Pneu na Wranglera

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Radek 66
hodně velkej kecal
Příspěvky: 343
Registrován: 23 led 2010, 00:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu na Wranglera

Nový příspěvek od Radek 66 »

:cheche:
No a teď jedna z perliček co vydali tihle machři.
:pako:
MINISTERSTVO DOPRAVY
ČESKÉ REPUBLIKY
ODBOR PROVOZU SILNIČNÍCH VOZIDEL
METODIKA
Kontrola a hodnocení opotřebení dezénových drážek běhounu pneumatik vozidel
č. 3/2012/STK/5.2
Roman Bradáč v.r. ředitel odboru provozu silničních vozidel
Č.j.: 58/2012-150-STK3/1
V Praze dne 11.11.2012

Za zimní pneumatiku se považuje „pneumatika určená pro jízdu na sněhu“ označená symboly M+S nebo M.S nebo M&S.
Za zimní pneumatiku lze považovat i pneumatiky „pro zvláštní užití“ s označením „ET“, „ML“ „MPT“, nebo „POR“, které jsou opatřeny „zvláštním běhounem“, uzpůsobeným speciálně pro jízdu v bahnitém terénu ).
:wink:
a mimo jiného textu:
3.3.3 Indikátory opotřebení běhounu pneumatik u vozidel kategorie M2, M3, N2, N3, O3 a O4
Indikátory opotřebení běhounu u pneumatik třídy C2 a C3 předpis EHK OSN č. 54 povinně nevyžaduje. Nicméně přední výrobci pneumatik třídy C2 a C3 u běžných „normálních pneumatik“ a „pneumatik pro jízdu na sněhu“ (označené M+S) indikátory opotřebení používají. Při jejich aplikaci uplatňují stejné požadavky, jaké jsou vyžadovány u pneumatik třídy C1.
Pneumatiky pro „zvláštní použití“ (s označení „MPT“ nebo alternativně „ML“ nebo „ET“ a/nebo „POR“) ), jsou opatřeny „zvláštním běhounem“, jehož vzorek je uzpůsoben hlavně k tomu, aby byl v bahnitém terénu zajištěn lepší záběr. Vzorek běhounu pneumatiky se obvykle sestává z výstupků nebo zubů hlubších než u běžné pneumatiky. U těchto pneumatik se indikátory opotřebení zpravidla nevyskytují, protože s opotřebením běhounu ztrácí pneumatika v terénu svoje specifické vlastnosti a dá se proto předpokládat, že bude včas vyřazena z provozu.
:wink:
rejtek
malej kecal
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2016, 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu na Wranglera

Nový příspěvek od rejtek »

Zdravim vsetkych priaznivcov Wranglera
Chcel som poradit s vyberom pneu na zimu. Mam na mysli zimne pneu nie celorocne.
Aktualne dojazdievam orig 255/70 R18 ---- Hadice :)
Wranika pouzivam na denne pracovne jazdenie . Hlavne okresne cesty po CZ ,SK ,A + polnacky
V zime ale travim vela casu na lyziach horach tak by som rad pneu ktore bud fungovat.
Wranik je bez uprav.
Dik
I.
sendy07
malej kecal
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2016, 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu na Wranglera

Nový příspěvek od sendy07 »

V rozměru 255/70 R18 myslím nic neseženeš. Zkouším to od července a nakonec jsem koupil jiný rozměr. Nehodlám se kvůli předpisům rozsekat na první námraze. Ty Duellery co dávaji na nový auto mi kloužou i na mokru, jízdu na sněhu a náledí bych zažít nechtěl. Mám rozměr 265/70 R18 Nokian Rotiiva AT Plus LT. Mají hodně vysoký a hrubý vzorek a lamely, měly by fungovat i na náledí. Jsou ale celoroční. Vysloveně zimní je Nokian Hakkapeliitta LT2. Ty jsem měl na předchozím autě a byly výborný. Jinak Nokiany jezdím již 20 let (dříve NOKIA) a na zimu bych jiný asi nevolil, zatím nikdy nezklamaly.
Luk123
malej kecal
Příspěvky: 1
Registrován: 07 pro 2016, 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu na Wranglera

Nový příspěvek od Luk123 »

Ahoj chlapáci. Taky bych potřeboval poradit co obout. Mám 2.8 unlimited a měl jsem Cooper DISCOVERER. Už potřebují vyměnit a já přemýšlím co obout. Většinu roku jezdí po silnici, ale sem tam jedu do Krušných a tam ho tahám v lese. Když tam napadne sníh tak mi přijde, že jim to moc nešlo..... Jo ještě rozměry já mám 245/75R16. Díky za jakoukoli radu.
Uživatelský avatar
Monty
Rada Starších
Příspěvky: 319
Registrován: 30 pro 2010, 22:07
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu na Wranglera

Nový příspěvek od Monty »

Já mam rozhodnuto 245/75/16 BFG KO/2 , jasná volba. Teda až konečně dojedu ty první. Pořád ne a ne.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host