rámu u dveří řidiče
- další info štítky jsou např. dole pod grillem a pod.
- motor ani kastle myslím vlastní číslo nemá (ale možná se mýlím)

JK (neboli také model 2007 a dál)
musí doplnit ti co ho mají :wink:

TJ co jsem měl,Sahara 04,US verze,VIN origo vyražen na rámu ,s boku zhruba pod dveřmy spolujezdce
Obrázek

JK ,US verze, origo vyražený číslo s boku na rámu taky pod spolujezdcem jako u TJ. Pak štítek za oknem,samolepka na B-sloupku.Potom malý samolepky s VINen na všech dílech karoserie.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Harley »

Na TJ i JK číslo origo ražený ale né tím důlčikováním ale běžnejma raznicema.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Už dlouho sem nikdo nic nepsal, tak tuto tradici poruším.
Minulý týden jsem se svým TJ rok výroby 2004 neprošel na Stanici technické kontroly s "vážnou" závadou. Od 1.5.2012 platí pro vozidla uvedená do provozu od 1.1.2002 povinnost, mít v motorovém prostoru "výrobní štítek", jehož vzor je přiložen v příloze tohoto příspěvku. Jelikož takovouto samolepku dosud nemám, obrátil jsem se na ofi dovozce, který mi po předložení velkého technického průkazu přislíbil, že mi uvedený "výrobní štítek" vyrobí (za poplatek cca 800 Kč). Později zde uvedu svoji zkušennost, bude-li toto řešení na STK stačit.
Sem
Přílohy
SKMBT_C45413042913050.pdf
(121.53 KiB) Staženo 971 x
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od elvis »

Michal - Semiš Breznický píše:Už dlouho sem nikdo nic nepsal, tak tuto tradici poruším.
Minulý týden jsem se svým TJ rok výroby 2004 neprošel na Stanici technické kontroly s "vážnou" závadou. Od 1.5.2012 platí pro vozidla uvedená do provozu od 1.1.2002 povinnost, mít v motorovém prostoru "výrobní štítek", jehož vzor je přiložen v příloze tohoto příspěvku. Jelikož takovouto samolepku dosud nemám, obrátil jsem se na ofi dovozce, který mi po předložení velkého technického průkazu přislíbil, že mi uvedený "výrobní štítek" vyrobí (za poplatek cca 800 Kč). Později zde uvedu svoji zkušennost, bude-li toto řešení na STK stačit.
Sem
Kamarád ho svému známému na dovezené JK z Německa vyrobil sám a nalepil do té oblasti dveří a na TK nebyl problém.
A prý pokud jsou v ZTP vozidla ty váhy uvedené, tak ten štítek,pokud ho tam výrobce nedává,tam být nemusí. Ale než se s nimi dohadovat, tak je lepší si ho vyrobit.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Nový příspěvek od elvis »

Návštěvník píše:
usranger píše:Přesunutý příspěvěk od uživatele "Lelkovi"

Chci se s Vámi podělit o zajímavou zkušenost. Před převedením vozu na DI jsem musel absolvovat na stanici STK tzv. evidenční prohlídku, kdy prohlížecí technik podle velkého techničáku zkontroluje vin kódy i na voze.
Nestačilo jim zkouknout vin kód za předním sklem, ale chtěli ještě vidět vyražené číslo na rámu. A v tom byl ten háček - nikde ho nemohli najít Nakonec jsem musel jet do firmy VS Auto Plzeň, odkud bylo auto zakoupeno jako nové a jejich technik vytelefonoval s pražským importérem, kde mají modely TJ na rámu vin kód - údajně vlevo pod dveřmi na rámu. Ale až důkladnou prohlídku spodku provedl kamarád Ondra od Luboše Jedličky, kdy doslova proplazil celý spodek. Závěr je tento: VIN kód na rámu je pod dveřmi spolujezdce Tak si to všichni majitelé modelů TJ pamatujte, nebudu to víckrát opakovat A stojí ta legrace 150,- Kč.

ahoj, já mám zase zkušenost, že když jsem koupil TJ tak sem šel na evidenční kontrolu a chlapík z STK nevěděl, kde je kód, a tak se šel podívat do počítače a za chvíli přišel s tím, že ten kód musí být přesně tam kde uvádíš. Takže z toho plyne, že velmi záleží na STK. ( má nějaký program, který uvádí kde a jaká auta mají kódy )
No jasně podíval se do ZTP.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od elvis »

Tak mi to nedalo, vlezl jsem pod auto, omyl acetonem ten nástřik proti kamínkum až na čistou hladkou barvu a VIN nikde. Pouze jsem na levé straně u př. kola našel nálepku s VIN a čárovým kódem. Samozřejmě, že nálepka je již z části odlepená a VIN nelze přečíst celý. Připomínám, že mám EU verzi TJ 2.4 sport r.v.2006. Pod kobercem sedačky spol. je nálepka s EU homologačním číslem, VINem, a váhama. Na sloupku levých dveří je zase nálepka s různýma homol. číslama.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Ondřej »

U TJ je vin na pravé straně rámu v místě cca prostoru dveří.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Harley »

Viz fotka odemě.
elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od elvis »

Harley píše:Viz fotka odemě.
Hledal jsem to přesně podle té fotky, na pravé straně nad tou oválnou dírou a nic tam není. VIN je jen pod oknem a na tom štítku pod kobercem u sedačky spolujezdce. Vyfotil jsem ho a chtěl dát do přílohy, ale hlásí mi to , že šířka a výška má být max 1200 pixelů a já mám výšku 1600 pixelů, takže to nejde přiložit. A jak mám ubrat ty pixely to nevím.
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Ondřej »

Pokud tamVIN nemáš, tak si ho nech od někoho vyrazit a máš pokoj.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Harley »

Přesně tak! :todáš:
Hlavně nečekej,až Tě někde vyrazí kvůli tomu s STK.Pak už o tom bude záznam a budeš muset nechat udělat ražbu úřední.
Uživatelský avatar
Michal - Semiš Breznický
vydra
Příspěvky: 463
Registrován: 19 úno 2007, 10:13
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Michal - Semiš Breznický »

Další informace o "výrobním štítku" jsou v sekci "důležitá oznámení".
Sem
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Harley »

Kde to je?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikační štítky (VIN a pod.)

Nový příspěvek od Harley »

A co je na tom tajnýho? Vždyť si to každej může prohlídnout na ulici u zaparkovanýho auta.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host