barva na nápravu?

... pište sem dotazy, které svým zaměřením nehodí do vedlejších témat nebo jsou společné pro všechny modely

Moderátor: Tom

Pravidla fóra
Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

barva na nápravu?

Nový příspěvek od Tom »

Tak při renovaci svého CJ stojim před problémem, jakou použít barvu na nápravy. Nápravy jsem očistil od zbytků všeho možnýho a koroze na kov a teď zvažuji čim krásně lesklý benža natřít, aby to něco vydrželo (barva nebyla křehká), znova nerezlo...

Mudrujte - raďte!
Uživatelský avatar
Jirka
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1000
Registrován: 15 pro 2006, 17:42
Bydliště: Praha - západ
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Jirka »

já a mé JK - nové nápravy od tebe :wink:

3x nátěr Hamerite........ docela zatím drží............. dokud na to nezačneš "něco" montovat :cheche:
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Tom »

jj, Hamerite je tvůj kámoš :wink:

to víš, rád bych nasál i další možnosti, abych si pak nedrbal pleš...
Honza1

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Honza1 »

Tady o tom píšou docela dost, mě přijde zajímavej ten vosk, ale na pořádnej základ. Epoxid je podle mě moc tvrdej, na lodě používám dvousložkovej polyuretan, je pružnější a vydrží i stále pod vodou. Ten kataforenzní základ na to použít nejde?

http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=2&t=46575
Myslivec ze Zlína
hodně velkej kecal
Příspěvky: 142
Registrován: 17 pro 2012, 18:51
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Myslivec ze Zlína »

Tikurilla je dobrá volba,přesně jak píšou na těch off stránkách.Nemám zkušenost s nátěrem štětkou,ale nástřikem luxus.Když dáš hrubší trysku bude to i mírně vrapaté :nápad:
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Harley »

Když jsem kdysi dělal nápravy u XJ,tak jsem je dával do komaxitu.Pod něj zinkovej základ a předtím ještě opískovat. Výsledek super.
Celý je to ale náraočný na přípravu. Prázdná nápravnice,kde nemá bejt písek a barva,tak záslepky.

Hamerite je taky dobrej a bral bych ho jako jednodušší alternativu. Pokud se nechá dýl vyschnout ,tak výsledek je skoro jako komaxit ale je asi i víc pružnější a odolnější na odštípnutí.
Uživatelský avatar
Petr Krátký
Tiskový mluvčí RS
Příspěvky: 389
Registrován: 06 zář 2007, 11:35
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Petr Krátký »

Kdysi,když jsem stavěl auto.neexistovaly žádné aktivní barvy.Tehdy jsem použil pro stříkání pistolí směs Resistinu car,Tlumex plastu, a vazeliny A 00 v poměru 1:1:1,ředěné benzinem do stříkatelného stavu.Schlo to asi týden,po zaschnutí stále lehce měkké,pružné,pevně lpějící k povrchu,po několika letech po pokusu o vyrytí rýhy šroubovákem až na kov se tato po několika minutách spontánně zavřela.To jen zkušenost z historie.Obecně mám velmi dobrou zkušenost s pravidelně oživovanými vosky.
Uživatelský avatar
Harley
hodně velkej kecal
Příspěvky: 1436
Registrován: 18 pro 2008, 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Harley »

To je určitě funkčí co do ochrany povrchu ale na vzhled nic -moc. A vzhleem k tomu,že Tom auto renovuje a nedělá ho jen na účel,tak to musí i vypadat.
Uživatelský avatar
Tom
hodně velkej kecal
Příspěvky: 842
Registrován: 27 led 2007, 12:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Tom »

díky za tipy. Do komaxu na nápravy nejdu. Je moc tvrdej a vzhledem k tomu, že i po renovaci míním navštěvovat terén, nevhodnej. Zatim se jeví jako cesta antikorozní, zinková základovka S2305 Epolex a jako vrchní dvousložková polyuretanová barva Telpur S200.
Jeded drobnej problém tu však ještě je - tu zinkovou základovku mi nabídli v Barvy Laky Hostivař, ale minimální odběr je 200kg a trvanlivost minimální :frown: Míchaj ji jen na objednávku. Tak teda nevim, asi to bude jiná základovka...
Uživatelský avatar
Ondřej
Soptík
Příspěvky: 779
Registrován: 12 led 2009, 16:38
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od Ondřej »

elvis
hodně velkej kecal
Příspěvky: 166
Registrován: 06 led 2012, 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od elvis »

Něco takového mívají i v Lidlu je to od firmy Baufix a ve více barevných variantách. Může se to také dát na rez. A je to levnější. Podíval jsem se na německej internet a v těch jejich testech to mělo" sehr gut." Já jsem si to koupil jen tak, protože to bylo levný. A letos, když jsem po zimě opravoval orezlý věci na nápravách, tak jsem to použil a připadá mi, že to bude dobrý. Jenže jsem měl jen jeden spray a v Lidlu už nebyl. časem se to zase objeví, tak koupím do zásoby. Na něco jsem použil matný rust-oleum (je to asi něco jako Hamerite) .který jsem trochu zředil a ten jsem přestříkal ochraným lakem na motory SPLENDI MOTOR od MA-FRA.Může se stříkat i na gumu a plasty. Je odolný atmosferickým i chemickým vlivům. Vytvoří lesklý povlak a vydrží 600°C.Stříknul jsem s tím černé plastové rozšíření blatníků a vypadá to dobře a dobře se z nich smeje bláto. No to jsem se tedy rozjel - končím.
Uživatelský avatar
meett
hodně velkej kecal
Příspěvky: 501
Registrován: 12 led 2007, 20:13
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na nápravu?

Nový příspěvek od meett »

nevím jestli ti to eště pomuže, ale do budoucna někomu určitě.
teď jsem s tím natíral vlek .. je to super věc základovka, která řeší chemickou reakci kovu = rez.
Jmenuje se " blokátor rzi" stojí to pakatel a je to skvělá záležitost, hlavně díky tomu, že je to základovka.
Odpovědět

Zpět na „Obecné dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host