JK stabilizátor přední nápravy

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Ahoj lidi, u JK mi odešla elektronika u el. stabilizátoru přední nápravy. Snažil jsem se ji opravit, ale nepodařilo se. Nakonec jsem ji vyhodil a udělal mechanické ovládání (když tak zasílám foto, jak jsem to jednoduše vyřešil). Ale svítí mi pořád kontrolka, která signalizovala, zda je rozpojeno, nebo spojeno. Nenapadá vás, jak to vyrušit? Vyndal jsem pojistku u baterie a kontrolka svítí pořád. A dávat tam samolepku přes ní, jako v 80.letech v Žigulíku se mi nechce :-)
Přílohy
20160223_212 931.jpg
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od TomaNovy »

Ja intaloval toto reseni manualniho odpojeni stabiku http://www.quadratec.com/products/16260_1010.htm

Resi to zhasnuti kontrolky, ale elektronika stale zustala. Jakmile mi do puvodniho tela odpojovace zateklo, tak to rozsvitilo chybu ABS/ESP atd. Nechal jsem menit cidla ABS, ale nepomohlo to. Nakonec jsem zjistil, ze to ma spojitost prave s odpojivacem stabilizatoru a puvodni elektronikou. Takze mi to borec z Imofy cele preprogramoval a mam klid.

Plus jeste z duvodu lifu jsem nechal nainstalovat stavitelne tycky stabilizatoru http://www.quadratec.com/products/16160_10X_PG.htm. Kdyz uz jsem je menil, tak jsou ve verzi, ktera se da jednoduse sundat. Takze nyni muzu odpojit stabik dvema zpusoby...
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Je to také řešení, hlavně ovládání z kabiny - pěkný. Hele a k vyrušení blikání kontrolky ti to řešili v IMOFA? Koukám na tom návodu, že prý se mají spojit ty 2 černý kablíky. Nestačí jen toto, aby ten stabilizátor přestal blikat?
Ten ABS atd, se i také rozblikávalo, když to bylo pořát rozpojený, hlavně při větší rychlosti. Měl jsem nový přední ložiska i se sondami a stejně se to objevilo. Stejně jak ty píšeš. Ale co mám teď stabilizátor uzavřenej, tak se už ABS neukazeje. Jen mi stále bliká oranžovej stabilizátor, protože nemá elektronickou informaci o tom, že je uzavřen, i když mechanicky uzavřený je...
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Harley »

ProCal modulem.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Harleji,, nerozumím vzkazu
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Harley »

Tím se to dá vypnout. ProCal by měl mít každej povině ve výbavě. Minimálně na úpravu tachometru vůči změně pneu.
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od TomaNovy »

Vypnuti kontrolky to resi - spojeni tech dvou kabliku, ale chyba ABS/ESP se objevila az za nejakou dobu, co jsem v lete brodil. Proto jsem si myslel, ze mi odeslo cidlo ABS. Jinak do Imofy nejezdim. Auto davam ke znamemu, u ktereho dela melouchy elektrikar z Imofy.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

ABS se mi rozsvítilo i po té, co jsem měl rozhozenou sbíhavost a vůli v ložisku. Taky se mi ale rozsvítilo, když jsem neměl srovnaný volant, když byl při jízdě rovně šikmo.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vojta »

Harleji, tohle vypnutí kontrolky u vadný nebo odstraněný elektroniky bohužel Procal neřeší. Řeší to přeprogramování u kluka z Imofy. Právě tohle jsem s ním na jednom srazu řešil. Prý (zatím mi to nezlobí, ale to je otázka času) jsou dva stupně závady tý eketroniky. Když odejde vlhkostí (shnije plošňák a bohužel i nohy švábů, většinou to nejde opravit), tuším že jedeš dál jen v nouzáku. CANBUS dá řídící jednotce info o téhle závadě a ta to pošle dál vstřikování. Naopak- když vytáhneš z odpojovače stabliku konektor, tak to sice taky bliká, ale jedeš normálně dál. A řeší to přeprogramování na jinou verzi Wranglera - nevypínatelnej stablik. Když si tam pak dáš odpojitelný táhla, máš nadosmrti pokoj. Prostě s Rubiconem se nesmí brodit. :pivko:
Naposledy upravil(a) Vojta dne 26 úno 2016, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vojta »

7GearsRemoved.jpg
Preventivně to stříkám takovým tím sprejem proti vlhkosti. Uvidíme.
Nechápu, proč dávají do takový exponovaný věci pod autem motherboard z počítače.
Přílohy
1PartsRemoved.jpg
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vojta »

http://www.sonicjay.com/jeep/swaybar.htm

Tady řeší mechanickou závadu, ale všimněte si, jak prasácky je to utěsněný!
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Harley »

Vojta píše:Harleji, tohle vypnutí kontrolky u vadný nebo odstraněný elektroniky bohužel Procal neřeší. Řeší to přeprogramování u kluka z Imofy. Právě tohle jsem s ním na jednom srazu řešil. Prý (zatím mi to nezlobí, ale to je otázka času) jsou dva stupně závady tý eketroniky. Když odejde vlhkostí (shnije plošňák a bohužel i nohy švábů, většinou to nejde opravit), tuším že jedeš dál jen v nouzáku. CANBUS dá řídící jednotce info o téhle závadě a ta to pošle dál vstřikování. Naopak- když vytáhneš z odpojovače stabliku konektor, tak to sice taky bliká, ale jedeš normálně dál. A řeší to přeprogramování na jinou verzi Wranglera - nevypínatelnej stablik. Když si tam pak dáš odpojitelný táhla, máš nadosmrti pokoj. Prostě s Rubiconem se nesmí brodit. :pivko:
Takže když je to vypnutý procalem a vyskratuje se to,tak to stejně hodí závadu?
TomaNovy
malej kecal
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2011, 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od TomaNovy »

Podle me jo. Z vlastni zkusenosti.

Dale jsem resit zavadu ABS/ESP i z duvodu ruzne sjetych pneu. Rozdil na vysce byl cca 1 cm, tedy naprosto nepostrehnutelny, a vyhodilo ty chybu. Opet vymena ABS cidel ale bez uspechu. Zavadu odstranily az nove pneu...

Pri pootocenem volantu mi Rubicon chybu ABS nenahlasil, ale u Touarega ano. Stacilo mit jen trosku vychyleny volan a uz rval...

Ted uz mam snad od chyby ABS na nejakou dobu pokoj.
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vojta »

Harleji, myslím si a doufám, že Procalem lze vypnout kontrolku swaybaru po odpojení konektoru stabliku. Pokud je v elektronice (vlivem vlhkosti) ale závada, musíš ten konektor napřed vytáhnout a pak to vypnout Procalem. Uvidíme, jak to bude v praxi, až mi to klekne. Nezkoušel to už někdo, co se vlastně stane po tom, až ta elektronika shnije? Zatím to všechno vím jen z doslechu. Jednou byl v autobaziku tady v Malešicích Rubicon, sice krátkej, ale CRD a za dobrý peníze, ale byl hrozně orezlej zespodu, asi někde stál ve vodě (možná slaný), motor normálně běžel, ale samozřejmě mu blikala tahle kontrolka.
Uživatelský avatar
Vladimír Plíva
velkej kecal
Příspěvky: 97
Registrován: 28 pro 2013, 23:27
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JK stabilizátor přední nápravy

Nový příspěvek od Vladimír Plíva »

Já mám tu elektroniku vyřazenou, propojil jsem ty dva černý kablíky, jak uvádějí na tom návodu a kontrolka stejně bliká. Do nouzáku mne to ale neháže, jezdím furt a furt blikám :-)
Nemáte někdo kontakt na toho kluka z Imofy, kterej by mi to přeprogramoval, aby mi to neblikalo?
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host