Ferrocene

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od Harley »

Co dělat na autě něco pořádnýho,co má význam? Jeep nabízí nekonečný možnosti úprav
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od Harley »

DavidA

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od DavidA »

Dobrý den, nečetl jsem celou diskuzi, stačilo mi slovo pí....... Nejspíš se sem už nikdy nevrátím, takže napíšu ve zkratce vše, co chci. O tabletách jsem se dozvěděl, ale nevěřil. Dva měsíce mi to hlodalo v hlavě, googlil jsem a já nevím co. Byla to novinka, takže negativní diskuze, komentáře atd, byly úplně všude. Přesto mi to hlodalo. Koupil jsem tedy otci jeden pytlík. Byla zima a já mám pouze motocykl a navíc otec je zkušenější, takže to dostal on. Sám několikrát použil slovo pí....... Je to skeptik v podstatě na všechno. Dnes je to víc jak půl roku a jezdí už na druhý pytlík. Účinnost tablet se projevuje později, tudíž mi první 2 měsíce říkal, že to nefunguje. Potom začal chválit, že mu auto jezdí líp a líp a líp a do kopce mu to táhne atd. Má slabý motor, takže to pocítil. Na emisích zatím nebyl. Tablety začal mít rád, což pro mě hodně znamená.

Po této zkušenosti jsem se rozhlédl kolem sebe a zjistil, že mám známé ve spoustě dopravních firem, takže jsem navázal spolupráci s touto firmou a oslovil ty firmy. Dále jsem se dozvěděl, že spousty velkých českých dopravních firem to už půl roku testují s pozitivními výsledky. Jelikož to zatím není oficiální a jsou stále ve fázi testování, ne odběru, tak je nemohu jmenovat.

Můžete to brát jako názor prodejce, a taky tak brát budete, ale mně tato zkušenost naučila jedno: Nehodnoť, když si to nezkoušel.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od Harley »

:cheche: :cheche: :cheche:

Jako s teleshopingu rozhovor se spokojeným zákazníkem.:cigarko:
Uživatelský avatar
PETARDAK
hodně velkej kecal
Příspěvky: 145
Registrován: 30 pro 2009, 22:20
Bydliště: Nový jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od PETARDAK »

:frown: Prosím Vás, už sem někdo dejte odkaz, kde se to dá objednat... nechápu, jak sem bez toho moh jezdit :blb:
varistor

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od varistor »

Zdravím,
také jsem se zajímal o zázračnou tabletu a googlil jsem. Našel jsem například tento odkaz:

http://papers.sae.org/2006-01-3448/

Citation:Kameoka, A. and Tsuchiya, K., "Influence of Ferrocene on Engine and Vehicle Performance," SAE Technical Paper 2006-01-3448, 2006, doi:10.4271/2006-01-3448.

Poslední věta shrnutí článku je zajímavá:

These results indicate that ferrocene decreases the insulation resistance of spark plugs and causes increase in fuel consumption, exhaust emissions, exhaust gas temperature, and irregular electrical discharge.

PŘELOŽENO:
Tyto výsledky naznačují, že ferrocene snižuje izolační odpor zapalovacích svíček a vede ke zvýšení spotřeby paliva, emisí výfukových plynů, teploty výfukového plynu, a nepravidelné elektrické zapalování.


To je ale přesně opačný účinek než slibuje reklama, tak si vyberte.
Nevím jak kdo, já osobně bych se držel "oficiálních" aditiv než abych takto experimentoval.
Mimochodem, doporučuji se podívat na výsledky testů aditiv do nafty a výsledky testů benzínů 95 od Světa motorů...
Libor

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od Libor »

Zkušenosti se Suzuki...

Tablety jsem vyzkoušel od zimy do léta 2014 na svém trojválcovém prdítku Suzuki Swift 1.0, r.v. 1999. Pro objektivnost musím předem napsat, že jsem se z pro mě neznámých důvodů v průběhu zkoušky nečekaně dostal pod nejnižší hladinu oleje v motoru ( a olej se zahustil ), což mohlo větším namáháním motoru případné úspory spotřeby i eliminovat. Nicméně po výměně obou filtrů a doplnění oleje jsem jezdil dál s tabletkami několik nádrží v optimálních podmínkách pro činnost motoru. Výsledky? V oblasti elektrod svíček jsem skutečně zaznamenal prodejcem udávaný zřetelný povlak načervenalé vrstvy oxidu železa.
Snad mohu připustit i poslechově lehoulince dravější zvuk motoru, ale na výkonu v celém spektru otáček či větším točivém momentu při zvládání táhlých kopců jsem žádné zlepšení nezaznamenal. Spotřeba se také vůbec nezlepšila. Neříkám tím, že tabletky vůbec nefungují - alespoň u aut s jinou motorizací. Já jsem však měl již před zkouškou navzdory starému motoru naprosto vynikající hodnoty emisí. Z nich v podstatě vyplývalo, že motorem nespálený zbytek benzínu je velice malý, tudíž tabletky se asi nebudou moci tak projevit. Možná fakticky došlo k navýšení výkonu třeba o 1-1,5%. Jenže při základním výkonu slabého motoru 39 KW zůstává i po takovém jeho pidinavýšení dynamika auta beznadějně v zóně poddimenzovanosti. Čili, aby se v tom člověk neplazil, musí stále točit!Proto nevylučuji, že u aut s jinými motory mohou být lepší zkušenosti. Já osobně tedy tabletky s ferrocenem pro dané vozidlo doporučit nemohu. Zdraví Libor S.
Standa0340

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od Standa0340 »

Já na to jezdím (JEEP) již rok a ačkoli nemohu přesně změřit úspory, tak o to ani moc nejde. Jde o to, že mám čistou spalovací část a hlavně vstřiky a emise spadly na 0,03. Jezdil jsem za 10,7 průměr, pak na 10,2 průměr (ale měřím to dotankováním). Před půl rokem jsem ještě nalil do motoru, převodovky atd...Metaltec pro zajištění ochrany třecích ploch. Jsem na 9,5 průměr ale právě se zimníma pneu to vyskočilo na 10,1....nakupuji to ve Vrchlabí ale právě mě odkázali na eshop http://www.petrolecology.cz
Vojta
velkej kecal
Příspěvky: 96
Registrován: 26 srp 2013, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrocene

Nový příspěvek od Vojta »

Neleju do aut žádný přípravky, jen občas olej do nafty, když mám pocit, že nafta je málo žlutá od řepky. Tak dva velký panáky do nádrže. Předředím naftou. 5W30, C3, aby nenechával popel a úsady. Ale k věci- mám mopeda Korado. Většinou sice stojí v garáži, ale občas s ním i vyjedu. Jeho motor mám trochu udělanej, protože těch původních 38km/h i z kopce se nedalo unést. A jednou nebo dvakrát jsem ze zvědavosti nalil do benzínu mimo oleje i trochu Metaltecu, protože jsem viděl na nějaký výstavě, kde mučili zadírací stroj, že to funguje. Mám do baráku takovej kopeček, Harlej to tady zná. Ten kopeček s Koradem s benzínem bez Metaltecu sotva vyjedu, Korado je jednokvalt a jede to přes odstř. spojku. S Metaltecem v benzínu jsem to vyfrnkl nahoru jak blesk, vůbec jsem tomu nevěřil a nechápal. Hezky techniv¨cky a zvláštně to smrdí z výfuku. Ale stejně ho tam nedávám, protože je dost drahý. A do aut už vůbec.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti