LPG / CNG do Wranglera

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od PET77 »

Take to takhle nejak planuji. Nemas nahodou fotky pro lepsi predstavu?
P.S. Kde se v Cechach necha rozume vyrobit vyfuk/tlumic vyfuku na miru?

Jirka píše:Už jsem to někde psal v jiném tématu, ale tedy ještě jednou velmi stručně...:

Já na mém JK vyříznul to nesmyslné vybrání v kufru, podlahu v kufru srovnal, vyztužil dvěma pásovinama do kterých je nádrž odspodu ukotvena.
Vyhodil velkej tlumič výfuku vzadu, dal dva malé tlumiče výfuku, resp. rezonátory - jeden pod řidiče, standartní koupenej výrobek, druhej dozadu na místo původního tlumiče.
Nádrž je 50 litrů, je v podstatě na místě originál tlumiče výfuku, je přidělaná jednak do té nové podlahy, kde byly zároveň vloženy ty dvě pásoviny, do kterých je teď právě nádrž ukotvena. Pro jistotu je ještě ukotvena do pevnostního nárazníku, což je víceméně zbytečné. Nový, menší tlumič výfuku vzadu je vyroben přímo na míru aby se vešel mezi nádrž a nápravu, nedrbal např. do stabíku, tlumičů apod.
Nájezdový úhel nezměněn, ba naopak. Nádrží nelze drbnout o zem, jedině úmylsně najet na šutr pozadu....
Prorazit ale plynovou nádrž je v podstatě nemožné na rozdíl od benzinové. Celý systém LPG je bezpečnější než benzinový.

Byl to sice dost zásah do auta, ale jelikož já měl budku stejně sundanou kvůli barvě, dělal jsem vše najednou..... :todáš:
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Jirka »

Momentálně je auto tak zasr.. od sněhu a soli, protože jsem byl týden na lyžích, že bych snad ani foto neudělal.... A normálně jsem to zatím nefotil :cheche: Ale já to napravím.... Pokud chceš, nejlepší je vidět to na vlastní oči....
Když budeš chtít, na výfuk ti dám kontakt - je to firma od Kolína, výfuk je nerezovej a už jsem ho jednou předělával, protože ten první byl jenom takovej orientační nástřel, když jsem si nebyl úplně přesně jistej, jak velkej se tam vejde aby to opravdu do ničeho nedrbalo, protože jsem ho dělal v době, kdy tam ještě nádrž nebyla. A potřeboval sjem to vyměnit najednou, tedy namontovat nádrž a zároveň novej tlumič.
Teď jsem ho po čase znovu zkreslil a vyrobil pořádně a je to super. Ale stejně ho asi ještě jednou předělám, pořád to není úplně ono :cheche: Ještě se dá upravit trošku líp..... :todáš: Nicméně jsem domluven s tím chlapem, že má výkres přirpaven a kdyby to někdo další chtěl, stačí říct a on ho vyrobí podle toho, což už je tudíž vlastně prošlapaná cestička..... :todáš:
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host