LPG / CNG do Wranglera

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
angličan

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od angličan »

aktualni tip pro zajemce o plyn, kteri jste z Prahy a strednich Cech. Autoservis 3H z Pankráce plyn do aut jiz nedelaji. Dostal jsem od nich kontakt na klucinu - soukromnika, ktery odvedl skvelou praci za 3 dni se vsemi potrebnymi razitky do VTP apod. Jde o byvaleho zamestnance 3H, takze zkusenosti prokazatelne jsou. Cena 28t komplet vcetne faktury. Montuje ve sve dilne na Kavcich horach. Jinak provedena prace velmi precizni! v pripade zajmu mohu poslat par fotek, jak u TJ prijit o kufr :-)
Bob Holoubek

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

Ahoj Marku:souhlas až pan Vaněk v 3H mě doladil plyn tak aby chodil jak má,Radotín hrůza nedávat,Hloubětín taky špatně,pouze pan Vaněk bejvalej 3H nebo p.Studený Jihlava.

Plyn je bud špatně nebo dobře nainstalován nic jiného mezi tím.

Plínu zdar

Bob
angličan

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od angličan »

presne jak rika Bob: lze se spolehnout. Jinak zapomněl jsem napsat ten kontakt :-)
Tedy p.Vaněk 776 341 748, jo a pro nepražský: Kavčí hory myšleno na Praze 4!
A teď už jen kam naložit tchýni a její kufry až ji povezu na Macochu!
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Ondřej »

to chce wozeyk :cheche:
biker

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od biker »

Jsem tu jen jako čtenář, ale dle http://www.3h.cz/autoservis-3h-lpg-prestavby.php ve 3H stále přestavby dělají, jen zřejmě bez Vaňka...
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Ondřej »

To je možné, ale on fakt umí. Za LPG do TJ 4.0 chce 26 000.- včetně přihlášení a do druhého dne je hotovo. :todáš:
Já osobně jsem velmi spokojen.
FAJER

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od FAJER »

nazdar panove, .., aku znacku LPG pan Vaněk montuje?? Ako je zaistena komunikacia s RJ?
DIK
PET77
malej kecal
Příspěvky: 43
Registrován: 14 led 2012, 23:29
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od PET77 »

Jelikoz chci poridit JKU 3.6 V6 a neco s nim najet planuji zaroven LPG. Momentalne resim umisteni nadrze. Velka bomba v kufru je sice fajne na dojezd, ale pokud chce covek v kufru pak prevazet neco dlouheho nebo nedejboze obcas prespat na treku, tak ma smulu. Proto jsem premysel o nekolika resenich:

- bomba v kufru na delku - to by zas ale mohlo ohrozit rozlozeni vahy auta, takze zalezi na vyvazeni v jednotlivych rozich auta (to nezjistim driv, nez auto dostanu od dealera),

- toroidni nadrz na vysku - asi by brala mene mista, zas ale bude mit pravdepodobne mensi objem/dojezd a stale je tu otazka rozlozeni vahy v aute,

- nadrz pod autem - uplne do zadu (kde je dnes hrnec vyfuku), kde kdysi byvala benzinova se mi to moc davat nechce, abych s tim nekde v terenu nechytl, ale na UK strankach jsem nasel vymennou mensi benzinovou nadrz (28L), ktera kdyz se vymeni misto te puvodni, tak tam pujde nainstalovat plynova bomba na 70L (rozmery 360mmx790mm)
odkaz viz tady, na strance uplne dole:http://www.tinleytech.co.uk/acatalog/Jeep.html
nejsem si v tomto pripade uplne jist par vecmi, jako je zachovani, ukazatele stavu benzinu a nakonec vubec, zda by tech 28l benzinu nebylo malo, pokud by se clovek vydal na trek nekam mimo civilizovanou Evropu (Rumunsko, Island), zda by byl schopen dostatecne najit cerpaci stanice na plyn

Otazka tedy je, mate nekdo s umistenim nadrze zkusenost, ze by jste mi poradili, kam je to tedy u JKU nejlepsi dat?
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

PET77 píše:
- nadrz pod autem - uplne do zadu (kde je dnes hrnec vyfuku), kde kdysi byvala benzinova se mi to moc davat nechce, abych s tim nekde v terenu nechytl,

Zkušenost osobní s tím nemám ale vzadu pod podlahou kufru byla u Jeepů nádrž desetiletí a fungovala tam dobře. U Unlimited bych byl spíš nervózní mít nádrž pod břichem než na zadku.
Osobně bych dal tlumič výfuku pod podlahu ,pod řidiče a na LPG nádrž bych nechal v podlaze kufru udělat větší foch než je tam dosud na nářadí. Nelépe do podlahy kufru implantovat dno kufru třeba S WJ Granda,kterej tam má rezervu a do toho fochu vložit toroid ,tak jak se to dělá u WJ.Takhle bude nádrž vlastně uvnitř auta a navíc chráněná ještě dnem kufru.
Bob Holoubek

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Bob Holoubek »

To Fajer:p.Vaněk montuje Magic,funguje ok,montuje to sám doma.Mám v JK 80l bez plováku dám tam 73l najíždím cca 400km za mě spokojenost :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

To je sice hezký Bobe ale zabitej kufr.

Obrázek
radek
fórový prudič
Příspěvky: 271
Registrován: 03 bře 2007, 23:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od radek »

Konstrukce s nádrží LPG "někde" dole a změna nádrže benzínové byly řešeny. Tady, či na LPG.cz Probírali tam, jestli nejde o zásah do konstrukce vozu. Pochybnosti byly, zda nejsou problémy při STK a zda to někdo s licencí namontuje. Tak se raděj zeptej v dílně co je možné a běžné u Tvého auta, ať zbytečně neměříš a nekonstruuješ.

Mě dali vybrat jen místo umístění napouštěcího hrdla a flastru LPG.
Uživatelský avatar
cihlík
Marek
Příspěvky: 333
Registrován: 18 pro 2008, 21:16
Bydliště: Paseky:) - Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od cihlík »

Nejednodussi umisteni je samozrejme do kufru, tak to mam i ja...u wranglera bez nejakych dalsich vetsich zasahu jedina moznost, u UnLtd. bych kvuli prakticke vyuzitelnosti podlahove plochy zvazoval ten toroid na vysku, anebo jiny tvar valcovove bomby (delaji se i jine nez ty klasicke podelne, staci se zeptat v lepsim servisu ja jsem prestavbu delal u autanaplyn.cz system SGi (sekvencni strikovani) Lovato (It.) tady je videt ruzne umisteni nadrze u Hummera : http://autanaplyn.cz/hummer-na-lpg/ Pokud by jsi chtel neco specialniho jako ma treba Jirka, tzn, nadrz pod autem, tam kde ma standadne tlumic vyfuku, ktery se presune dopredu, kde pry u wranglera v minulosti vzdy byval, tak se zkus domluvit s nim...ale to uz je zasah a na vlastni riziko.
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Jirka »

Už jsem to někde psal v jiném tématu, ale tedy ještě jednou velmi stručně...:

Já na mém JK vyříznul to nesmyslné vybrání v kufru, podlahu v kufru srovnal, vyztužil dvěma pásovinama do kterých je nádrž odspodu ukotvena.
Vyhodil velkej tlumič výfuku vzadu, dal dva malé tlumiče výfuku, resp. rezonátory - jeden pod řidiče, standartní koupenej výrobek, druhej dozadu na místo původního tlumiče.
Nádrž je 50 litrů, je v podstatě na místě originál tlumiče výfuku, je přidělaná jednak do té nové podlahy, kde byly zároveň vloženy ty dvě pásoviny, do kterých je teď právě nádrž ukotvena. Pro jistotu je ještě ukotvena do pevnostního nárazníku, což je víceméně zbytečné. Nový, menší tlumič výfuku vzadu je vyroben přímo na míru aby se vešel mezi nádrž a nápravu, nedrbal např. do stabíku, tlumičů apod.
Nájezdový úhel nezměněn, ba naopak. Nádrží nelze drbnout o zem, jedině úmylsně najet na šutr pozadu....
Prorazit ale plynovou nádrž je v podstatě nemožné na rozdíl od benzinové. Celý systém LPG je bezpečnější než benzinový.

Byl to sice dost zásah do auta, ale jelikož já měl budku stejně sundanou kvůli barvě, dělal jsem vše najednou..... :todáš:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG / CNG do Wranglera

Nový příspěvek od Harley »

LPG neplánuju ale přesto za tohle :todáš: :todáš: . Kdyby někdy,tak takhle!
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti